1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
N 05/2666 від 27.12.94
Начальнику
Кіровоградської митниці
Пашинному О.І.
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 9/9.2-2232-ЕП від 25.04.2005 )
На Ваш запит від 15.12.94 р. N 12-02/323 повідомляємо наступне:
1. При отриманні багажу з домашніми речами, відправленого однією особою із-за кордону на ім'я іншої особи, яка постійно проживає в Україні, і при цьому зі слів останньої слідує, що відправник переїжджає на ПМП в Україну через деякий час, достатнім документом для прийняття рішення про випуск предметів без сплати ввізного мита може бути нотаріально завірена довіреність, видана власником багажу на отримання його речей довіреною особою.
При отриманні громадянином-резидентом України, який не виїжджав за кордон, багажу відправленого із-за кордону іншою особою (вантажне відправлення на адресу приватної особи) пільга безмитного пропуску предметів вартістю до 1400 дол. США не застосовується.
Якщо багаж було відправлено із-за кордону в Україну однією особою на ім'я іншої особи, і сам відправник виявив бажання отримати цей багаж, пільга безмитного пропуску предметів вартістю до 1400 дол. США застосовується за умови подання в митницю в'їздної декларації, виданої прикордонною митницею на НСБ.
При визначенні вартості предметів з метою їх обкладення митом при ввезенні, а також безмитного прописки до 1400 дол. США необхідно враховувати:
1. Ціни заявлені відправником
2. Світові ціни на такі або аналогічні предмети, заявлені громадянином.
3. У разі, коли ціни заявлені відправником явно занижені, то вартість предметів визначається митними органами, а при необхідності на підставі експертного заключення ТПП.
У разі відсутності митної декларації, виданої прикордонною митницею на НСБ предмети, що ввозяться (пересилаються) громадянами в НСБ підлягають обкладенню митом згідно чинного законодавства без застосування пільги по звільненню від сплати мита товарів загальною вартістю еквівалентною 1400 дол. США включно.
4. У разі переселення на ПМП за кордон громадянин і члени його сім'ї мають право безмитно здійснювати відправку домашніх речей в період з моменту виписки до моменту прописки в іншій державі за умови надання митниці паспортів з відбитками штампу про виписку та листків вибуття, в яких вказана мета виїзду:" На постійне місце проживання".
5. У випадках, коли громадяни переселяються на ПМП за межі України і один із членів сім'ї вже прописався за новою адресою, безмитну відправку домашніх речей та предметів здійснює інший член сім'ї (при цьому подаються паспорти усіх членів сім'ї). У випадках, коли всі члени сім'ї прописані за новим місцем проживання, безмитна відправка можлива лише при умові попереднього (до прописки) подання до митниці заяви з описом речей, які будуть відправлятися. Відправку здійснює будь-який із членів сім'ї з поданням всіх паспортів.
6. Термін часу, на протязі якого громадянин повинен проживати в Україні, маючи постійну прописку в паспорті для того, щоб він зміг користуватись пільгами при відправленні домашніх речей та предметів в зв'язку з переселенням на ПМП, не встановлено.
7. Громадяни, що мали на території України тимчасову прописку, у разі відсутності в їхніх паспортах штампу про постійну прописку за кордоном, мають право на безмитне вивезення (пересилання) речей в зв'язку з переселенням на ПМП за межі України.
8. Згідно Закону України N 3894-XII від 28.01.94 р. громадяни-резиденти та громадяни-нерезиденти мають право на відправлення НСБ.
9. В зв'язку з тим, що дозвільна система МВС України не поширюється на пневматичну зброю, остання пропускається в загальному порядку як інші предмети.
10. У разі пересилання речей та предметів за межі України несупроводжуваним багажем громадяни можуть, за бажанням, використати право звільнення від сплати мита по пунктам а, б, в, є ст.2 Закону України N 3894-XII від 28.01.94 р.
11. У разі ввезення в Україну транспортного засобу, придбаного по дорученню, виданого громадянином України, який за кордон не виїжджав, такий транспортний засіб має бути оформлений у митному відношенні на:
а) громадянина-перевізника, якщо він придбав цей транспортний засіб на власні кошти;
б) громадянина, який видав доручення, за умови документального підтвердження легального переміщення ним валюти через кордон.
Коли з заяви громадянина виходить, що валюта на придбання за кордоном транспортного засобу була вивезена з порушенням митних правил відповідною митницею складається протокол про порушення митних правил.
12. При отриманні громадянами транспортних засобів у якості подарунка із-за кордону (громадянин за кордон у цей період не виїжджав), такий транспортний засіб може бути оформлений у митному відношенні на цього громадянина за умови подання нотаріально завіреного договору даріння та сплати мита згідно Декрету КМ України від 11.01.93 р. N 2-93, крім транспортних засобів, які були виготовлені на території України.

................
Перейти до повного тексту