1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.10.2008 № 985
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 1054 від 09.10.2015 )
Про затвердження Інструкції з організації охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах
На виконання Закону України "Про дошкільну освіту" та з метою охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з організації охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах.
2. Вважати такою, що втратила чинність, Інструкцію по організації охорони життя і здоров'я дітей в дитячих дошкільних закладах, затверджену Міністерством освіти УРСР 24 травня 1965 року.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра П. Б. Полянського.
Міністр І.О. Вакарчук
Додаток
до наказу
28.10.2008 № 985
ІНСТРУКЦІЯ
з організації охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах
На виконання Закону України "Про дошкільну освіту" з метою охорони життя і здоров'я дітей у дошкільних навчальних закладах пропонуємо до обов'язкового виконання такі вимоги:
I. Догляд за ділянкою та приміщенням
1. Будівлю дошкільного навчального закладу, ігрові майданчики та територію необхідно утримувати в чистоті та порядку.
2. Постійно здійснювати технічний контроль за станом приміщення закладу та його території (стін, стелі, вікон, дверей, меблів, фізкультурного обладнання, електромережі, вентиляційних і санітарно-технічних установок, водогону, газопроводу, каналізації, майданчиків, тіньових навісів тощо).
3. З дахів будівель, які є на території закладу, необхідно своєчасно згрібати сніг, не допускати утворення бурульок.
Доріжки, східці, ігрові майданчики необхідно чистити від снігу, льоду та посипати піском.
4. Ділянка дошкільного навчального закладу повинна бути огороджена парканом. Хвіртку та ворота слід завжди тримати зачиненими.
Щодня, до приходу дітей і в кінці дня, територію слід підмести та полити. Сміття складати в контейнер для сміття, який закривається кришкою та знаходиться на господарчому подвір'ї.
5. Каналізаційні люки на території закладу повинні бути закриті. На ділянці не повинно бути предметів, що загрожують життю та здоров'ю дітей.
6. Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог за відсутності централізованої системи водопостачання, туалети вигрібного типу влаштовують у віддаленій частині території. Прибирати їх слід не менше трьох разів на день, використовуючи засоби дезинфекції. Туалети для дорослих завжди повинні бути зачинені. Вигрібні ями щільно закриті.
7. Обладнання на ігрових та спортивних майданчиках має бути стійким, закріпленим, з міцними поручнями, відповідним до віку дітей, без гострих кутів. Пісочниці обладнують відповідно до санітарно-гігієнічних вимог. Перед прогулянкою дітей обов'язково пісок треба ошпарювати окропом.
8. У будівлях дошкільних навчальних закладів, які мають два і більше поверхів, східці повинні мати поручні з прямими, часто розставленими планками. Пожежні драбини та драбини на горище необхідно закривати щитами в нижній частині, вихід на горище замикати на замок. Вхідні двері закладу повинні мати дзвінок, засув на висоті, не доступній дитині, і бути постійно зачиненими. Забороняється допускати на територію закладу та у приміщення сторонніх осіб.
9. У будівлях, які мають два і більше поверхів, групи для дітей до трирічного віку розташовують на першому поверсі. Розміщення цих груп на другому поверсі допускається лише за наявності окремого виходу та зручних східців. На вхідних дверях не повинно бути пружин.
10. Вікна, кватирки повинні закріплюватися засувками та відкриватися всередину приміщення.
11. Віконні шибки необхідно тримати в чистоті, не завішувати прикрасами, довгими занавісками, мити вікна слід щодекади.
12. У дошкільних навчальних закладах з пічним опаленням, печі повинні бути витоплені не пізніше ніж за годину до приходу дітей. У дитячих будинках печі слід топити вранці до підйому дітей.
Радіатори центрального опалення загороджують сітками, які знімаються чи відкриваються для прибирання. Сітки необхідно закріплювати.
13. Всі приміщення закладу необхідно прибирати відповідно до вимог санітарних правил утримання дошкільних навчальних закладів. Щоранку, до приходу дітей, проводити вологе прибирання з дезинфікуючими засобами та провітрювати усі приміщення.
14. Всі працівники мають дотримуватися вимог пожежної безпеки, вміти користуватися вогнегасниками, знати план евакуації дітей.
15. У дошкільному навчальному закладі на видному місці необхідно розмістити номери телефонів адміністрації закладу, міського (районного) відділів освіти, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, аварійної газу, води тощо.
II. Догляд за дітьми
1. Працівники дошкільного навчального закладу несуть відповідальність за збереження життя і здоров'я дітей.
2. Батьки повинні приводити дітей до дошкільного навчального закладу добре вимитими, одягненими в чистий одяг, підстриженими, з обрізаними нігтями. Батьки не повинні входити до групових кімнат без потреби.
3. Приводячи дітей до дошкільного навчального закладу, батьки зобов'язані передавати дитину вихователеві. Ввечері вихователі зобов'язані передати дитину батькам.
4. Дітей у дошкільному навчальному закладі необхідно привчати до чистоти й охайності: мити руки перед прийомом їжі і після користування вбиральнею, після їди полоскати рот, влітку перед сном мити ноги.
5. Влітку всі заняття і, за можливості, сон слід організовувати на свіжому повітрі.
6. Харчування дітей повинно бути доброякісним, різноманітним, достатнім і відбуватись у чітко встановлені години. Воду для пиття слід давати тільки кип'ячену, зберігати її в чистій закритій посудині, чашки для води повинні бути накриті серветкою.
7. Забороняється приносити в групу окріп, гарячу їжу. Страви мають видаватися з кухні охолодженими. Нести їжу у групові кімнати можна лише тоді, коли в коридорах і на східцях немає дітей. Не можна брати чергових дітей до кухні для отримання їжі. Не можна садити дітей за столи під час роздавання їжі.

................
Перейти до повного тексту