1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
05.03.2008 N 0.231-2179/0/6-08
N 11/1-9/2557-ЕП
Начальникам митних органів,
керівникам органів охорони
державного кордону
З метою підвищення ефективності контролю за переміщенням через митний кордон України в міжнародних і міждержавних пунктах пропуску для автомобільного сполучення товарів та транспортних засобів, до 17.03.2008 під особисту відповідальність забезпечити реалізацію таких заходів організаційного та технологічного характеру:
1. Здійснити перерозподіл руху транспортних засобів в пунктах пропуску для автомобільного сполучення, визначивши спеціальні смуги руху (місця митного оформлення товарів у разі відсутності можливості визначення окремої смуги руху) таким чином:
1.1. Визначити окрему смугу руху (місце здійснення контролю та оформлення) для здійснення митного контролю та оформлення таких категорій транспортних засобів:
1.1.1 що здійснюють міжнародні перевезення товарів у рамках зовнішньоекономічних угод суб'єктів ЗЕД;
1.1.2 що здійснюють перевезення товарів фізичних осіб, які не є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, в обсягах, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню;
1.1.3 що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення зовнішньоекономічних вантажів та переміщуються порожніми;
1.1.4 вантажних і вантажно-пасажирських мікроавтобусів;
1.1.5 легкових транспортних засобів з причепами, що використовуються (можуть використовуватись) для перевезення товарів.
1.2. Визначити окрему смугу руху (місце здійснення контролю та митного оформлення) автобусів, що здійснюють регулярні та нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів (у тому числі туристичних груп), з максимальним використанням існуючої інфраструктури для здійснення міжнародних пасажирських перевезень.
1.3. Митний контроль та митне оформлення легкових автотранспортних засобів індивідуального використання, (інших транспортних засобів індивідуального користування, які не визначені в п/п. 1.1 та 1.2 цього листа), що належать громадянам або юридичним особам, не зняті з обліку в державних органах за місцем постійної (тимчасової) реєстрації, не є об'єктом зовнішньоторговельних угод і використовуються виключно для переміщення через митний кордон особистих речей громадян та товарів в обсягах, що не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, здійснювати із застосуванням смуг спрощеного контролю "зелений коридор", порядок організації та функціонування яких визначені Технологією прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженою наказом Адміністрації Держприкордонслужби та Держмитслужби від 24.11.2003 N 297/793, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.12.2003 за N 1133/8454 (далі - Технологія).
1.4. У разі відсутності можливості розмежування смуг руху в зв'язку з їх недостатньою кількістю в пункті пропуску для автомобільного сполучення, забезпечити визначення окремих спеціалізованих місць для здійснення митного оформлення та контролю транспортних засобів, перелічених у пунктах 1.1 та 1.2 цього листа, виділивши їх у встановленому порядку на схемі зон митного контролю у відповідному пункті пропуску; забезпечити позначення таких місць відповідними розпізнавальними знаками. (Додаток 1)
2. Забезпечити здійснення в пунктах пропуску для автомобільного сполучення митного контролю та митного оформлення товарів (у тому числі нарахування та стягнення передбачених законодавством податків і зборів), що відповідно до чинного законодавства України є об'єктами обов'язкового письмового декларування та оподаткування, виключно посадовими особами підрозділів митного оформлення, на які відповідно до затверджених і діючих положень про структурні підрозділи митного органу покладено функції зі здійснення митного оформлення товарів, що належать суб'єктам ЗЕД.
2.1. У пунктах пропуску, в яких не здійснюються міжнародні перевезення товарів у рамках зовнішньоторговельних угод, митний контроль та оформлення товарів, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню, здійснюються окремою посадовою особою (особами) підрозділів митного оформлення, визначеною керівником підрозділу митного оформлення під час щоденного розподілу по ділянкам роботи з письмовою фіксацією такого призначення.
3. У разі необхідності здійснення перерозподілу особового складу підрозділів митного оформлення та внесення змін до структури та штатного розпису, підготувати та подати у встановленому порядку пропозиції щодо внесення відповідних змін.
4. Забезпечити, починаючи з 09-00 17.04.2008, обов'язкове внесення до функціонального модуля "Диспетчер зони митного контролю" програмного комплексу "Інспектор 2006" всіх транспортних засобів, визначених у підпунктах 1.1 та 1.2 цього листа.
5. Звіт щодо пропущених транспортних засобів, визначених у пунктах 1.1 та 1.2 цього листа, здійснювати відповідно до положень пунктів 18-20 Порядку спільного огляду автомобільних транспортних засобів, які використовуються для перевезення зовнішньоекономічних вантажів, затвердженого спільним наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України від 28 лютого 2004 року N 202/163 (далі - Порядок).
5.1. Забезпечити обов'язкове внесення інформації про транспортні засоби, визначені в пунктах 1.1 та 1.2 цього листа, у звіт про результати реєстрації транспортних засобів, форма якого наведена в додатку 3 до пункту 18 Порядку (далі - Звіт про реєстрацію ТЗ)
5.2. Забезпечити направлення до ЄАІС ДМСУ (на визначену поштову скриньку) електронних копій Звітів про реєстрацію ТЗ окремо за результатами роботи кожної зміни та окремо по кожному пункту пропуску.
5.3. Установити, що в паперовому та електронному примірниках Звіту про реєстрацію ТЗ після слів "За станом на 08.00 (20.00)" зазначається назва та код пункту пропуску відповідно до Класифікатора митних органів та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затвердженого наказом Держмитслужби України від 26.04.2006 N 335, зі змінами.
5.4. У разі відсутності за звітний період фактів переміщення через митний кордон транспортних засобів, визначених у пунктах 1.1 та 1.2 цього листа, забезпечити формування Звіту про реєстрацію ТЗ у паперовому та письмовому вигляді із зазначенням інформації про відсутність фактів переміщення через митний кордон таких транспортних засобів.
6. Забезпечити визначення окремим наказом по митниці відповідальної посадової особи (посадових осіб) зі складу підрозділів митного оформлення (за посадою не нижче головного інспектора), на яку (яких) покладається відповідальність за випуск із зони митного контролю пунктів пропуску транспортних засобів і товарів, щодо яких завершені митний контроль та митне оформлення відповідно до чинного законодавства.

................
Перейти до повного тексту