1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/6-1149 від 07.02.97
м.Київ
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
Копії: Держекспортконтроль
ДК "Укрспецекспорт"
Щодо Інструкції про порядок оформлення майна на міжнародну виставку військової техніки "АЙДЕКС-97" у м.Абу-Дабі, ОАЕ, та його зворотного ввезення
До відома та використання в роботі направляємо Інструкцію "Про порядок оформлення майна на міжнародну виставку військової техніки "АЙДЕКС-97" у м.Абу-Дабі, ОАЕ, та його зворотного ввезення".
Підприємства - учасники виставки здійснюватимуть митне оформлення експонатів на місцях, відправка експонатів до ОАЕ має розпочатися в перших числах березня поточного року (митниця на кордоні - Бориспільська).
Пропонуємо оперативно здійснювати митне оформлення експонатів (митний режим - тимчасове вивезення з метою демонстрації на виставці під зобов'язання про зворотне ввезення) згідно з чинним законодавством України на підставі дозволів УКПЕК або висновків Держекспортконтролю. В разі наміру експонента реалізувати на виставці експонат в розділі 20 дозволу УКПЕК буде зазначено: тимчасовий вивіз продукції з правом її продажу.
В разі виникнення спірних питань щодо митного оформлення експонатів негайно інформувати відділ експортного контролю Державної митної служби.
Заступник Голови Служби Ю.Соловков
Затверджую Затверджую
Голова Державної служби Голова Державної митної
Експортного контролю України служби України
_______________ Ващілін В.П. ____________ Л.В.Деркач
31.01.97 р. 31.01.97 р.
Затверджую
Генеральний директор
Державної компанії
"Укрспецекспорт"
_____________ Кукін А.Ф.
31.01.97 р.
Інструкція про порядок оформлення майна на міжнародну виставку військової техніки "АЙДЕКС-97" у м.Абу-Дабі, ОАЕ, та його зворотного ввезення Київ 1997
1. Загальні положення
1.1. Дана інструкція регламентує порядок упаковки, маркірування, оформлення товаросупроводжуючих, перевізних, митних та інших документів, надає інформацію про терміни доставки, а також інші питання, які стосуються організації перевезень виставочного майна, що здійснюються підприємствами-учасниками виставки (далі - експоненти) з одного боку, та Генеральним розпорядником виставки - Державною компанією "Укрспецекспорт" (далі - "Укрспецекспорт") з другого боку.
1.2. Всі додаткові витрати, що виникли внаслідок неналежного виконання вимог даної інструкції (пошкодження вантажів, затримка надходження експонатів або документів, порушення вагових та габаритних характеристик та ін.) будуть віднесені на рахунок Експонента. В разі несвоєчасного (до 04.03.97) усунення Експонентами цих недоліків, їх вантажі не будуть відправлені до виставки.
1.3. Основні терміни проведення робіт:
Митна обробка виставочних вантажів
в регіональних митницях

25.02.97 - 2.03.97
Доставка виставочних
вантажів до місця складування в Києві

01.03.97 - 4.03.97
Митна обробка в Києві 06.03.97 - 9.03.97
Завантаження літака 09.03.97
Транспортування до ОАЕ: 10.03.97
Митна обробка в Абу-Дабі: 10.03.97 - 11.03.97
Монтаж виставки: 12.03.97 - 15.03.97
Робота виставки: 16.03.97 - 20.03.97
Демонтаж, митна обробка, завантаження: 21.03.97 - 22.03.97
Транспортування в Україну: 22.03.97
Видача вантажів: 22.03.97 - 24.03.97
2. Вага, тара, упаковка та маркірування
2.1. Транспортування вантажу Експонента до м.Абу-Дабі проводиться "Укрспецекспортом" без додаткової оплати, якщо вага брутто всіх ящиків не перевищує 200 кг., а об'єм - 1 куб.м. В інших випадках на транспортування вантажу необхідно укладати додаткову комерційну угоду.
2.2. Конфігурація, міцність та жорсткість конструкції тари повинні відповідати вазі та конфігурації експонату, а також забезпечувати його збереження від можливих атмосферних опадів, піску, пилу при багаторазовому перевантаженні. Кришки ящиків повинні мати замки, які швидко знімаються і забезпечують митні накладення (пломби) (стор.13) (сторінку 13 не приведено, містить графічне зображення).
Міцність ящика повинна допускати транспортування ящиків при розміщенні до 3-х рядів у висоту. Кожен ящик вагою менше 50 кг повинен мати з двох боків ручки для переносу, а вагою більше 50 кг - опори знизу висотою не менше 0,05 м для забезпечення підхоплення його лапами навантажувача. Ящики повинні бути окантовані металевими або пластмасовими стрічками (шириною 2-2,5 см) таким чином, щоб допускати догляд вантажу та виключати доступ до вантажу при накладених митних забезпеченнях.
Забороняється використання цвяхів, шурупів та ін. при кріпленні кришок ящиків.
2.3. Кріплення та упаковка експонатів у ящику повинні допускати падіння ящика з висоти до 0,2 м на будь яку із сторін без пошкодження експонату.
Якщо в ящику знаходиться експонат вагою більше 50 кг, необхідно вкласти в ящик чалочні пристрої та забезпечити місця їх кріплення на вантажі з урахуванням розташування центру тяжіння експонату.
2.4. На ящиках повинно бути нанесено маркірування українською мовою чорною фарбою, що не змивається:
Виставочний (Представницький) вантаж в Об'єднані Арабські Емірати,
м.Абу-Дабі, виставка "Айдекс-97"
Вага брутто/нетто __________ кг Габарити у тарі ______________
Договір N _________________ Місце N _______ місць ________
Відправник: Україна, _____________________________________________
(адреса, назва фірми)
а також попереджувальне маркірування, що вказує спосіб поводження з вантажем (верх, скло і т.ін.).
За вимогою Організатора виставки (ОАЕ) на кожному з ящиків повинен бути нанесений надпис англійською мовою про категорію вантажа:
- WEAPON FOR DISPLAY ON STANDS (Зброя для показу на стендах)
- NOT WEAPONTRY (Не зброя)
Звертається увага на необхідність правильної нумерації вантажних місць. Якщо експонати пакуються, наприклад, у три ящики, то перший ящик повинен мати номер 1/З, другий - 2/3, третій - З/З. У всіх випадках у чисельнику зазначається порядковий номер вантажного місця, в яке упаковано експонат, а у знаменнику - загальна кількість місць.
Для вантажів, що не мають упаковки (техніка на колесному чи гусеничному ходу) маркірування наноситься незмиваємою фарбою на бірці, що кріпиться до виробу. Окремі ящики з індивідуальним ЗІПом до цієї техніки маркіруються як і техніка.
3. Митне оформлення виставочного майна
3.1. Загальний порядок пропуску
Виставочне майно пропускається через митний кордон України згідно з діючим законодавством та Митним кодексом України. Це майно, за виключенням предметів, які не підлягають пропуску через кордон, пропускається за межі митної території України або в Україну при виконанні наступних вимог:
- декларуванні майна в установленому порядку з наданням декларацій та рахунків-фактур українською мовою, з підстрочним перекладом англійською мовою;
- наданні в митницю дозволу Урядової комісії з політики експортного контролю (УКПЕК) у випадку, якщо майно підлягає експортному контролю та у Експонента є намір продати це майно при наявності покупця на виставці;
- наданні в митницю копії висновку УКПЕК про можливість тимчасового вивозу майна у випадку, якщо майно підлягає експортному контролю, але Експонент не має наміру продавати це майно;
- внесенні в установленому порядку митних платежів;
- виставочне майно тимчасово вивозиться за межі митної території України на строк проведення виставки з урахуванням часу, необхідного на транспортування експонатів, монтаж та демонтаж експозиції, але не перевищує одного року з дати митного оформлення тимчасового вивозу.
Тимчасовий вивіз майна здійснюється під зобов'язання його зворотного ввезення, оформленого у регіональній митниці. Строк зворотного ввезення тимчасово вивезеного майна зазначається у вантажній митній декларації (ВМД) та у висновку УКПЕК.
3.2. Обов'язки експонента
Експонент здійснює декларування виставочного майна в регіональній митниці самостійно або на договірній основі через організації, які визнані митницею як декларанти (митні брокери).
При самостійному декларуванні експонент зобов'язаний:
- пред'явити митниці виставочне майно;
- представити у митницю документи, які включають відомості, необхідні для проведення митного контролю та митного оформлення;
- сплатити мито, якщо майно підлягає митному оподаткуванню, та митні збори;
- забезпечити доставку виставочного майна під митним забезпеченням (пломбами) до місця складування в м.Києві (виставочне майно повинно бути оформлено у митному відношенні на митниці, у зоні дії якої знаходиться Експонент);
- забезпечити зворотне ввезення в Україну виставочного майна згідно із зобов'язанням;
- забезпечити доставку виставочного майна з м.Києва до регіональної митниці - після зворотного ввезення.
У випадку декларування виставочного майна на договірній основі всі вищезазначені обов'язки покладаються на митного брокера.
3.3. Документи для митного оформлення виставочного майна
Підставою для митного оформлення є:
- договір на участь Експонента у виставці;
- заява.
(Виставочне майно пред'являється для митного оформлення з усіма необхідними документами уповноваженою особою декларанта.)
Експонент або його уповноважена особа складає українською мовою з підстрочним перекладом англійською мовою і надає у митницю разом з Договором та заявою такі документи:
А) Рахунок-проформа (додаток N 1) - 5 примірників в оригіналі;
(Складається на кожний ящик окремо із зазначенням виду вантажу (виставочний або представницький) з наскрізною нумерацією ящиків. Дані у рахунках-проформах повинні відповідати фактичному змісту вантажних місць та носити докладний опис експонатів. Одинична та загальна вартість зразків повинна дорівнювати тій ціні, яку Експонент бажає одержати при їх продажу. Рахунки-проформи повинні бути підписані в оригіналі директором та головним бухгалтером і завірені печаткою підприємства. Обов'язкова наявність на рахунках-проформах штампів митниці, що свідчить про завершення митного оформлення майна.)
Б) Сертифікат походження - 1 примірник в оригіналі;
(Складається для зразків виробів про місце їх виготовлення, та завіряється у регіональній Торгово-Промисловій Палаті.)
В) Дозвіл Урядової комісії з політики експортного контролю на тимчасовий вивіз (з можливим продажем) зброї, військової техніки, сировини та матеріалів, які можуть бути використані для їх виготовлення, та іншого майна, що підлягає експортному контролю, (оформлюється Експонентом самостійно у випадку, якщо у нього є намір продати це майно при наявності покупця на виставці) - 1 примірник;
Г) Копія висновку УКПЕК про можливість тимчасового вивозу виставочного майна без права продажу (оформлюється Укрспецекспортом і передається Експоненту у випадку, якщо майно підлягає експортному контролю, але його продаж заборонено, чи Експонент не має наміру продавати це майно) - 1 примірник;
Д) Вантажна митна декларація (ВМД) - 4 офіційно завірених оригінали;
(Оформлюється Експонентом у митниці окремо на кожний з чотирьох видів вантажу: виставочні експонати, стендове обладнання, рекламні матеріали, представницьке майно (подарунки та ін.). Останні дві категорії вантажів відносяться до тих, що витрачаються.)
У ВМД повинні бути зазначені пункт призначення (м. Абу-Дабі, ОАЕ), транспортний засіб на кордоні (літак), митниця на кордоні - Бориспіль.
По закінченні митного оформлення ВМД реєструється митницею і в декларації проставляються штампи про результати митного оформлення. Митниця, яка оформила у митному відношенні виставочне майно, веде його облік та здійснює контроль за його зворотним ввезенням в Україну згідно із зазначеним у ВМД зобов'язанням.
Примітка: Кількість та асортимент витрачувального майна (рекламні матеріали, представницьке майно) випускається за рішенням митниці (після надання листа на ім'я начальника митниці та додання специфікацій).
Представницький вантаж повинен бути упакований окремо від виставочного вантажу.
Ввезення спиртних напоїв у якості виставочного або представницького вантажів до ОАЕ заборонено.
Е) Провізна відомість - 1 примірник;
(Оформлюється Експонентом у місцевій митниці для транспортування виставочного вантажу до місця складування і в зворотному напрямку).
3.4. Документи для митного оформлення в аеропортах та транспортування
У зв'язку з тим, що "Укрспецекспорт" здійснює функції Генерального розпорядника національної експозиції на виставці в ОАЕ, і в тому числі, здійснює прийом виставочного майна від Експонентів, їх складування, транспортування вантажів до виставки і з виставки та їх страхування. Експоненти після оформлення виставочного майна у митному відношенні на митниці за місцем знаходження Експонента повинні передати в "Укрспецекспорт" такі документи:
- Вантажну митну декларацію;
- Копію дозволу УКПЕК, підписану керівною посадовою особою підприємства та завірену печаткою (у випадку, якщо такий дозвіл був отриманий Експонентом);
- Доручення Експонента "Укрспецекспорту" на право представляти інтереси Експонента при догляді виставочного вантажу митницями в аеропортах м.Києва та м.Абу-Дабі - 2 примірника (Додаток N 2);
- Акт передачі вантажа уповноваженим представником Експонента уповноваженому представнику "Укрспецекспорту" - 2 примірника (Додаток N 3);
- Договір-доручення Експонента "Укрспецекспорту" на право показу експонатів на виставці - 2 примірника (Оформлюється в разі відсутності договору про співробітництво між Експонентом і "Укрспецекспортом").
За законами країни перебування Експонент несе відповідальність за невідповідність заявленого для митного догляду майна та наявність вкладень у вантажні місця. Експонент забезпечує збереження митних накладень (пломб) на вантажі до передачі його представнику "Укрспецекспорту".
Всі зазначені документи передаються Експонентом представнику "Укрспецекспорту" одночасно із здачею вантажу за актом передачі (1-й примірник - для "Укрспецекспорту", 2-й - для Експонента).
Довідкові телефони по оформленню вантажів та супроводжувальних документів: (044) 269-20-06, 269-33-12, відповідальна особа - Артамонов Віктор Леонідович.
4. Умови та терміни відвантаження
4.1. Виставочні вантажі відправляються на виставку централізовано Державною компанією "Укрспецекспорт".
4.2. Ящики з майном для виставки, оформлені у митному відношенні у регіональній митниці з накладеним митним забезпеченням Експонент доставляє до м.Києва на пункт складування з 01.03.97 до 04.03.97 з 9.00 до 15.00 за адресою: вул.Фрунзе 19/21 (УкрНДІАТ), а також вивозить ящики з цього ж складу з 22.03.97 до 24.03.97.
4.3. Вантажі без упаковки (танки, чи іншу техніку) Експонент доставляє безпосередньо до складу аеропорта Бориспіль 09.03.97 о 10.00 годині без попереднього оформлення у митному відношенні в регіональній митниці, а також вивозить ці вантажі з цього ж складу з 22.03.97 до 24.03.97. Оформлення у митному відношенні таких вантажів здійснює Укрспецекспорт у Київській митниці за дорученням Експонента.
4.4. Не менше ніж за три дні до відправки своїх вантажів, Експонент повідомляє "Укрспецекспорт" про наступне:
- вагу експонатів, брутто (кг);
- кількість вантажних місць.
Виключення інформації з тексту не допускається.
Рекомендується уникати перевезення експонатів та представницьких вантажів ручною поклажею, що розглядається як комерційне перевезення та обкладається відповідним грошовим збором.
4.5. На території виставки виставочний вантаж передається представником "Укрспецекспорта" Експоненту за актом передачі. По закінченню виставки, майно упаковується, і вантаж приймається представником "Укрспецекспорта" по акту для наступного його митного оформлення і транспортування.
4.6. В Україні Експонент отримує виставочний вантаж по пред'явленню доручення (типова міжвідомча форма N М-2а). Одержаний вантаж пред'являється у митну установу, яка оформлювала його вивіз.
4.7. Страхування виставочного майна здійснюється "Укрспецекспортом" на період транспортування за маршрутом Київ - Абу-Дабі - Київ. Збереження виставочного майна до передачі "Укрспецекспорту", а також під час демонстраційних показів у період роботи виставки, забезпечується Експонентом.
4.8. Зберігання виставочних вантажів, що надійшли на склад після закінчення виставки, протягом 5 календарних днів з дня надходження на склад, входить у вартість Договору. За кожен наступний день зберігання (протягом 10 календарних днів) стягується плата у розмірі 0,5% від вартості виставочного вантажу плюс оплата оренди приміщення. Після закінчення зазначеного терміну, ставка 0,5% змінюється на 1%. У момент, коли вартість за перебування вантажу під митним контролем починає дорівнювати його заявленій ціні, - даний вантаж підлягає оберненню у прибуток держави.
У випадку, якщо Експонент при поверненні в Україну вважає недоцільним отримати виставочний вантаж, регіональна митниця, в зоні дії якої знаходиться підприємство, за його проханням надсилає Київській спецмитниці листа про згоду зняття вантажу з митного контролю за фактом митної очистки Київською спецмитницею. Копія листа надсилається Експонентом в "Укрспецекспорт" по факсу.
5. Умови реалізації експонатів на виставці
5.1. Реалізація на виставці експонатів, що підлягають експортному контролю, може бути здійснена при наявності дозволу УКПЕК на тимчасовий вивіз цієї продукції з правом її продажу в разі потреби.
5.2. Реалізація експонатів, що не потребують спеціального дозволу на експорт, може бути здійснена в разі наявності повноважень Експонента на продаж своїх експонатів. Така реалізація оформлюється договором на купівлю-продаж, і митне оформлення проводиться у встановленому для цих випадків порядку.
5.3. Рекомендується утриматись від продажу експонатів за готівкову вільноконвертовану валюту у зв'язку із складністю оформлення необхідних документів. Наприклад, при реалізації на виставці своїх експонатів за готівкову валюту (для цього необхідно мати дозвіл Дирекції виставки в ОАЕ), Експонент фіксує продаж у рахунку-проформі, сплачує мито через бухгалтера "Укрспецекспорта" Дирекції виставки в ОАЕ, відповідно до митних законів ОАЕ.
Розрахунок за експонати з покупцем (юридичні та фізичні особи - не резиденти) відбувається обов'язково через товарні чеки.
Після повернення в Україну Експонент здає виручену від продажу суму до банку у встановленому порядку.
Підставою для прийняття у банк іноземної валюти готівкою в сумі до 10 тисяч доларів США, або еквіваленту цієї суми в іншій вільноконвертованій валюті, є:
- оригінал митної декларації про ввезення валюти в Україну з відмітками митниці;
- товарні чеки з відміткою Дирекції виставки про реалізацію.
На ту частину експонатів, яка була реалізована на виставці (продаж, обмін та інше), після повернення в Україну Експонент складає та оформлює в регіональній митниці вантажну митну декларацію на експорт. Підставою для оформлення декларації є:
- наявність вантажної митної декларації на вивіз з України зазначених експонатів як виставочного майна;
- довідка з банку, яка підтверджує надходження валюти на рахунок Експонента;
- рахунок-проформа з відміткою Дирекції виставки про реалізацію;
- дозвіл УКПЕК на товари, що підлягають експортному контролю.
При складанні вантажної митної декларації на експорт у графі "Одержувач" треба зазначити тільки назву виставки та країну її проведення.
Ця вантажна митна декларація є підставою для зняття з контролю тимчасового вивезення тієї частини експонатів, які були реалізовані на виставці. На частину експонатів, що залишилися, оформлюється зворотне ввезення у встановленому порядку.
При оформленні у банку та митниці експонатів, реалізованих на виставці за готівкову вільноконвертовану валюту, контракт або договір на купівлю-продаж експонатів не надається.
Вищевикладений порядок оформлення експонатів для учасників виставки "Айдекс-97" у м.Абу-Дабі, ОАЕ, узгоджений з Державною митною службою України і є обов'язковим для керівництва регіональними митними установами.
6. Перевезення особистого багажу
6.1. "Укрспецекспорт" при наявності вільного місця у транспорті, який перевозить виставочні вантажі, може сприяти учасникам виставки у транспортуванні особистого багажу (вага якого перевищує 15 кг) до м.Києва.
Для цього необхідно:
- отримати дозвіл "Укрспецекспорту", зареєструвати в журналі обліку та узгодити вагу і габарити багажу;

................
Перейти до повного тексту