1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 1765 від 22.08.2000
м.Київ
Щодо роз'яснень і рекомендацій до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна
У зв'язку зі змінами і доповненнями, внесеними до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2000 року N 75, та зверненнями орендодавців і орендарів державного майна
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Роз'яснення і рекомендації до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2000 N 75)".
Голова Фонду О.Бондар
Затверджено
наказом ФДМУ
від 22 серпня 2000 р. N 1765
Роз'яснення і рекомендації до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2000 N 75)
Постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.2000 N 75 внесені зміни і доповнення до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду державного майна. Відповідно до повноважень, наданих Фонду державного майна України постановою Кабінету Міністрів України від 04.10.95 N 786, Фонд роз'яснює деякі питання застосування положень вказаних методики і порядку.
1. Відповідно до положень п. 5 Указу Президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" від 10.06.97 N 503/97 постанова Кабінету Міністрів України від 19.01.2000 N 75 є чинною з дня її підписання.
2. До п.2: розрахунок орендної плати за військове майно підписується згідно з Порядком надання дозволу військовим частинам Збройних Сил України на передачу закріпленого за ними рухомого та нерухомого майна в оренду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2000 N 778.
3. До п.3: витрати на утримання орендованого майна компенсуються орендарем балансоутримувачу, а плата за послуги, які надає балансоутримувач орендареві, сплачується балансоутримувачу за окремою угодою, яку укладають орендар з балансоутримувачем орендованого майна.
4. До п.4: у разі коли дія договору оренди майна починається не з першого календарного дня (робочого дня) місяця та/або дія договору закінчується не в останній календарний день (робочий день) місяця, виникає потреба у визначенні добової орендної плати. Вона розраховується шляхом ділення відповідної місячної орендної плати, визначеної за цією Методикою, на кількість діб роботи об'єкта оренди (доступу до об'єкта оренди) протягом цього місяця відповідно до встановленого режиму користування орендованим майном.
Погодинна орендна плата визначається під час укладання договорів оренди у разі, коли термін оренди є некратним добі і розраховується шляхом ділення відповідної добової орендної плати на кількість годин роботи об'єкта оренди (доступу до об'єкта оренди) протягом доби відповідно до встановленого режиму користування орендованим майном.
5. До п.5: у разі перерахунку орендної плати за цілісний майновий комплекс підприємства, організації, їх структурного підрозділу по укладених договорах оренди до 19.01.2000 плата визначається таким чином: здійснюється повна інвентаризація майна орендного підприємства, визначається залишкова вартість орендованих основних засобів на дату оцінки, розраховується за формулою орендна плата на місяць, що передував даті оцінки. Орендна плата за наступні місяці визначається шляхом коригування на індекси інфляції.
6. До п.7: якщо оцінка іншого, крім нерухомого, окремого індивідуально визначеного майна здійснюється за залишковою вартістю, то при цьому необхідно дотримуватися вимог пунктів 16 - 21 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби". У разі передачі в оренду окремого індивідуально визначеного майна, що не має залишкової вартості, його оцінка з метою розрахунку орендної плати визначається експертним шляхом.
7. До абзацу другого п.8: йдеться про термін, який не перевищує 6 місяців, що встановлено спільним наказом Фонду державного майна, Мінфіну і Мінекономіки від 04.05.2000 N 935/95/31 (п.2.3).
8. До п. 11: до складу витрат на утримання орендованого майна можуть входити амортизаційні відрахування лише на основні засоби, які використовуються для утримання об'єкта оренди, але аж ніяк не амортизаційні відрахування на сам об'єкт оренди. Амортизаційні відрахування на орендоване майно нараховує його балансоутримувач. Немає ніяких законних підстав вимагати від орендаря сплачувати балансоутримувачу суму амортизаційних відрахувань.

................
Перейти до повного тексту