1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
21.02.2003 N 1497/5/17-0316-106
Міністерству юстиції України
Державним податковим
адміністраціям в Автономній
Республіці Крим, областях,
м. м. Києві і Севастополі
( Лист відкликано на підставі Листа Державної податкової адміністрації N 7510/7/17-0117 від 15.04.2010 )
Щодо справляння державного мита при нотаріальному посвідченні угод, що передбачають внесення змін і доповнень до установчих договорів
Державна податкова адміністрація України розглянула вашого листа від 05.02.2003 N 33/12/161 щодо справляння державного мита при нотаріальному посвідченні угод, що передбачають внесення змін і доповнень до установчих договорів і повідомляє
Справляння державного мита в Україні регулюється Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 "Про державне мито" з відповідними змінами і доповненнями (далі - Декрет), яким визначено платників державного мита на території України (фізичні та юридичні особи - за вчинення в їх інтересах дій та видачу документів, що мають юридичне значення, уповноваженими на те органами), об'єкти справляння державного мита, тобто за що саме воно справляється, розміри ставок державного мита та порядок його сплати.
Державне мито за нотаріальні дії, документи, послуги справляється державними нотаріальними конторами і виконкомами сільських, селищних, міських рад, на території яких немає нотаріальних контор.
Державні нотаріальні контори справляють державне мито за всі виконувані ними нотаріальні дії, видачу дублікатів нотаріально посвідчених документів, посвідчення різного виду договорів, у тому числі договорів відчуження, виготовлення копій документів і виписок з них, переклад документів з однієї мови на іншу, засвідчення справжності підпису на документах, в тому числі справжності підпису перекладача (за кожний документ). Перелік таких дій, документів і розміри ставок державного мита визначені у пункті 3 статті 3 Декрету. Розмір державного мита залежить від виду дії, документа, а також від суми договору, відносно яких вчинюється нотаріальна дія.
Згідно із Декретом, державне мито за ставками у розмірах частин неоподатковуваного мінімуму доходів громадян справляється за вчинення нотаріальних дій і видачу документів, які носять немайновий характер, не підлягають оцінці, і розмір державного мита у такому разі залежить від розміру неоподатковуваного мінімуму, а не від суми документа, який посвідчується. Державне мито за нотаріальне посвідчення змін до установчого договору, якщо ці зміни не пов'язані з розміром статутного фонду товариства, тобто носять не майновий характер та не підлягають оцінці, справляється відповідно до підпункту "е" пункту 3 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України.

................
Перейти до повного тексту