- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 11/18-1001 від 15.02.96 м.Київ |
Начальникам ТМУ,
начальникам митниць
( Лист втратив чинність на підставі Листа Державної
митної служби
N 25/2-09-18/1568-ЕП від 12.02.2004 )
Щодо порядку оформлення та надання дозволів на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю
( Із змінами, внесеними згідно з Листами
Державної митної служби
N 11/3-2659 від 26.03.97
N 11/6-2133 від 04.03.98 )
До відома та використання в роботі надсилаємо Інструкцію про порядок оформлення та використання дозволів на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю.
Разом з тим повідомляємо, що з 01.03.96 р. документи Урядової комісії з експортного контролю або її робочого органу - Експертно-технічного комітету при Кабінеті Міністрів України, які протирічать вищезгаданій Інструкції, втрачають чинність.
Заступник Голови Комітету | Ю.Соловков |
( Інструкція втратила чинність на підставі Листа Державної митної служби
N 11/6-2133 від 04.03.98 )
Затверджено
рішенням Урядової комісії
з експортного контролю
від 22 вересня 1995 року
Інструкція про порядок оформлення та використання дозволів на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що підлягають експортному контролю
1. Загальні положення
Ця Інструкція розроблена з метою визначення порядку оформлення та використання дозволів при переміщенні через митний кордон України товарів, що підлягають експортному контролю.
Дія цієї Інструкції поширюється на товари, щодо яких у відповідності до чинного законодавства України встановлено режим експортного контролю (надалі - "товар"), переліки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Переміщення через митний кордон України зазначених товарів незалежно від митного режиму здійснюється за спеціальним дозволом Урядової комісії з експортного контролю (надалі - "УКЕК").
Дозвіл оформлюється і видається Експертно-технічним комітетом при Кабінеті Міністрів України (надалі - "ЕТК") у встановленому цією Інструкцією порядку і є єдиною підставою для прийняття товару до митного оформлення, але не звільняє від подання митній установі вантажної митної декларації та інших документів, необхідних для митного контролю відповідно до чинного законодавства.
Цією Інструкцією визначається порядок взаємодії ЕТК і Державного митного комітету України (надалі - "Держмиткому") з питань оформлення та використання дозволу і митного оформлення товару при здійсненні відповідних заходів експортного контролю.
2. Тлумачення окремих термінів, що застосовуються в Інструкції
Дозвіл "Генеральний" - документ установленого зразка, який підтверджує право особи, яка його отримала, на здійснення вивезення (ввезення) за митну територію (на митну територію) України заявленого товару із визначенням особливих умов поставки, країни (групи країн) призначення (походження), і є дійсним протягом визначеного періоду (як правило, не більше одного року).
Дозвіл "Разовий" - документ установленого зразка, який має іменний характер і підтверджує право особи, яка його отримала, на здійснення вивезення, ввезення або транзиту через митну територію України заявленого товару із визначенням його кількості та вартості, особливих умов поставки, імпортера (експортера), країни призначення (походження), і є дійсним протягом визначеного періоду (як правило, від двох місяців до одного року), що необхідний для здійснення заявленої операції згідно з умовами окремого договору (контракту).
"Експортер" - український (або іноземний) суб'єкт підприємницької діяльності (з правами юридичної особи), який виступає стороною зовнішньоекономічного договору (контракту) і планує здійснити вивезення за межі митної території своєї країни товару власного або невласного виробництва.
"Заявник" - український суб'єкт підприємницької діяльності (з правами юридичної особи), який звернувся до УКЕК/ЕТК за дозволом на право вивезти за межі митної території України (або ввезти на її територію) товар самостійно (на підставі зовнішньоекономічного договору) або як посередник (на підставі укладеного із Виробником/Споживачем договору комісії, договору-доручення).
При транзиті "Заявником" може виступати іноземний суб'єкт підприємницької діяльності (власник чи перевізник товару) або, за його письмовим дорученням, уповноважена особа (юридична або фізична) в Україні.
"Імпортер" - український (або іноземний) суб'єкт підприємницької діяльності (з правами юридичної особи), який виступає стороною зовнішньоекономічного договору (контракту) і планує здійснити ввезення на митну територію своєї країни товару для власного (або іншого) заявленого використання.
"Операції з товаром" - будь-які види діяльності з товаром, пов'язані з купівлею-продажем, передачею, обміном, тимчасовим використанням (а також виконання робіт та надання послуг) тощо, як вони визначені Законом Української РСР
"Про зовнішньоекономічну діяльность" (крім визначених абзацами 5, 6, 12, 15 статті 4 цього Закону).
"Послуга" - надання допомоги іноземним юридичним (або їх уповноваженим) особам в Україні або в інших країнах у вигляді проектування, розроблення, конструювання, виробництва, випробування, ремонту, технічного обслуговування, експлуатації, демонстрування товарів, що підлягають експортному контролю, а також надання інформації та технічних даних, необхідних для проведення зазначених робіт, у вигляді будь-якої документації та програмного забезпечення.
"Споживач" - український (або іноземний) суб'єкт підприємницької діяльності, який є кінцевим користувачем товару і може одночасно бути заявником та/або експортером (імпортером), якщо він виступає безпосереднім виконавцем (стороною) зовнішньоекономічного договору (контракту).
"Товар, що підлягає експортному контролю" (Товар) - продукція, що переміщується через митний кордон України, у тому числі та, на яку поширюються права інтелектуальної власності, послуги, роботи, що є об'єктом купівлі-продажу, передачі або обміну.
"Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності" (ТН ЗЕД) - діюча в Україні гармонізована система опису та кодування товарів (груп однорідних товарів).
"Транзит товару" - переміщення товару, власником якого є іноземний суб'єкт підприємницької діяльності, через територію України під митним контролем між двома або в межах одного митного пункту без будь-якого використання цього товару на зазначеній території.
3. Порядок заповнення дозволу
Дозвіл оформлюється на бланку встановленого зразка (типова форма дозволу - Додаток 1) у відповідності з вимогами пп.3.1-3.6. цієї Інструкції.
Розділи дозволу заповнюються відповідно до загальноукраїнських класифікаторів техніко-економічної інформації з обов'язковим зазначенням встановлених органами державної статистики кодів суб'єктів підприємницької діяльності.
Коди країн, митних установ, а також найменування та коди валют платежу, характерів угод, визначаються у встановленому чинним законодавством порядку.
Скорочення повинні відповідати загальноприйнятим вимогам.
3.1. При вивезенні за межі митної території України у разовому дозволі зазначається:
Розділ 1. Реєстраційний номер заяви на одержання дозволу.
Розділ 2. Встановлений строк дії дозволу.
Розділ 3. Тип дозволу "Разовий".
Розділ 4. Повне найменування заявника.
У підрозділах 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни заявника.
Розділ 5. Повне найменування експортера.
У підрозділах 5.1, 5.2, 5.3, 5.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни експортера.
Розділ 6. Повне найменування імпортера.
У підрозділах 6.2, 6.3, 6.4 зазначаються відповідно адреса, країна, код країни імпортера.
Розділ 7. Повне найменування споживача.
У підрозділах 7.2, 7.3, 7.4 зазначаються відповідно адреса, країна, код країни споживача.
Розділ 8. Назви митних установ.
У підрозділах 8.1 та 8.2 зазначаються відповідно митниця оформлення і митниця на кордоні.
Якщо у поданих заявником документах митниця на кордоні не визначена, в підрозділі 8.2. зазначається "не визначено".
Розділ 9. Коди митниць та/або митних постів.
Розділ 10. Назва валюти платежу, передбаченої договором (контрактом).
Розділ 11. Характер угоди у відповідності до договору (контракту).
Розділ 12. Код характеру угоди.
Розділ 1З. Код валюти платежу.
Розділ 14. Загальна вартість товару, який буде вивезено згідно з цим дозволом, у відповідності до договору (контракту) та інших документів, наведених у розділі 19.
У підрозділі 14.1 зазначається вартість за одиницю товару; в окремих випадках може не визначатися.
Розділ 15. Повне чи загальноприйняте скорочене найменування товару.
Якщо дозвіл надає право на здійснення вивезення понад 12 найменувань товарів, тоді до дозволу оформлюється додатково перелік (переліки) за підписом керівної посадової особи заявника або іншої уповноваженої особи, де зазначаються відомості про товари згідно з розділами 15, 16, 17, 18. В цьому випадку в розділі 15 дозволу зазначається кількість найменувань товарів додаткового переліку та кількість аркушів додатку.
Додаток до дозволу (Додаток 2) вважається дійсним, якщо він затверджений посадовою особою, яка підписує дозвіл, та скріплений відповідною печаткою.
Кожна сторінка переліку засвідчується підписом та печаткою керівної (або уповноваженої) посадової особи заявника.
Розділ 16. Код ТН ЗЕД для кожного найменування товарів (дев'ять знаків), наведених в розділі 15 дозволу й додатку до нього.
Розділ 17. Код одиниці вимірювання товару відповідно до діючого класифікатора кодів одиниць вимірювання згідно з ТН ЗЕД.
Розділ 18. Кількість товару в одиницях вимірювання, зазначених у розділі 17, якщо інше не зазначене у розділі 15.
Розділ 19. Номер та дата укладення договору (контракту), у відповідності з яким надається дозвіл.
Розділ 20. Додаткова інформація про умови здійснення поставок, якщо у розділах 1,..., 19 не дається достатньої характеристики операції з товаром, інші відомості (міждержавні угоди, спеціальні домовленості тощо), що можуть бути підставою для встановлення особливих умов дозволу та/або його використання.
Розділ 21. Посада, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи, яка підписує дозвіл, дата оформлення, ставиться підпис та відповідна печатка.
3.2. При вивезенні за межі митної території України у генеральному дозволі зазначається:
Розділ 1. Реєстраційний номер заяви на одержання дозволу.
Розділ 2. Встановлений строк дії дозволу.
Розділ 3. Тип дозволу "Генеральний".
Розділ 4. Повне найменування заявника.
У підрозділах 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни заявника.
Розділ 5. Повне найменування експортера.
У підрозділах 5.1, 5.2, 5.3, 5.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни експортера.
Розділ 6.
Підрозділ 6.1 не заповнюється.
У підрозділі 6.3 зазначається країна (країни), до якої планується експорт.
У підрозділі 6.4 зазначається відповідно код країни (країн) імпортера. Якщо інформація для внесення у розділ 6, підрозділ 6.2 не визначена, ці графи дозволу можуть не заповнюватися.
Розділ 7. Повне найменування споживача.
У підрозділах 7.2, 7.3, 7.4 зазначаються відповідно адреса, країна, код країни споживача.
Якщо кінцевого споживача не визначено, відповідні підрозділи не заповнюються. При цьому до розділу 20 дозволу можуть бути внесені певні умови в залежності від специфіки товару та особливостей його використання
Розділ 8. Назви митних установ.
У підрозділах 8.1 та 8.2 зазначаються відповідно митниця оформлення і митниця на кордоні.
Якщо у поданих заявником документах митниця на кордоні не визначена, в підрозділі 8.2. зазначається "не визначено".
Розділ 9. Коди митниць та/або митних постів.
Розділ 10. Назва валюти платежу, передбаченої договором (контрактом), в окремих випадках може бути не визначеною.
Розділ 11. Характер угоди у відповідності до договору (контракту); в окремих випадках може бути не визначеним.
Розділ 12. Код характеру угоди; в окремих випадках може не визначатися.
Розділ 1З. Код валюти платежу, в окремих випадках може не визначатися.
Розділ 14. Не заповнюється, якщо вартість (загальна, за одиницю) не визначена.
Розділ 15. Повне чи загальноприйняте скорочене найменування товару.
Якщо дозвіл надає право на здійснення вивезення понад 12 найменувань товарів, тоді до дозволу оформлюється додатково перелік (переліки) за підписом керівної посадової особи заявника або іншої уповноваженої особи, де зазначаються відомості про товари згідно з розділами 15, 16, 17. В цьому випадку в розділі 15 дозволу зазначається кількість найменувань товарів та кількість аркушів додатку.
Додаток до дозволу (Додаток 2) вважається дійсним, якщо він затверджений посадовою особою, яка підписує дозвіл, та скріплений відповідною печаткою.
Кожна сторінка переліку засвідчується підписом та печаткою керівної (або уповноваженої) посадової особи заявника.
Розділ 16. Код ТН ЗЕД для кожного найменування товарів (дев'ять знаків), наведених у розділі 15 дозволу й додатку до нього.
Розділ 17. Код одиниці вимірювання товару відповідно до діючого класифікатора кодів одиниць вимірювання згідно з ТН ЗЕД.
Розділ 18. Не заповнюється, якщо кількість товару не визначена.
Розділ 19. Номер та дата укладення договору (контракту), у відповідності з яким надається дозвіл.
Якщо в межах одного дозволу передбачається здійснювати поставки товарів за декількома договорами (контрактами) протягом строку дії дозволу, розділ 19 не заповнюється. В цьому випадку митні органи приймають товар для митного оформлення тільки за умови подання заявником конкретного договору (контракту), згідно з яким здійснюється операція з товаром.
Розділ 20. Додаткова інформація про умови здійснення поставок, якщо у розділах 1,..., 19 не дається достатньої характеристики операції з товаром, інші відомості (міждержавні угоди, спеціальні домовленості тощо), що можуть бути підставою для встановлення особливих умов дозволу та/або його використання.
Розділ 21. Посада, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи, яка підписує дозвіл, дата оформлення, підпис та відповідна печатка.
3.3. При ввезенні на митну територію України у разовому дозволі зазначається:
Розділ 1. Реєстраційний номер заяви на одержання дозволу.
Розділ 2. Встановлений строк дії дозволу.
Розділ 3. Тип дозволу "Разовий".
Розділ 4. Повне найменування заявника.
У підрозділах 4.1, 4.2, 4.3, 4.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни заявника.
Розділ 5. Повне найменування експортера.
У підрозділах 5.2, 5.3, 5.4 зазначаються відповідно адреса, країна, код країни експортера.
Розділ 6. Повне найменування імпортера.
У підрозділах 6.1, 6.2, 6.3, 6,4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни імпортера.
Розділ 7. Повне найменування споживача.
У підрозділах 7.1, 7.2, 7.3, 7.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни споживача.
Розділ 8. Назви митних установ.
У підрозділах 8.1 та 8.2 зазначаються відповідно митниця оформлення і митниця на кордоні.
Якщо у поданих заявником документах митниця на кордоні не визначена, в підрозділі 8.2. зазначається "не визначено".
Розділ 9. Коди митниць та/або митних постів.
Розділ 10. Назва валюти платежу, передбаченої договором (контрактом).
Розділ 11. Характер угоди у відповідності до договору (контракту).
Розділ 12. Код характеру угоди.
Розділ 1З. Код валюти платежу.
Розділ 14. Загальна вартість товару, який буде ввезено згідно з цим дозволом, у відповідності до договору (контракту) та інших документів, наведених у розділі 19. У підрозділі 14.1 зазначається вартість за одиницю товару; в окремих випадках може не визначатися.
Розділ 15. Повне чи загальноприйняте скорочене найменування товару.
Якщо дозвіл надає право на здійснення ввезення понад 12 найменувань товарів, тоді до дозволу оформлюється додатково перелік (переліки) за підписом керівної посадової особи або іншої уповноваженої особи заявника, де зазначаються відомості про товари згідно з розділами 15, 16, 17, 18. В цьому випадку в розділі 15 дозволу зазначається кількість найменувань товарів додаткового переліку та кількість аркушів додатку.
Додаток до дозволу (Додаток 2) вважається дійсним, якщо він затверджений посадовою особою, яка підписує дозвіл, та скріплений відповідною печаткою.
Кожна сторінка переліку засвідчується підписом та печаткою керівної (або уповноваженої) посадової особи заявника.
Розділ 16. Код ТН ЗЕД для кожного найменування товарів (дев'ять знаків), наведених у розділі 15 дозволу й додатку до нього.
Розділ 17. Код одиниці вимірювання товару відповідно до діючого класифікатора кодів одиниць вимірювання згідно з ТН ЗЕД.
Розділ 18. Кількість товару в одиницях вимірювання, зазначених у розділі 17, якщо інше не зазначене у розділі 15.
Розділ 19. Номер та дата укладення договору (контракту), у відповідності з яким надається дозвіл.
Розділ 20. Додаткова інформація про умови здійснення поставок, якщо у розділах 1,..., 19 не дається достатньої характеристики операції з товаром, інші відомості (міждержавні угоди, спеціальні домовленості тощо), що можуть бути підставою для встановлення особливих умов дозволу та/або його використання.
Розділ 21. Посада, прізвище, ім'я та по батькові уповноваженої особи, яка підписує дозвіл, дата оформлення, підпис та відповідна печатка.
3.4. При ввезенні на митну територію України у генеральному дозволі зазначається:
Розділ 1. Реєстраційний номер заяви на одержання дозволу.
Розділ 2. Встановлений строк дії дозволу.
Розділ 3. Тип дозволу "Генеральний".
Розділ 4. Повне найменування заявника.
У підрозділах 4.1, 4,2, 4.3, 4.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни заявника.
Розділ 5.
Підрозділ 5.1 не заповнюється.
Якщо інформація для внесення у розділ 5, підрозділ 5.2 не визначена, ці графи дозволу можуть не заповнюватися.
В підрозділі 5.3 зазначається країна (країни), з якої планується імпорт.
У підрозділі 5.4 зазначається відповідно код країни (країн) експортера.
Розділ 6. Повне найменування імпортера.
У підрозділах 6.1, 6.2, 6.3, 6.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни імпортера.
Розділ 7. Повне найменування споживача.
У підрозділах 7.1, 7.2, 7.3, 7.4 зазначаються відповідно код ЗКПО, адреса, країна, код країни споживача.
Якщо кінцевого споживача не визначено, відповідні підрозділи не заповнюються. При цьому до розділу 20 дозволу можуть бути внесені певні умови залежності від спеціфіки товару та особливостей його використання.
Розділ 8. Назви митних установ.
У підрозділах 8.1 та 8.2 зазначаються відповідно митниця оформлення і митниця на кордоні.
Якщо у поданих заявником документах митниця на кордоні не визначена, в підрозділі 8.2. зазначається "не визначено".
Розділ 9. Коди митниць та/або митних постів.
Розділ 10. Назва валюти платежу, передбаченої договором (контрактом); в окремих випадках може бути не визначеною.
Розділ 11. Характер угоди у відповідності до договору (контракту); в окремих випадках може бути не визначеним.
Розділ 12. Код характеру угоди, в окремих випадках може не визначатися.
Розділ 1З. Код валюти платежу, в окремих випадках може не визначатися.
Розділ 14. Не заповнюється, якщо вартість (загальна, за одиницю) не визначена.
Розділ 15. Повне чи загальноприйняте скорочене найменування товару.
Якщо дозвіл надає право на здійснення ввезення понад 12 найменувань товарів, тоді до дозволу оформлюється додатково перелік (переліки) за підписом керівної посадової особи заявника або іншої уповноваженої особи, де зазначаються відомості про товари згідно з розділами 15, 16, 17. В цьому випадку в розділі 15 дозволу зазначається кількість найменувань товарів додаткового переліку та кількість аркушів додатку. Додаток до дозволу (Додаток 2) вважається дійсним, якщо він затверджений посадовою особою, яка підписує дозвіл, та скріплений відповідною печаткою.
Кожна сторінка переліку засвідчується підписом та печаткою керівної (або уповноваженої) посадової особи заявника.
Розділ 16. Код ТН ЗЕД для кожного найменування товарів (дев'ять знаків), наведених у розділі 15 дозволу й додатку до нього.
Розділ 17. Код одиниці вимірювання товару відповідно до діючого класифікатора кодів одиниць вимірювання згідно з ТН ЗЕД.
Розділ 18. Не заповнюється, якщо кількість товару не визначена.
Розділ 19. Номер та дата укладення договору (контракту), у відповідності з яким надається дозвіл.
Якщо в межах одного дозволу передбачається здійснювати поставки товарів за декількома договорами (контрактами) протягом строку дії дозволу, розділ 19 не заповнюється. В цьому випадку митні органи приймають товар для митного оформлення тільки за умови подання заявником конкретного договору (контракту), згідно з яким здійснюється операція з товаром.
................Перейти до повного тексту