- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
31.03.2006 N 1931/Х/15-0314 |
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 27.03.2006 р. N 12270/1/1-06 Державна податкова адміністрація України розглянула листи і в межах своєї компетенції повідомляє.
1. Зважаючи на те, що чинним законодавством не визначено термін "кошторис" для будівництва, яке здійснюється як підрядним, так і господарським або змішаним способами, з метою оподаткування використовується аналогічний термін, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 р.
N 668 "Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві".
Так, відповідно до загальної частини цієї постанови кошторисом є зведені витрати, зведені кошторисні розрахунки, об'єктні та локальні кошторисні розрахунки, об'єктні та локальні кошториси, кошториси на окремі види робіт, кошториси на проектні та пошукові роботи, інші розрахунки витрат на будівництво, складені за встановленою формою, на основі яких визначаються кошторисна вартість будівництва і договірна ціна.
Витрати підприємства-будівельника вказуються в кошторисній документації (кошторисних нормативах), яка складається відповідно до ДБН Д.1.1.-1-2000 (Правила визначення вартості будівництва, затверджені наказом Державного комітету з будівництва та архітектури від 27.08.2000 р.
N 174. При визначенні вартості будівель (об'єктів), будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, ДБН Д.1.1-1-2000 носять обов'язковий характер, при будівництві за рахунок інших джерел фінансування - рекомендаційний характер, і їх застосування обумовлюється контрактом.
Відповідно до пп. 1.3.1 п. 1.3 розділу 1
ДБН Д.1.1-1-2000 кошторисні нормативи повинні забезпечувати достовірне визначення вартості будівництва.
Підпунктом 5.2.1 п. 5.1 ст.
5 Закону України
"Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон) встановлено, що до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці. При цьому згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону зазначені витрати повинні мати безпосередній зв'язок із господарською діяльністю платника податку.
Отже, якщо витрати підприємства-будівельника, що пов'язані із будівництвом об'єкту, передбачено кошторисом (який забезпечує достовірне визначення вартості будівництва) і вони пов'язані із веденням господарської діяльності підприємства, зазначені витрати належать до складу валових на підставі пп. 5.2.1 п. 5.2 ст.
5 Закону.
Відповідно до абзацу четвертого пп. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 не підлягають віднесенню до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
................Перейти до повного тексту