1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
N 2714/10/16-1321 від 13.03.98
м.Київ
Державним податковим адміністраціям
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм.Києві та Севастополі
Щодо застосування постанови КМУ від 16.02.98 р. N 145
( В доповнення до Листа додатково див. документ Державної податкової адміністрації N 3224/10/16-1321 від 26.03.98 )
Державна податкова адміністрація України надсилає для відома та керівництва в роботі постанову Кабінету Міністрів України від 16.02.98 р. N 145 "Про затвердження Порядку нарахування та виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі". В доповнення до вказаної постанови Державна податкова адміністрація України повідомляє такі особливості її застосування.
Порядок нарахування та виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі (далі в тексті - Порядок), затверджений вказаною постановою, розроблений на виконання вимог пункту 11.21 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" діє до 1 січня 1999 року, і стосується операцій з продажу молока, молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених із молока та м'яса живою вагою, зданих на переробні підприємства сільськогосподарськими товаровиробниками починаючи з 1 січня 1998 року.
Підприємства визначаються як переробні на підставі присвоєного їм коду статистики відповідно до Державного класифікатора видів економічної діяльності України.
Дія Порядку не розповсюджується:
а) на переробні підприємства, які не зареєстровані як платники податку на додану вартість;
б) на операції з реалізації молока та молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених переробними підприємствами:
- з імпортованої сировини;
- з сировини, зданої не в живій вазі (м'ясо забійною вагою);
- з сировини, зданої на переробку посередниками, а не безпосередньо сільськогосподарськими товаровиробниками;
- з сировини, зданої на переробку до 01.01.98 р.
в) на операції з продажу молока, молочної продукції, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених до 01.01.98 р.;
г) на операції з переробки сировини на давальницьких умовах.
Реалізація переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою здійснюється сільськогосподарськими товаровиробниками за нульовою ставкою, про що Державна податкова адміністрація України повідомляла підвідомчі податкові адміністрації листом від 27.01.98 N 792/10/16-1321 "Про Закон України від 23.12.97 р. N 770/97-ВР".
Відповідно до Порядку, як переробні підприємства, так і переробні цехи птахофабрик та птахогосподарств (відповідно до пункту 6 Порядку) повинні вести окремий податковий і бухгалтерський облік молока, молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених із зданих на переробні підприємства, сільськогосподарськими товаровиробниками молока та м'яса живою вагою починаючи з 1 січня 1998 року, та за результатами такого обліку визначають суми податкового кредиту та податкових зобов'язань, які виникають у зв'язку з переробкою та продажем такої продукції.
Для визначення витрат та сум податкового кредиту по переробці молока та м'яса живою вагою, зданих сільськогосподарськими товаровиробниками, а також для визначення вартості молока та молокопродуктів, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених із зданих молока та м'яса живою вагою, та сум податкових зобов'язань по їх реалізації, визначається коєфіцієнт, який дорівнює частці закуплених у звітному періоді за нульовою ставкою молока та м'яса в живій вазі в загальному обсязі молока та м'яса, закуплених у всіх категорій постачальників.
Сума витрат та суми податкового кредиту по переробці молока та м'яса живою вагою, зданих сільськогосподарськими товаровиробниками обчислюються шляхом застосування вказаного коефіцієнту до загального обсягу витрат на переробку молока та м'яса, закупленого від усіх категорій постачальників.
Визначення вартості молока та молокопродуктів, м'яса та м'ясопродуктів, виготовлених із зданих молока та м'яса живою вагою, та сум податкових зобов'язань по їх реалізації, - відповідно обчислюється шляхом застосування вказаного коефіцієнту до загальної вартості такої продукції.
За результатами такого обліку, як переробними підприємствами, так і переробними цехами птахофабрик та птахогосподарств, зазначеними в пункті 6 Порядку, складається окрема податкова декларація по податку на додану вартість, яка подається до податкової адміністрації за місцем реєстрації одночасно з податковою декларацією по податку на додану вартість з іншої діяльності.

................
Перейти до повного тексту