1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Роз"яснення


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Р О З ' Я С Н Е Н Н Я
04.03.2003 N 13-135/963-1603
Територіальні управління
Національного банку України,
ОПЕРУ НБУ,
установи комерційних банків,
Асоціація українських банків
( Лист втратив актуальність на підставі Листа Національного банку N 29-213/5074-5078 від 21.05.2012 )
Роз'яснення щодо окремих положень Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України
1. Щодо кваліфікаційних вимог до касирів пунктів обміну іноземної валюти (пункт 1 додатку 11 до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України* /далі Інструкція/).
Згідно із Законом України "Про вищу освіту", існує певна градація вищої освіти. Ст. 25 цього ж Закону визначено, що технікум (училище) є вищим навчальним закладом першого рівня акредитації, який провадить освітню діяльність, пов'язану із здобуттям певної вищої освіти та кваліфікації за кількома спорідненими спеціальностями. Відповідно коледжі - це вищі навчальні заклади другого рівня акредитації.
Інструкцією не обмежена можливість призначення на посаду касира пункту обміну працівника банку (фінансової установи), який має повну середню освіту та стаж роботи касиром або бухгалтером не менше одного року.
Одночасно наголошуємо, що згідно з пунктом 175 Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України**, усі працівники установ банків, яким доручена робота з цінностями і здійснення операцій з ними, зобов'язані знати встановлений цією Інструкцією та іншими нормативно-правовими актами Національного банку порядок ведення і обліку касових операцій, правила зберігання грошей і цінностей та вміти визначати справжність і платіжність банкнот і монет.

................
Перейти до повного тексту