- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
01.02.2006 N 1833/7/15-0217 |
Для використання при складанні податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності
Перший заступник Голови | Г.М.Оперенко |
Додаток
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо подання та заповнення податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ( za591-05 )
Загальні положення
Податкова звітність, отримана контролюючим органом від платника податків як податкова декларація, що заповнена ним всупереч правилам, зазначеним у затвердженому порядку її заповнення, може бути не визнана таким контролюючим органом як податкова декларація, якщо в ній не зазначено обов'язкових реквізитів, її не підписано відповідними посадовими особами, не скріплено печаткою платника податків (у суб'єктів господарювання - фізичних осіб, за наявності такої).
Податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності може бути заповнена від руки чорнильною, кульковою ручкою або віддрукованою (заповнення олівцем не припускається), без виправлень і помарок; у рядках, де відсутні дані для заповнення, має бути проставлена риска. Сума орендної плати у податковій декларації проставляється в гривнях, з копійками, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Порядок подання податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ( za591-05 )
Платники орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним органом державної податкової служби, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця, наступного за звітним.
Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим операційний (банківський) день.
Форма податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності та додаток 1
"Відомості із договору оренди землі" до неї застосовуються платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (суб'єктами господарювання) для подання відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки:
звітної податкової декларації - до 1 лютого поточного року за місцезнаходженням земельної ділянки з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій;
нової звітної (річної) податкової декларації - до 1 лютого поточного року за місцезнаходженням земельної ділянки з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями;
нової звітної (щомісячної) податкової декларації - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Подання такої декларації не звільняє від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року;
нової звітної податкової декларації (у разі виникнення обставин, що призвели до зміни податкового зобов'язання) - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, у якому виникли такі зміни.
Якщо після подання декларації за звітний період платник подає нову звітну податкову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання звітної декларації за такий самий звітний період - штрафи не застосовуються. При цьому, раніше подана звітна податкова декларація залишається в органах державної податкової служби;
звітної податкової декларації за новоукладеними договорами - протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку відповідно до частини другої статті 14 Закону України від 03.07.92 р.
N 2535-XII "Про плату за землю" (у редакції Закону України від 19.09.96 р.
N 378/96-ВР, зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 2535-XII);
уточнюючої податкової декларації у порядку, установленому пунктом 5.1 статті 5 і пункту 17.2 статті 17 Закону України від 21.12.2000 р.
N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 2181-III).
При поданні уточнюючої декларації, уточненні податкових зобов'язань орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у складі звітної або нової звітної декларації платником складає(ю)ться додаток 2
"Перерахунок податкового зобов'язання орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності", який подається платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності до органів державної податкової служби разом зі звітною або новою звітною податковими деклараціями лише у випадку уточнення у складі таких податкових декларацій показників за відповідний(ні) податковий(ві) звітний(ні) період(ди). В обов'язковому порядку цей додаток складається у разі подання уточнюючої податкової декларації і подається разом з такою уточнюючою податковою декларацією. Додаток 2 складається і подається за кожний відповідний податковий (звітний) період або за рік, що уточнюються, окремо, на підставі даних договору оренди землі на відповідну земельну ділянку за відповідний період.
Додаток 2 не складається і до декларації не подається у випадку, якщо платником не здійснюються уточнення податкових зобов'язань за відповідні податкові (звітні) періоди.
У разі, якщо платник орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності має декілька земельних ділянок на території однієї сільської, селищної або міської ради (код органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ один і той же), по яких окремо укладені договори оренди землі, то таким платником може подаватися до відповідного органу державної податкової служби одна узагальнена
податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, яка відображає загальну суму орендної плати за такі земельні ділянки згідно укладених договорів оренди землі.
При цьому:
додаток 1 "Відомості із
договору оренди землі платником орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності складається окремо по кожній земельній ділянці відповідно до укладеного договору оренди землі і подається разом із такою узагальненою податковою декларацією;
у верхньому правовому куті
додатка 1 у комірці після слова "Додаток" проставляється арабськими цифрами 1, 2, 3 і т. д. кількість додатків, які складаються по кожній земельній ділянці окремо;
Якщо платник орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності має декілька земельних ділянок на території декількох сільських, селищних або міських рад (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки за КОАТУУ різні), по яких окремо укладені договори оренди землі, то такий платник зобов'язаний подати до відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію по кожній земельній ділянці окремо згідно з договором оренди землі.
Прийняття податкової декларації є обов'язком контролюючого органу. Податкова декларація приймається без попередньої перевірки зазначених у ній показників через канцелярію, чий статус визначається відповідним нормативно-правовим актом. Відмова службової (посадової) особи контролюючого органу прийняти податкову декларацію з будь-яких причин або висування нею будь-яких передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо) забороняється та розцінюється як перевищення службових повноважень такою особою, що тягне за собою її дисциплінарну та матеріальну відповідальність у порядку, визначеному законом (пп. 4.1.2 п. 4.1 ст.
4 Закону
N 2181-III.
За порушення податкового законодавства платники орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Порядок заповнення податкової декларації орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ( za591-05 )
Податкова декларація заповнюється платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на підставі даних, визначених у договорі оренди землі на відповідну земельну ділянку за відповідний(і) податковий(і) (звітний)(і) період(ди) або рік.
Форма
податкової декларації дозволяє платникам орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, зокрема, уточнювати податкові зобов'язання за відповідний(і) податковий(і) (звітний)(і) період(ди) у складі звітної або нової звітної декларації.
У заголовній частині декларації відображаються: вид декларації - звітна, нова звітна, за новоукладеними договорами, уточнююча. У разі подання указаних декларацій з уточненнями у колонці "з уточн." рядка 1 загальної частини декларації за рядком, що відповідає виду декларації, у складі якої здійснюється уточнення, робиться відповідна відмітка ("Х"). У разі відсутності уточнень рядки зазначеної колонки "з уточн." не заповнюються.
Базовий податковий (звітний) період, за який подається
податкова декларація, указується платником за рядком 2 загальної частини декларації (порядковий номер базового податкового (звітного) місяця проставляється арабськими цифрами (для чисел з однієї цифри в першому полі проставляється - "0").
Якщо платником складається звітна (нова звітна) річна декларація, то заповнюються перші дві пусті клітинки за рядком 2 загальної частини декларації, які відповідають останнім двом цифрам поточного року, на який подається декларація (для 2006 року - 06), при цьому інші клітинки за указаним рядком не заповнюються.
У разі складання нової звітної щомісячної податкової декларації за податковий (звітний) місяць поточного року - за рядком 2 загальної частини декларації заповнюються дві пусті клітинки перед словом "місяць", у які записується арабськими цифрами порядковий номер податкового (звітного) місяця поточного року, за який подається декларація, а також заповнюються дві пусті клітинки перед словом "року", у які записуються останні цифри звітного року (для 2006 року - 06). При цьому інші клітинки за указаним рядком не заповнюються.
................Перейти до повного тексту