1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
16.12.2009 N 1998
Про забезпечення збереження, контролю за використанням та реалізацією пропозицій інвентаризаційних комісій щодо державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але залишилося у них на балансі
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 330 від 10.03.2011 )
Відповідно до Закону України від 21.09.2006 N 185-V "Про управління об'єктами державної власності", постанови Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 року N 757, Положення про регіональні відділення Фонду державного майна України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.94 N 412, зі змінами та доповненнями, наказів Фонду державного майна України від 24.02.2009 N 151-к/р та від 11.03.2009 N 182-к, з метою вдосконалення системи управління, забезпечення ефективного використання, контролю та збереження державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, та державного майна, яке передано (залишилося) на баланс покупців (їх правонаступників) цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів, у тому числі тих, майно яких перебувало в оренді (далі - державне майно),
НАКАЗУЮ:
1. Регіональним відділенням Фонду державного майна України:
1.1. Організувати систематичний контроль за утриманням, зберіганням та використанням державного майна. Складати графіки поквартального проведення перевірок державного майна із зазначенням господарських товариств (структурних підрозділів, філій, дочірніх підприємств), які мають державне майно на своєму балансі.
1.2. Перевірки державного майна здійснювати відповідному регіональному відділенню ФДМУ за місцем розташування господарського товариства (балансоутримувача).
1.3. У разі перебування державного майна поза межами регіону розташування господарського товариства (балансоутримувача) перевірку проводити регіональному відділенню ФДМУ за місцем розташування державного майна та здійснювати постійний контроль за використанням та збереженням цього майна. Акт перевірки надсилати регіональному відділенню ФДМУ, яке здійснює функції з управління державним майном за місцем розташування господарського товариства (балансоутримувача), та надавати пропозиції щодо вибору способу управління державним майном.
1.4. За підсумками перевірки регіональному відділенню ФДМУ, яке здійснює функції з управління державним майном, за місцем розташування господарського товариства (балансоутримувача), враховуючи надані пропозиції, визначати спосіб його управління, інформувати про це регіональне відділення ФДМУ за місцем розташування державного майна та забезпечувати всіма необхідними документами зазначене регіональне відділення ФДМУ для реалізації прийнятих управлінських рішень.
1.5. Регіональному відділенню ФДМУ, яке здійснює функції з управління державним майном за місцем розташування господарського товариства (балансоутримувача), сприяти регіональному відділенню ФДМУ за місцем розташування державного майна у проведенні перевірок та здійснення постійного контролю за використанням та збереженням цього майна.
1.6. Щоквартально, до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом, надсилати Фонду державного майна України звіт про прийняті управлінські рішення по реалізації пропозицій інвентаризаційних комісій щодо подальшого використання державного майна за формами: 2є-РВ, 5є-2, у т.ч. повторні перевірки (додаються).
При формуванні звітів за квартал та за наростаючим підсумком забезпечити приведення у відповідність надісланих даних на паперових носіях з даними консолідованої бази центрального апарату Фонду.
2. Департаменту розпорядження державним майном та Управлінню контрольно-ревізійної роботи ФДМУ узагальнювати отриману інформацію та використовувати її у подальшій роботі.
3. Управлінню контрольно-ревізійної роботи ФДМУ при здійсненні комплексних перевірок відображати стан справ з питань використання державного майна, яке знаходиться на балансі господарських товариств.
4. Департаменту документального забезпечення та контролю ФДМУ при надходженні звітів від регіональних відділень ФДМУ передавати їх Департаменту розпорядження державним майном та Управлінню контрольно-ревізійної роботи ФДМУ.
5. Затвердити Порядок проведення державними органами приватизації перевірок стану ефективного використання та збереження державного майна.
6. Регіональним відділенням Фонду державного майна України керуватися цим Порядком при проведенні перевірок стану ефективного використання та збереження державного майна.
7. Визнати таким, що втратив чинність, наказ ФДМУ від 09.06.99 N 1077 "Про забезпечення збереження, контролю за використанням та реалізацією пропозицій інвентаризаційних комісій стосовно державного майна, яке не увійшло до статутних фондів господарських товариств в процесі приватизації, але залишилось у них на балансі".
8. Контроль за виконанням наказу покласти на в.о. заступника Голови Фонду В.Пількевича.
В.о. Голови Фонду Д.Парфененко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду державного
майна України
16.12.2009 N 1998
ПОРЯДОК
проведення державними органами приватизації перевірок стану ефективного використання та збереження державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі
( У тексті Порядку слова "статутний фонд" в усіх відмінках і числах замінено словами "статутний капітал" у відповідному відмінку і числі згідно з Наказом Фонду державного майна N 330 від 10.03.2011 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Господарського кодексу України, Закону України "Про управління об'єктами державної власності" від 21.09.2006 N 185-V, Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.92 N 2269-XII зі змінами та доповненнями, Положення про управління державним майном, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, затвердженого спільним наказом Фонду державного майна України та Міністерства економіки України від 19.05.99 N 908/68, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.06.99 за N 414/3707, та Положення про регіональне відділення Фонду державного майна України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.94 N 412, для забезпечення ефективного використання, утримання та збереження (далі - утримання) державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, створених у процесі приватизації, але перебуває на їх балансі, та державного майна, яке передано (залишилося) на баланс покупців (їх правонаступників) цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів, у тому числі тих, майно яких перебувало в оренді (далі - державне майно).
2. Цей порядок застосовується для проведення державними органами приватизації за місцем розташування державного майна перевірок стану його утримання з метою систематичного контролю за утриманням державного майна.
3. У разі перебування державного майна поза межами регіону розташування господарського товариства (балансоутримувача) регіональне відділення ФДМУ, в управлінні якого знаходиться державне майно, надає перелік зазначеного майна та за актом приймання-передавання - повний пакет необхідних документів відповідному регіональному відділенню ФДМУ за місцем розташування державного майна для включення до плану перевірок та реалізації прийнятих управлінських рішень.
II. Основні завдання перевірки
1. Підтвердження наявності державного майна, у т.ч. нежитлових приміщень житлового фонду, та визначення стану його утримання.
2. Встановлення відповідності наявного державного майна даним бухгалтерського обліку з метою виявлення його надлишку або нестачі.
3. Аналіз стану утримання державного майна та підготовка пропозицій щодо вибору способу його управління.
4. Виявлення порушень вимог законодавства господарськими товариствами під час утримання державного майна (відсутність державного майна, утримання його в неналежному стані, нецільове використання, прийняття рішень про розпорядження державним майном та інші дії, які не узгоджуються з чинним законодавством тощо) та підготовка пропозицій щодо усунення виявлених порушень.
III. Здійснення перевірки
1. Перевірка проводиться відповідно до затвердженого плану перевірок державного майна, але не рідше одного разу на два роки по кожному господарському товариству, та доручення начальника регіонального відділення ФДМУ.
2. У разі перебування державного майна поза межами регіонального розташування господарського товариства (балансоутримувача) перевірку (обстеження) здійснює регіональне відділення ФДМУ за місцем розташування державного майна. Затверджений акт перевірки (обстеження) надсилається регіональному відділенню ФДМУ, яке здійснює функції з управління державним майном за місцем розташування господарського товариства (балансоутримувача), не пізніше, ніж за 7 робочих днів.
3. У разі відсутності балансоутримувача (ліквідація, банкрутство) перевірка державного майна проводиться за даними ІПС "Етап - майно" та наявних документів.
4. Склад комісії (робочої групи), терміни та основні питання перевірки визначає начальник регіонального відділення ФДМУ та затверджує наказом або розпорядженням про перевірку.
5. Регіональне відділення ФДМУ не пізніше, ніж за 7 робочих днів до початку перевірки, письмово попереджає керівництво відповідного господарського товариства про її початок із зазначенням основних питань та підготовку необхідних документів для здійснення перевірки.
6. Перевірка проводиться з виїздом на місце розташування об'єкта перевірки для обстеження державного майна. При обстеженні слід звернути увагу на наявність та стан об'єкта, його фактичне використання, наявність проведених ремонтів, оновлень, перебудов тощо.
IV. Основні документи, необхідні для здійснення перевірки
Під час проведення перевірки необхідно отримати від балансоутримувача документи (копії, довідки тощо) за підписом керівника товариства і головного бухгалтера, скріплені печаткою товариства, зокрема:
1. Перелік державного майна на момент перевірки.
2. Перелік державного майна, що використовується товариством, та правові підстави використання (договір оренди, зберігання, спільна діяльність тощо).
3. Перелік державного майна, яке було списане (копії всіх наявних документів).
4. Інформацію про вартість державного майна згідно з даними бухгалтерського обліку (станом на дату перевірки).
5. Відомості про земельну ділянку (копію державного акта, викопіювання кадастрового плану тощо), на якій розташоване нерухоме державне майно.
6. Відомості про загальну та корисну площу об'єктів нерухомості, які є власністю держави.
7. Акт про технічний стан державного майна у разі зміни його технічного стану, вартості та період таких змін.
8. Інші документи (про аварії, затоплення, стихійне лихо, висновки відповідних інспекцій, державних органів тощо, за наявності).
9. Відомості про нарахування та використання амортизаційних відрахувань на реновацію і ремонти зазначеного майна.
10. Документально підтверджену інформацію про витрати балансоутримувача на утримання державного майна (договори підряду, кошториси, акти приймання-передачі виконаних робіт тощо).
11. Перелік договорів, укладених господарським товариством, щодо державного майна (копії договорів купівлі-продажу, оренди, застави, зберігання, спільної діяльності, інвестиційних договорів тощо).
12. Якщо всупереч вимогам чинного законодавства господарським товариством укладені договори (оренди, купівлі-продажу, застави, зберігання, спільної діяльності, інвестиційні договори тощо) щодо цього державного майна, додатково отримати:
а) відомості про загальну площу державного майна, яка передана в оренду безпосередньо товариством;
б) відомості про загальну суму коштів, отриманих товариством від оренди державного майна;
в) відомості по кожному договору оренди державного майна, укладеному безпосередньо господарським товариством, зокрема про:
- повну назву орендаря, його юридичну та фактичну адресу;
- площу, яка фактично використовується орендарем;
- фактичну мету використання приміщення, переданого в оренду;
- орендну плату на момент укладання договору та на момент проведення перевірки;
- наявність чи відсутність договору страхування (додати копію договору страхування);

................
Перейти до повного тексту