- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
14.10.2005 N 11/1-9/12860-ЕП |
Начальникам регіональних митниць,
митниць
(крім начальника енергетичної
регіональної митниці)
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної
митної служби
N 11/1-9/15744-ЕП від 08.12.2005 )
Про митний контроль та митне оформлення м'яса та м'ясопродуктів, що ввозяться в Україну з метою імпорту та переробки на митній території України
У зв'язку з поширенням вірусу "пташиного грипу", з метою запобігання його проникненню на територію України та вжиття протиепідеміологічних заходів, захисту безпеки та здоров'я громадян, а також недопущення забруднення навколишнього природного становища вимагаю забезпечити в період з 15.10.2005 до окремого розпорядження такий порядок митного контролю та митного оформлення товарів за такими товарними позиціями, товарними підпозиціями, товарними категоріями та товарними підкатегоріями згідно з
УКТЗЕД: 0207, 0209009000, 0210907100, 0210907900, 0210908000, 0505, 1602201100, 160231, 160232, що ввозяться з метою імпорту (реімпорту) та переробки на митній території України (далі - м'ясо та м'ясопродукти), а також вивозяться після їх переробки на цій території.
1. На підставі статті 71 Митного кодексу України від 11.07.2002
N 92-IV (далі - Митний кодекс) митне оформлення м'яса та м'ясопродуктів у відповідний митний режим зі сплатою передбачених законодавством податків та зборів здійснювати в митних органах (їх підрозділах), розташованих у пунктах пропуску через державний кордон України для:
автомобільного сполучення, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.06.2003
N 365-р (зі змінами та доповненнями);
залізничного, морського, повітряного та поромного сполучення, наведених у постанові Кабінету Міністрів України від 12.08.96
N 938 (зі змінами та доповненнями).
Митне оформлення здійснювати відповідно до вимог наказу Держмитслужби від 09.11.2004
N 801 "Про затвердження Порядку взаємодії митних органів при митному оформленні товарів за листами-узгодженнями", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2004 за N 1522/10121.
2. При переміщенні (ввезенні) м'яса та м'ясопродуктів у пунктах пропуску через державний кордон України митне оформлення їх здійснювати із застосуванням додаткових форм митного контролю, а саме:
2.1. Відповідно до статті
27 Митного кодексу - з обов'язковим проведенням відповідними службами ветеринарного та санітарно-епідеміологічного контролю, передбачених законодавством у пунктах пропуску через державний кордон України, та засвідченням фактів завершення таких видів контролю й обов'язковим наданням сертифіката відповідності товару.
2.2. Відповідно до статей
41 та
55 Митного кодексу - з обов'язковим проведенням митного огляду товарів з метою встановлення відповідності кількісних та якісних характеристик цих товарів, заявлених у товаросупровідних, товаротранспортних документах і
ВМД, їх фактичним характеристикам та з обов'язковим складанням Акта митного огляду.
2.3. При здійсненні митного контролю м'яса та м'ясопродуктів обов'язковим є проведення звірення з суміжною стороною інформації про товари та транспортні засоби, що переміщуються в пунктах пропуску для автомобільного сполучення, шляхом застосування однієї з таких форм:
обмін супровідними листами на кожний транспортний засіб;
обмін копіями завірених митних та товаросупровідних документів;
ініціювання запитів до суміжних митних органів по кожному транспортному засобу, що переміщує зазначені товари (у цьому випадку митний контроль не зупиняється, а транспортні засоби до отримання відповіді не затримуються).
2.4. Відповідно до пункту 7 статті
41 Митного кодексу - з обов'язковим зважуванням автомобільних транспортних засобів і товарів, що переміщуються в контейнерах (за наявності робочих ваг).
3. Особливості митного контролю та митного оформлення м'яса та м'ясопродуктів при розміщенні їх у відповідний митний режим
3.1. При розміщенні м'яса та м'ясопродуктів у митний режим імпорту або переробки необхідно забезпечити реалізацію таких заходів:
здійснення відбору та надання проб для досліджень з метою чіткого визначення коду товару згідно з УКТЗЕД (2371а-14, 2371б-14, 2371в-14, 2371г-14) до експертних підрозділів Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи відповідно до встановленої процедури;
проведення перевірки обов'язково наявних сертифікатів про походження товарів;
залучення підрозділів тарифів та митної вартості до здійснення митного контролю та митного оформлення зазначених товарів;
перевірка автентичності документів, зокрема зовнішньоекономічних контрактів, у тому числі шляхом направлення запитів до відповідних митних служб держав-експортерів у рамках укладених угод про співробітництво в митних справах.
( Пункт 3.1 із змінами, внесеними згідно з Листом Державної митної
служби
N 11/1-9/13064-ЕП від 19.10.2005 )
3.2. Митне оформлення м'яса та м'ясопродуктів згідно з митним режимом переробки на митній території України у разі надання в рахунок сплати податків простих авальованих векселів здійснювати за умови наявності підтвердження комерційного банку про здійснення авалювання таких векселів та вжиття інших заходів, передбачених податковим законодавством.
3.3. При розміщенні м'яса та м'ясопродуктів у митний режим переробки на митній території України проводити детальний аналіз поданих до митного оформлення зовнішньоекономічних контрактів з метою підтвердження їх автентичності, у тому числі шляхом ініціювання проведення експертизи контрактів у Мінекономіки на предмет віднесення операції за цим контрактом до давальницької.
4. При вивезенні за межі митної території України товарів (м'яса та м'ясопродуктів), що перебували на цій території в режимі переробки, митний контроль та митне оформлення цих товарів здійснювати в такому порядку.
4.1. Митний орган, що здійснює митне оформлення готової продукції (далі - митниця відправлення), забезпечує проведення комісійного контролю за ідентифікацією, завантаженням та опломбовуванням митним забезпеченням транспортних засобів з м'ясом та м'ясопродуктами. До складу комісії, яка формується на підставі наказу митниці відправлення, обов'язково включаються посадові особи цієї митниці на рівні заступників керівників структурних підрозділів митниці, заступника начальника відповідного митного поста або підрозділу цього поста та посадової особи підрозділу по боротьбі з контрабандою та порушенням митних правил.
................Перейти до повного тексту