1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
N 01/03 від 29.03.2001
м.Київ
Про колективний трудовий спір між найманими працівниками відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Дніпрошахтобуд" Дніпропетровської області та адміністрацією відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Дніпрошахтобуд"
( Про зняття з реєстрації колективного трудового спору див. Розпорядження Національної служби посередництва і примирення N 188-р від 05.06.2003 )
29 грудня 2000 року Національна служба посередництва і примирення зареєструвала за N 53/00-В колективний трудовий спір між найманими працівниками відкритого акціонерного товариства "Державна холдингова компанія "Дніпрошахтобуд" (далі - ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд") та адміністрацією ВАТ ДХК "Дніпрошахтбуд".
Наймані працівники ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд" висунули до адміністрації такі вимоги:
1. Розробити та запровадити до 01.12.2000 року механізм погашення вугільними підприємствами заборгованості за роботи, виконані шахтобудівельними організаціями ДХК "Павлоградвугілля".
2. Виплачувати заробітну плату та регресні виплати (одноразові та щомісячні суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникам ушкодженням здоров'я) своєчасно та у повному обсязі, погасити заборгованість із заробітної плати і вищезазначених сум регресних виплат.
3. Вжити заходи по забезпеченню максимальної зайнятості працівників та збереження трудових колективів, домагатися укладення угод на виконання гарантовано оплачуваних замовниками робіт незалежно від їх форм власності та відомчої підпорядкованості.
4. Приватизацію підприємств і ДХК "Дніпрошахтобуд" здійснити тільки після повного погашення заборгованості із заробітної плати, регресних виплат, а також, забезпечення соціального захисту гірників та решти працюючих.
5. Забезпечити ДХК "Дніпрошахтобуд" бюджетним фінансуванням.
Оскільки відповідь адміністрації ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд" щодо задоволення лише першої і третьої вимог не задовольнила найманих працівників, було прийняте рішення про вступ у колективний трудовий спір.
Примирні процедури, у тому числі трудовий арбітраж, колективний трудовий спір не вирішили.
Необхідно зазначити, що обидві сторони даного колективного трудового спору забезпечили дотримання визначеного Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" порядку проведення примирних процедур.
У відповідності із частиною третьою статті 16 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" орган, уповноважений представляти інтереси найманих працівників, звернувся по сприяння у вирішенні цього колективного трудового спору до Національної служби посередництва і примирення (наш вх. N 05-05/14 від 22 березня 2001 року).
Національна служба посередництва і примирення у межах повноважень, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" та Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами, внесеними Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, розглянула матеріали колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд" та адміністрацією компанії і встановила наступне.
Оскільки перша і п'ята вимоги, висунуті найманими працівниками ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд", не відповідають положенням статті 2 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" і не є предметом колективного трудового спору, то вони повинні розглядатися і вирішуватися адміністрацією ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд" в установленому чинним законодавством порядку.
Друга, третя і четверта вимоги, висунуті найманими працівниками ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд", відповідають положенням статті 2 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" і є предметом колективного трудового спору.
В ході розгляду висунутих найманими працівниками вимог адміністрація ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд" зобов'язалася забезпечити виконання першої і третьої вимог, що належать до її компетенції.
Вирішення четвертої вимоги належить до компетенції центрального органу управління - Міністерства палива та енергетики України та Фонду державного майна України у відповідності із положеннями Закону України "Про приватизацію державного майна" та Програми приватизації майна державних підприємств.
Вирішення п'ятої вимоги згідно чинного законодавства належить до повноважень відповідних центральних органів виконавчої влади.
Станом на 01.01.2001 року кредиторська заборгованість у ВАТ ДХК "Дніпрошахтобуд" склала 26 535 тис.грн., а дебеторська заборгованість - 23929 тис.грн., в т.ч.:
дебеторська заборгованість ДХК "Павлоградвугілля" - 18488 тис.грн.
дебеторська заборгованість ТОВ "Дніпроенерго" - 644 тис.грн., в т.ч. станом на 01.03.2001 року - 544 тис.грн.
Заборгованість із заробітної плати працівникам підприємства станом на 01.01.2001 року з нарахуваннями становила 6751 тис. грн., в тому числі по роках:
1997 рік - 735 тис.грн.
1998 рік - 952 тис.грн.
1999 рік - 1762 тис.грн.
Заборгованість із сум відшкодування шкоди, заподіяної працівникам ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням ними трудових обв'язків, в тому числі по щомісячних виплатах, станом на 01.01.2001 р. склала 917 тис.грн. та по одноразових виплатах - 1543 тис.грн.

................
Перейти до повного тексту