1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Управління бухгалтерського обліку та звітності
Л И С Т
18.06.2008 N 17/1-1016-ЕП
Начальникам митних органів,
начальникам служби фінансів,
бухгалтерського обліку
та звітності - головним
бухгалтерам
( Лист скасовано на підставі Листа Державної митної служби N 11/3-10.17/6197-ЕП від 01.07.2009 )
З метою забезпечення реалізації положень наказу Державної митної служби України від 17.03.2008 N 229 "Про внесення змін до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.2008 за N 291/14982, для застосування в роботі Управління бухгалтерського обліку та звітності направляє інформацію про порядок внесення коштів, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів при ввезенні громадянами транспортних засобів на митну територію України для вільного обігу, що додається.
Начальник Управління
бухгалтерського обліку
та звітності -
головний бухгалтер



М.В.Околіта
Додаток 1
до листа Держмитслужби
України
18.06.2008 N 17/1-1016-ЕП
ІНФОРМАЦІЯ
про порядок внесення громадянами коштів, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів при ввезенні транспортних засобів на митну територію України для вільного обігу
З метою забезпечення реалізації положень наказу Державної митної служби України від 17.03.2008 N 229 "Про внесення змін до Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.04.2008 за N 291/14982, Управлінням бухгалтерського обліку та звітності направляється інформація про порядок внесення коштів, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів при ввезенні громадянами транспортних засобів на митну територію України для вільного обігу:
1. Громадянин (уповноважена ним особа) перераховує кошти передоплати на рахунок митного органу за місцем свого постійного (тимчасового) проживання згідно з Порядком розрахунково-касового обслуговування через органи Державного казначейства України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення, затвердженим наказом Міністерства фінансів України та Державної митної служби України від 24.01.2006 N 25/44, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.01.2006 за N 64/11938 (далі - Порядок N 25/44) на депозитний рахунок 3734, відкритий на ім'я відповідної митниці в Головному управлінні Державного казначейства України у м. Києві для зарахування коштів, що надходять від фізичних осіб.
Інформація про реквізити депозитних рахунків 3734, відкритих на ім'я відповідних митних органів в Головному управлінні Державного казначейства України у м. Києві, призначеного для зарахування коштів, що надходять від фізичних осіб, додається.
2. При здійсненні митного контролю посадова особа митного органу, у зоні діяльності якого розташований пункт пропуску через державний кордон України, через який ТЗ ввозиться в Україну, за наявності інформації про оформлення митним органом за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина ПДГ здійснює запит до ЄАІС Держмитслужби й перевіряє надходження коштів громадянина на відповідний рахунок митного органу за місцем його постійного (тимчасового) проживання у сумі податків і зборів, що підлягали б сплаті при оформленні ТЗ відповідно до митного режиму імпорту.
У разі невідповідності фактурної вартості транспортного засобу, ідентифікаційного номера, номерів кузова, шасі (рами), двигуна, року виготовлення, дати введення в експлуатацію ТЗ (якщо це впливає на нарахування податків) даним, визначеним у ПДГ, така ПДГ не може бути використана для пропуску транспортного засобу на митну територію України.
У такому випадку за відсутності ознак порушення митних правил пропуск ТЗ на митну територію України здійснюється за ПТП. При цьому кошти, унесені громадянином у вигляді передоплати при оформленні ПДГ, не враховуються.
Водночас, зміна курсу валют, яка відбулася в проміжок часу від дати оформленням ПДГ за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина, та датою пропуску ТЗ через митний кордон України не є підставою для відмови у пропуску цього ТЗ через митний кордон України.
3. За відсутності інформації про оформлення митним органом за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина ПДГ посадова особа митниці в пункті пропуску через державний кордон України за допомогою ПЕОМ оформлює повідомлення про транзитне переміщення (далі - ПТП) із застосуванням одного із заходів гарантування, передбачених статтею 161 Митного кодексу України.
При виборі громадянином одного із заходів гарантування доставки ТЗ до митного органу призначення - фінансової гарантії для оформлення ПТП громадянин (уповноважена ним особа) уносить кошти передоплати через уповноважений банк на рахунок митниці, у зоні діяльності якої розташований пункт пропуску через державний кордон України і через який ТЗ ввозиться в Україну, відповідно до Порядку N 25/44 із застосуванням квитанції МД-1 згідно з Порядком застосування уніфікованої митної квитанції МД-1, затвердженим наказом Держмитслужби України від 04.01.2005 N 1 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.01.2005 за N 66/10346.
Водночас нагадуємо, що згідно з п. 3.2 Порядку N 25/44 сплата громадянином (уповноваженою ним особою) коштів, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів готівкою в національній валюті здійснюється через відповідний банківський балансовий рахунок 2603 "Розподільчі рахунки суб'єктів господарської діяльності" (далі - банківський рахунок 2603).
4. Не пізніше наступного банківського дня за днем зарахування коштів на рахунок митниця відправлення перераховує вищезазначені кошти на рахунок митного органу за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина (депозитний рахунок 3734, відкритий на ім'я відповідної митниці в Головному управлінні Державного казначейства України у м. Києві для зарахування коштів, що надходять від фізичних осіб), й одночасно засобами електронного зв'язку направляє на адресу митниці призначення реєстр з відомостями про одержувача (власника) ТЗ: прізвища, ім'я, по батькові, місця його постійного (тимчасового) проживання, ідентифікаційного номеру за ДРФО (за наявності), дати та номеру прибуткового касового документа, суми.
5. У разі зміни на момент митного оформлення ТЗ за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина розміру ставки податків чи зборів або ж курсу валюти, установленого Національним банком України, громадянин повинен додатково сплатити відповідну суму коштів - різницю між фактично внесеною сумою податків та зборів і сумою податків та зборів, що підлягають сплаті на момент оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД).
6. Різниця між фактично сплаченими коштами і сумою податків і зборів, що підлягають сплаті на момент оформлення ВМД, уноситься на рахунок, призначений для зарахування коштів, що надходять від фізичних осіб, митного органу за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина відповідно до Порядку N 25/44.
7. Кошти, що підлягають зарахуванню до державного бюджету, не пізніше наступного робочого дня після дати завершення митного оформлення ТЗ перераховуються митним органом за місцем постійного (тимчасового) проживання громадянина з депозитного рахунку, відкритого в Головному управлінні Державного казначейства України у м. Києві для зарахування коштів, що надходять від фізичних осіб, на рахунки з обліку доходів, відкритих в управліннях Державного казначейства України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі в розрізі митних органів і кодів бюджетної класифікації доходів бюджету.

................
Перейти до повного тексту