1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.11.2014 № 1299
Про проведення конкурсного відбору науково-технічних проектів з метою формування державного замовлення на науково-технічну продукцію
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 29 від 17.01.2015 № 1513 від 31.12.2022 )
З метою формування державного замовлення на науково-технічну продукцію на основі переліку найважливіших розробок, спрямованих на створення новітніх технологій та продукції, відповідно до статей 31, 34 та 37 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", статті 5 Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" та підпункту 57 пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого Указом Президента України № 240/2013 від 25 квітня 2013 року, НАКАЗУЮ:
1. Провести конкурсний відбір науково-технічних проектів за державним замовленням на науково-технічну продукцію (далі - Конкурс), виконання яких розпочнеться у 2015 році за рахунок загального фонду державного бюджету.
2. Затвердити Оголошення про Конкурс (додаток 1) та форму запиту для участі у Конкурсі (додаток 2).
3. Встановити термін подання запитів для участі у Конкурсі з 17 листопада по 17 грудня 2014 року.
4. Затвердити Положення про Науково-технічну раду Міністерства освіти і науки з питань формування та виконання державного замовлення на науково-технічну продукцію (далі - Рада) та Секцій Ради за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки (далі - Секції) (додаток 3).
5. Департаменту науково-технічного розвитку (Чеберкус Д.В.):
5.1. Здійснити організацію проведення Конкурсу;
5.2. Забезпечити відповідно до вимог статей 4, 10 та 28 Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу" проведення до 31 грудня 2014 року державної наукової та науково-технічної експертизи науково-технічних проектів, поданих на Конкурс;
5.3. Забезпечити підготовку наказу про затвердження персонального складу Ради та Секцій Ради до 02 лютого 2015 року.
( П ідпункт 5.3 пункту 5 в редакції Наказу Міністерства освіти і науки № 29 від 17.01.2015 )
6. Оголошення про проведення Конкурсу та форму запиту для участі у Конкурсі оприлюднити на офіційному сайті Міністерства освіти і науки.
7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Міністр

С.М. Квіт
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки
12.11.2014 № 1299
ОГОЛОШЕННЯ
Міністерство освіти і науки України
оголошує про проведення конкурсу науково-технічних проектів за державним замовленням на науково-технічну продукцію
1. Загальні положення
1.1. Метою Конкурсу є відбір науково-технічних проектів, спрямованих на одержання конкретних прикладних результатів, що забезпечать:
зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень;
створення принципово нових або удосконалення існуючих технологій, засобів виробництва, матеріалів, іншої наукоємної продукції з високим ступенем готовності до впровадження;
прискорення технологічного оновлення реального сектору економіки; ресурсоенергозбереження;
сприяння збільшенню обсягів виробництва і розширенню ринків збуту вітчизняних конкурентоспроможних та імпортозамінних товарів і послуг.
1.2. Учасниками Конкурсу можуть бути підприємства, установи і організації незалежно від форм власності, які мають відповідний кадровий, науковий та науково-технічний потенціал та матеріально-технічну базу.
1.3. На Конкурс подаються запити на виконання науково-технічних проектів за державним замовленням на науково-технічну продукцію.
1.4. До розгляду приймаються проекти, тематика яких визначена учасниками конкурсу відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, визначених статтею 5 Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки":
1) інформаційні та комунікаційні технології;
2) енергетика та енергоефективність;
3) раціональне природокористування;
4) науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань;
5) нові речовини і матеріали.
1.5. Термін виконання науково-технічних проектів - не більше двох років, починаючи з 2015 року.
1.6. Кожен науковий керівник може подати на конкурс запит за встановленою формою на виконання лише одного науково-технічного проекту.
2. Організація проведення Конкурсу
2.1. Організаційно-методичне та науково-експертне забезпечення проведення Конкурсу здійснюють департамент науково-технічного розвитку МОН, Науково-технічна рада Міністерства освіти і науки з питань формування та виконання державного замовлення на науково-технічну продукцію (далі - Рада) та секції Ради за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки (далі - Секції).
2.2. Форму запиту на участь у Конкурсі розміщено на офіційному сайті МОН. Її можна також отримати в відділі досліджень і розробок департаменту науково-технічного розвитку МОН за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16 (каб. №№ 209-а, 209-в, 206).
2.3. Запит на участь у Конкурсі подається за встановленою формою, засвідчений підписами наукового керівника проекту, виконавців проекту, керівника організації та печаткою (у кількості трьох примірників).
Подання ксерокопій запиту не допускається.
До запиту додаються:
супровідний лист на бланку організації з переліком поданих на конкурс матеріалів, засвідчений підписом керівника організації та її печаткою.
оптичний носій, який містить електронний варіант запиту.
Документи на участь у Конкурсі подаються у картонній папці з позначенням: "Державне замовлення - 2015".
На титульній сторінці папки також зазначається: пріоритетний напрям, назва науково-технічного проекту, назва організації, прізвище та ініціали наукового керівника.
2.4. Строк подання запитів на участь у Конкурсі: з 17 листопада по 17 грудня 2014 року.
2.5. Документи для участі в Конкурсі можуть бути відправлені поштою або подані особисто.
Поштою документи надсилаються на адресу:
01601, Міністерство освіти і науки України, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, департамент науково-технічного розвитку, відділ досліджень і розробок.
У разі відправлення поштою до розгляду приймаються документи з датою відправки на поштовому штемпелі не пізніше 17 грудня 2014 року.
У разі особистого подання документи необхідно залишити у скриньці для кореспонденції МОН, яка знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16 (перший поверх).
2.6. Подані на Конкурс документи, які не відповідають визначеним у цьому оголошенні вимогам, після попереднього розгляду відхиляються за формальними ознаками.
2.7. Заміна та перегляд отриманих та зареєстрованих відділом досліджень і розробок документів, поданих на Конкурс, не допускається.
Подані на Конкурс матеріали не повертаються.
2.8. Телефони для довідок з питань Конкурсу:
(044) 287-89-23, (044) 287-89-24, (044) 287-89-25, (044) 287-89-26, (044) 287-82-30.
3. Підведення підсумків конкурсу
Державна наукова та науково-технічна експертиза науково-технічних проектів, поданих на Конкурс, здійснюється відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну експертизу".
Розгляд результатів державної наукової та науково-технічної експертизи проектів, поданих на Конкурс, відбувається на засіданнях Секцій Ради за кожним пріоритетним напрямом розвитку науки і техніки окремо.
Відповідно до результатів засідання Секції Ради складається протокол з пропозиціями для МОН щодо переліку науково-технічних проектів, рекомендованих до фінансування (переможців конкурсу) та орієнтовного обсягу фінансування кожного проекту.
З урахуванням пропозицій Секцій Ради щодо переможців конкурсу МОН формує перелік тематик науково-технічних проектів, що виконуватимуться за державним замовленням починаючи з 2015 року за рахунок загального фонду державного бюджету. Зазначені тематики будуть оголошені лотами на відкритих торгах при проведенні державних закупівель послуг на виконання науково-технічних робіт за державним замовленням. Організації-виконавці визначаються відповідно до вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель".
Обсяги видатків із загального фонду державного бюджету на фінансування державного замовлення визначаються Законом України про Державний бюджет на відповідний фінансовий рік.

Директор департаменту
науково-технічного розвитку


Д.В. Чеберкус
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки
12.11.2014 № 1299
ЗАПИТ
на участь у конкурсі науково-технічних проектів за державним замовленням на науково-технічну продукцію
1. Назва науково-технічного проекту
2. Назва пріоритетного напряму розвитку науки і техніки
(відповідно до статті 5 Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки")
3. Виконавці проекту (до 10 осіб):
Прізвище, ім'я, по батькові Місце основної роботи, посада, науковий ступінь, вчене звання, службовий телефон, e-mail Підпис
Науковий керівник проекту
Відповідальний виконавець проекту
Виконавець проекту
Виконавець проекту
Виконавець проекту
4. Повне найменування організації, що виконуватиме проект (відповідно до Статуту або іншого установчого документа), відомча підпорядкованість (за наявності)
Код організації за ЄДРПОУ
Місцезнаходження
Банківські реквізити:
Код банку за ЄДРПОУ
Найменування банку
Поточний рахунок
Місто
МФО
Посада, прізвище, ім'я, по батькові керівника організації (підприємства):
тел.: факс: e-mail
5. Мета проекту; основні завдання, які будуть вирішені під час виконання проекту для досягнення мети
6. Опис (перелік) кінцевої науково-технічної продукції, що буде створена в результаті виконання проекту (створення нової або удосконалення існуючої технології, експериментальних або дослідних зразків, технічної або технологічної документації, тощо)
(Рекомендується використовувати термінологію ДСТУ 3973-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення." та/або ДСТУ 3974-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання дослідно-конструкторських робіт. Загальні положення". Виконання робіт за проектом повинно проводитись відповідно до діючих національних та галузевих стандартів та нормативних документів (наприклад, Єдиної системи програмної документації або Єдиної системи конструкторської документації.)
7. Вихідні дані для виконання проекту
(Проаналізувати напрацювання вітчизняних та зарубіжних учених за тематикою проекту; навести результати власних попередніх досліджень та розробок, які покладено в основу проекту, інформацію щодо їх впровадження у тому числі науковий доробок колективу виконавців за тематикою проекту та наявні чинні охоронні документи на об'єкти права інтелектуальної власності (патенти, свідоцтва авторського права), ліцензії.)
8. Наявність матеріально-технічної бази для виконання проекту
(Назва обладнання, термін його сертифікації та метрологічної повірки, наявність відповідно оснащених лабораторних та/або виробничих приміщень, виробничої інфраструктури).
9. Власна оцінка науково-технічного рівня продукції, що буде створена в результаті виконання проекту (потрібне зазначити позначкою ? ):
[ ] на рівні кращих світових аналогів;
[ ] немає аналогів в Україні;
[ ] краща за існуючі в Україні аналоги за основними показниками;
[ ] перевищує існуючі в Україні аналогічні розробки за окремими показниками.
10. Техніко-економічне обґрунтування проекту
(Наводяться: очікувані переваги науково-технічної продукції перед існуючими аналогами; орієнтовний річний обсяг виробництва нової продукції, загальна потреба в ній, терміни окупності витрат на розробку та виробництво; вагомість нової продукції для України, можливі ринки збуту, потенційні замовники та виробники; очікуваний економічний ефект від впровадження результатів розробки; бюджетна ефективність реалізації проекту - збільшення надходжень до державного бюджету порівняно з обсягом наданого фінансування, тис. гривень; економічна доцільність реалізації проекту - наявність науково-дослідної та виробничої інфраструктури; оцінка ризиків при виконанні проекту (фінансових, організаційних, виробничих, наукових тощо); економічний ефект (тис. гривень на одиницю продукції); зниження енергоємності (кВт/год. на одиницю продукції), матеріалоємності (кг на одиницю продукції); кількість розроблених видів техніки і технологій, технологічних процесів, речовин та матеріалів, що випускатимуться; соціальна спрямованість проекту - кількість збережених та знов створених робочих місць; поліпшення умов праці; якість послуг, що надаватимуться; наявність/відсутність екологічних ризиків під час виконання проекту тощо).

................
Перейти до повного тексту