1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
04.09.2018 № 1282
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини
Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 (зі змінами), з метою організації роботи із забезпечення одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій забезпечити Методичними рекомендаціями структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, об'єднаних територіальних громад.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Чуркіну О.І.
Заступник Міністра М. Шамбір
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
04.09.2018 № 1282
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини
I. Загальні положення
Ці Методичні рекомендації щодо надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини (далі - Методичні рекомендації) розроблено з метою забезпечення єдиного методологічного підходу до надання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" при народженні дитини (далі - допомога "пакунок малюка") матерям / батькам / родичам / патронатним вихователям новонароджених дітей, що може бути забезпечено з урахуванням планування, розподілу, обліку та моніторингу.
II. Забезпечення пологових будинків допомогою "пакунок малюка"
1. Обсяг допомоги "пакунок малюка" рекомендується планувати щороку структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - обласні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) відповідно до показників народжуваності в адміністративно-територіальній одиниці за минулий рік із урахуванням загальних тенденцій народжуваності та кількості осіб, які перебувають на обліку по вагітності в жіночих консультаціях.
2. Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, об'єднаних територіальних громад (далі - місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) відповідно до пункту 5 Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 (далі - Порядок), щороку до 27 червня отримують показники народжуваності в адміністративно-територіальній одиниці від структурних підрозділів з питань охорони здоров'я районних, районних у м. Києві, державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, об'єднаних територіальних громад (далі - місцеві структурні підрозділи з питань охорони здоров'я).
3. Розподіл обсягу допомоги "пакунок малюка" між пологовими будинками рекомендується проводити обласним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення.
Обласні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть перерозподіляти допомогу "пакунок малюка" за результатами аналізу показників народжуваності, поданих місцевими структурними підрозділами з питань охорони здоров'я, та на підставі клопотань обласних структурних підрозділів з питань охорони здоров'я, місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
Місцевим структурним підрозділам з питань соціального захисту населення, у разі виявлення в пологовому будинку недостатньої кількості допомоги "пакунок малюка", рекомендується подавати протягом двох робочих днів клопотання про необхідність перерозподілу допомоги "пакунок малюка" до обласних структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
4. Надання допомоги "пакунок малюка", її доставка до пологових будинків проводиться відповідно до угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об'єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об'єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства.
5. Комплектування допомоги "пакунок малюка" рекомендується проводити відповідно до переліку дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка", затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 17 липня 2018 року № 1025, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 липня 2018 року за № 845/32297.
6. Приймання, облік, зберігання та списання допомоги "пакунок малюка" проводиться відповідно до вимог законодавства.
III. Забезпечення матерів / батьків / родичів / патронатних вихователів новонароджених дітей допомогою "пакунок малюка"
1. Відповідно до пункту 8 Порядку допомогу "пакунок малюка" матері / батьку / родичу / патронатному вихователю новонародженої дитини (далі - отримувач) видає працівник пологового будинку, уповноважений головним лікарем, при виписці новонародженої дитини.

................
Перейти до повного тексту