1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
20.12.2005 N 07-04/2362-11163
Про нарахування зносу на необоротні активи бюджетних установ
Відповідно до погоджених з Кабінетом Міністрів України пропозицій Міністерства фінансів України та Міністерства економіки України щодо нарахування зносу на необоротні активи бюджетних установ (лист Міністерства фінансів України від 21.12.2004 N 31-03190-3-8/11336), Державне казначейство України надає роз'яснення стосовно порядку на рахування бюджетними установами зносу на не оборотні активи та відображення його в бухгалтерському обліку за 2005 рік.
Нарахування зносу на необоротні активи бюджетних установ не має на меті створення резерву для відновлення необоротних активів. Суми нарахованого зносу відображають зменшення вартості активів та відповідно сум фондів у необоротних активах. За економічною сутністю суми нарахованого зносу є показником того, через який час необоротний актив втрачає свою вартість і повинен відповідати строку фізичного зношення.
Знос об'єктів (предметів) необоротних активів визначається в останній робочий день грудня в гривнях без копійок за повний календарний рік (незалежно від того, в якому місяці звітного року вони придбані або побудовані).
Для нарахування зносу необоротні активи поділяються на 3 групи, за якими закріплено відповідні субрахунки.
Групу 1 складають необоротні активи, що обліковуються на субрахунках 103,106 (підгрупа 1). Це будинки, споруди, їх структурні компоненти (у тому числі житлові будинки та їх частини (квартири і місця загального користування) та передавальні пристрої.
Групу 2 складають необоротні активи, що обліковуються на субрахунках 104 (крім підгруп 1, 2), автомобільний транспорт на субрахунку 105, інструменти та інвентар на субрахунку 106 (крім підгрупи 1), необоротні активи на субрахунку 117. Це автомобільний транспорт та вузли, меблі, побутові електронні, оптичні, електромеханічні прилади та інструменти, включаючи електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичної обробки інформації, інформаційні системи, телефони, мікрофони та рації, інше конторське (офісне) обладнання, устаткування та приладдя до нього, інвентарна тара.
Групу 3 складають необоротні активи, що обліковуються на субрахунках 104 (підгрупи 1, 2), 105 (крім автомобільного транспорту), 107 (підгрупа 1), 108 (у частині багаторічних насаджень, які досягли експлуатаційного віку), 121, 122. Це будь-які інші необоротні активи, не включені до груп 1 і 2.
Норми зносу встановлюються у відсотках до первісної вартості кожної групи необоротних активів на кінець звітного року.
група 1 - 5 відсотків;
група 2 - 25 відсотків;
група 3 - 15 відсотків.
На необоротні активи, що знаходяться на складі, нарахування зносу здійснюється у загальному порядку.
Нарахований знос у розмірі 100 відсотків вартості на об'єкти, що придатні для подальшої експлуатації, не може бути підставою для їх списання за причиною повного зносу.
При проведенні індексації необоротних активів одночасно проводиться індексація суми зносу, нарахованого на необоротні активи, яка склалася на момент проведення індексації.
Сума нарахованого зносу не може перевищувати 100 відсотків вартості необоротних активів.
Знос не нараховується на такі необоротні активи:
1) земельні ділянки;
2) капітальні витрати на поліпшення земель;
3) будинки й споруди, які є унікальними пам'ятками архітектури та мистецтва;

................
Перейти до повного тексту