- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Л И С Т
03.02.2006 N 11/4-9/1069-ЕП |
Начальникам
регіональних митниць,
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної
служби
N 11/2-9/8371-ЕП від 28.07.2006 )
Для використання в роботі та на виконання п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.05
N 1119 "Деякі питання ввезення (пересилання товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі" направляємо Тимчасові вимоги до облаштування, технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони й контролю за переміщенням товарів через кордон цієї зони, які попередньо погоджені з центральними органами виконавчої влади, визначеними зазначеною постановою Кабінету Міністрів України.
Тимчасовими вимогами слід керуватись до затвердження спільного наказу Держмитслужби, Держприкордонслужби, Мінфіну й Державної податкової адміністрації та державної реєстрації його в Міністерстві юстиції України.
Т.в.о. Голови Служби | О.П.Шейко |
ТИМЧАСОВІ ВИМОГИ
до облаштування та технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони й до контролю за переміщенням товарів через кордони цієї зони
1. Загальні положення
1.1. Перевірка стану облаштування та технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони (далі - СЕЗ) здійснюється комісією, до складу якої входять представники митного органу, у зоні діяльності якого розташовано СЕЗ, органу управління СЕЗ, а також органу охорони державного кордону, якщо СЕЗ розташовано в контрольованому прикордонному районі, і за згодою представники територіальних органів Міністерства фінансів України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державної податкової адміністрації України (далі - Комісія). Підставою для обстеження та перевірки стану облаштування та технічного оснащення території СЕЗ є повідомлення органу управління СЕЗ про завершення всіх робіт з облаштування та технічного оснащення, надіслане митному органу, у зоні діяльності якого розташована СЕЗ. Про дату здійснення обстеження території СЕЗ митний орган повідомляє Держмитслужбу України, яка в свою чергу інформує Міністерство фінансів України, Адміністрацію Державної прикордонної служби України, Державну податкову адміністрацію України. Організація робіт з облаштування та технічного оснащення території СЕЗ, у тому числі спорудження огорожі по периметру СЕЗ відповідно до законів України про створення спеціальних (вільних) економічних зон, їх фінансування здійснюються органом управління СЕЗ.
1.2. Комісією можуть проводитися попередня та планові перевірки стану облаштування та технічного оснащення території СЕЗ та відповідності його цим вимогам. Планові перевірки можуть проводитися після отримання органом управління СЕЗ свідоцтва про відповідність облаштування та технічного оснащення території спеціальної (вільної) економічної зони (далі - Свідоцтво) установленим Вимогам, форма якого затверджується Міністерством фінансів України. У разі виявлення фактів порушення Вимог Держмитслужба України вживає заходів відповідно до вимог пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2005
N 1119 "Деякі питання ввезення (пересилання) товарів у спеціальні (вільні) економічні зони та вивезення товарів за їх межі" та терміново інформує Міністерство фінансів України.
1.3. За результатами перевірки Комісією складається акт загальної форми в двох примірниках про дотримання вимог до облаштування та технічного оснащення території СЕЗ. Один примірник акта перевірки зберігається в митному органі, другий примірник надсилається органу управління СЕЗ.
1.4. На підставі акта перевірки митний орган повідомляє Держмитслужбу України про можливість видачі Свідоцтва та додає копію акта. Держмитслужба України надсилає копію зазначеного акта Міністерству фінансів України та інформує його про можливість видачі Свідоцтва органу управління СЕЗ.
2. Тимчасові вимоги до облаштування та технічного оснащення території СЕЗ
Свідоцтво видається органу управління СЕЗ у разі дотримання таких вимог:
2.1. Територія СЕЗ повинна бути огороджена по периметру таким чином, щоб унеможливити випадки несанкціонованого й неконтрольованого переміщення та проникнення через її кордони товарів, транспортних засобів і фізичних осіб.
2.2. Пункти пропуску через кордони СЕЗ (контрольно-пропускні пункти) (далі - КПП) повинні встановлюватися таким чином, щоб забезпечити можливість здійснення належного митного, прикордонного контролю та реєстрації під час переміщення на територію (з території) СЕЗ товарів, транспортних засобів і фізичних осіб.
................Перейти до повного тексту