1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
Л И С Т
N 13-126/1549 від 09.09.98
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним, по м.Києву і
Київській області управлінням
Національного банку України,
ОПЕРУ НБУ,
Комерційним банкам
Щодо Положення про порядок реєстрації одержання резидентами кредитів в іноземній валюті від іноземних кредиторів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 07.05.97 N 144
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 38 від 27.01.99 )
У зв'язку зі змінами, внесеними постановою Правління Національного банку України від 18.08.98 р. N 321 "Про регулювання грошово-кредитного ринку" до Положення про порядок реєстрації одержання резидентами кредитів в іноземній валюті від іноземних кредиторів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 07.05.97 N 144, надсилаємо (для зручності використання в роботі) повний текст вищезгаданого Положення.
Директор Департаменту
валютного регулювання

С.О.Яременко
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
від 07.05.97 р. N 144
( v0442500-97 )
Реєстр. N 442 від 14.05.97 р.
Зміни внесені постановою
НБУ від 18.08.98 р. N 321
Положення про порядок реєстрації одержання резидентами кредитів в іноземній валюті від іноземних кредиторів
Національний банк України встановлює такий порядок надання юридичним особам-резидентам реєстраційних свідоцтв на одержання кредитів в іноземній валюті (включаючи валюту країн колишнього СРСР) від іноземних кредиторів.
1. Кредити в іноземній валюті від іноземних кредиторів можуть одержувати юридичні особи-резиденти України (далі за текстом - резиденти) для проведення діяльності, передбаченої їх статутними документами. Вказані кредити отримуються в безготівковій формі.
Одержання резидентами від іноземних кредиторів кредитів, позик, поворотної фінансової допомоги (далі - кредитів) в іноземній валюті потребує обов'язкової реєстрації Національним банком України шляхом отримання резидентом реєстраційного свідоцтва.
Резидент-позичальник зобов'язаний одержати реєстраційне свідоцтво після підписання кредитної угоди з нерезидентом, але до фактичного отримання коштів за кредитом.
Відповідно до вимог Указу Президента України від 06.11.98 за N 1222/98 "Про гербовий збір" та актів законодавства України здійснюється маркування усіх оригіналів угод з нерезидентом.
( Пункт 1 доповнено абзацом четвертим згідно з Постановою Нацбанку N 38 від 27.01.99 )
2. Резиденти можуть купувати іноземну валюту на міжбанківському валютному ринку для направлення її на погашення заборгованості як за основним боргом, так і заборгованості за відсотками, можливими штрафними санкціями та іншими платежами в іноземній валюті в розмірах, передбачених кредитними угодами.
3. Для одержання реєстраційного свідоцтва резиденту-позичальнику необхідно подати до відповідного обласного управління Національного банку України лист-повідомлення за формою додатка N 1.
4. Реєстраційні свідоцтва на одержання резидентами кредитів в іноземній валюті від іноземних кредиторів (далі за текстом - реєстраційне свідоцтво) надаються обласними управліннями Національного банку України.
Зразок реєстраційного свідоцтва додається (додаток N 2).
Видача обласними управліннями Національного банку України резидентам-позичальникам реєстраційних свідоцтв за кредитами, відсоткова ставка за якими перевищує показник максимальної доходності в іноземній валюті за облігаціями зовнішніх державних позик, емітованих Міністерством фінансів України, не дозволяється.
Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) вищезазначений показник доводити щомісячно до відома обласних управлінь Національного банку України та комерційних банків за станом на перше число кожного місяця у порядку, передбаченому пунктами 2 та 3 "Порядку встановлення і використання офіційного обмінного курсу гривні до іноземних валют", затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30.03.98 N 128.
5. Національний банк України не здійснює реєстрацію таких операцій, як одержання резидентом від нерезидента (компанії, фірми) кредиту у формі відстрочки платежу за реалізовані товари, виконані роботи, надані послуги. Вказані операції регулюються чинним законодавством України, зовнішньоекономічними контрактами та міжнародними угодами.

................
Перейти до повного тексту