1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Л И С Т
23.04.2009 N 31-09040-13-1-24/11385
Міністерство фінансів України розглянуло лист Державного казначейства України <...> щодо функціонування відокремлених структурних підрозділів розпорядників коштів державного бюджету та повідомляє.
За інформацією Державного казначейства до Єдиного реєстру розпорядників та одержувачів бюджетних коштів внесено близько 1100 відокремлених структурних підрозділів, з яких понад 630 підрозділів - територіальні управління (відділення) Державного казначейства.
Загалом відокремлені структурні підрозділи створені у структурі 14 головних розпорядників коштів державного бюджету. Близько 350 відокремлених структурних підрозділів, що діють у структурі, зокрема, Міносвіти, Мінагрополітики, Мінкультури, МВС, НАН, МОЗ, Мінфіну, Мін'юсту, Мінтрансзв'язку, Держуправління справами, Національної академії педагогічних наук, є підрозділами вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ.
Згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відокремлений структурний підрозділ - це філія, інший підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням та виробляє продукцію, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи, або представництво, що здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
При цьому відповідно до законів України "Про освіту" та "Про вищу освіту" вищі навчальні заклади можуть створювати відокремлені структурні підрозділи, зокрема, інститути, коледжі, технікуми, факультети, відділення, філії тощо, у тому числі для надання платних послуг у галузі вищої освіти та пов'язаних з нею інших галузях діяльності.
Бюджетне законодавство серед учасників бюджетного процесу визначає розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів.
Так, відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України розпорядниками бюджетних коштів є бюджетні установи в особі їх керівників, уповноважені на отримання бюджетних асигнувань, взяття бюджетних зобов'язань та здійснення видатків бюджету. Одержувачами бюджетних коштів визнаються фізичні особи та юридичні особи, що не мають статусу бюджетних установ та яким кошти бюджету надаються через розпорядників бюджетних коштів (стаття 21 Бюджетного кодексу України).

................
Перейти до повного тексту