1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Центральне митне управління лабораторних
досліджень та експертної роботи
Л И С Т
20.02.2008 N 29/1-11.1/1057-ЕП
Начальникам регіональних
митниць,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної митної служби N 11/2-10.16/2769-ЕП від 21.02.2011 )
Щодо класифікації товару "спліт-системи для кондиціонування повітря"
В зв'язку із запитами митниць та з метою однозначного підходу до класифікації товару установки для кондиціонування повітря, а саме: "спліт-системи" згідно з вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТЗЕД) інформуємо про наступне.
Спліт-система (мал. 1) - найбільш поширений тип побутових кондиціонерів, що складається із двох блоків (зовнішнього і внутрішнього), які з'єднані спеціальними мідними трубами в одну систему. На будівлі встановлюється зовнішній блок, в якому розміщені компресор, вентилятор, конденсатор. Всередині приміщення монтується невеликий, практично безшумний блок, що підтримує задану користувачем температуру повітря, розподіляє його по приміщенню, керується та програмується дистанційно за допомогою пульта з рідкокристалічним дисплеєм або пульта вбудованого в стіну. В деяких моделях передбачена можливість очищення повітря за допомогою антибактеріальних та вугільних фільтрів. Контроль та управління агрегатами кондиціонера здійснює мікропроцесор.
Кондиціонери, в яких на один зовнішній блок приходиться два або більше внутрішніх блоків, називаються мультиспліт-системами (мал. 2). Такі системи використовуються для кондиціонування суміжних приміщень.
Спліт-системи за способами встановлення внутрішніх блоків поділяються на настінні, настельно-підлогові, колонні, касетні, канальні тощо.
а) Настінні спліт-системи (мал. 3) складаються з двох блоків. Блок, що містить випарники та нагнітачі повітря, встановлюється на стіні в приміщенні, а блок, що містить компресори та вентилятори, встановлюється зовні. Обидва блоки з'єднані спеціальними мідними трубопроводами в єдину систему, де циркулює хладагент.
б) Настельно-підлогові спліт-системи (мал. 4) встановлюються на підлогу або на стелю. Може встановлюватись як горизонтально, під стелею, так і вертикально на підлозі. Внутрішній блок такого кондиціонера направляє потужний струмінь охолодженого (нагрітого) повітря вздовж стіни або стелі і таким чином забезпечує рівномірний розподіл температури в приміщенні.
в) Колонні спліт-системи (мал. 5) переважно встановлюються в холах готелів, залах ресторанів, конференц-залах та інших подібних приміщеннях. Внутрішній блок колонних спліт-систем виконаний у вигляді колони. Такі кондиціонери створюють сильний потік повітря, направлений в стелю, звідки воно рівномірно розподіляється на весь об'єм приміщення. Зазвичай вони оснащені розподільними жалюзями з автоматичним регулюванням повітряного потоку. При застосуванні колонних кондиціонерів в приміщенні досягається дуже висока рециркуляція повітря.

................
Перейти до повного тексту