- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Примірного положення про науково-навчальний центр університету (академії)
( Наказ визнано таким, що не підлягає державній
реєстрації згідно з Наказом Міністерства юстиції
N 2252/5 від 24.12.2008 )
1. Затвердити Примірне положення про науково-навчальний центр університету (академії), що додається.
2. Департаменту науково-технологічного розвитку (Свіженко В.О.) довести підвідомчим вищим навчальним закладам типову форму зазначеного Положення.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Стріху М.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
освіти і науки
України
27.10.2008 N 978
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про науково-навчальний центр університету (академії)
I. Загальні положення
1.1. Навчально-науковий центр (далі - ННЦ) є структурним науковим та навчальним підрозділом університету (академії).
1.2. Метою діяльності ННЦ є проведення ним наукових досліджень та розробок, створення конкурентоспроможних на світовому ринку наукових і науково-прикладних результатів, провадження інноваційної діяльності та забезпечення на цій основі умов здійснення поглибленої наукової і науково-технічної підготовки фахівців.
1.3. ННЦ у своїй діяльності керується чинним законодавством, нормативними актами Міністерства освіти і науки України, статутом університету (академії) та цим Положенням, що має рекомендаційний характер.
1.5. ННЦ здійснює наукові дослідження та розробки, забезпечує умови для поглибленої наукової та науково-технічної підготовки фахівців відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та головних напрямів діяльності ННЦ, які затверджуються державним замовником
Програми за поданням університету (академії).
Зміни до головних напрямів наукової та науково-технічної діяльності ННЦ здійснюються державним замовником
Програми за поданням університету (академії) з урахуванням стану і перспектив розвитку економіки країни та досягнень ННЦ у відповідних галузях науки і техніки.
1.6. ННЦ створюється на площах і науково-лабораторній базі університету (академії) (науково-дослідний інститут, проблемна лабораторія, лабораторія, науковий центр, спеціальне конструкторське бюро, кафедра тощо), має відповідне матеріальне забезпечення.
1.7. ННЦ має круглу печатку зі своєю назвою, кутовий штамп, власні бланки та інші реквізити.
1.8. Місцезнаходження ННЦ
II. Головні завдання діяльності ННЦ
2.1. Отримання науковими і науково-педагогічними працівниками ВНЗ, студентами, аспірантами і докторантами значних наукових результатів, створення конкурентоспроможних на світовому ринку науково-технічних розробок та новітніх технологій.
2.2. Здійснення маркетингу в науково-технічній сфері відповідно до напряму досліджень та розробок, провадження інноваційної діяльності.
2.3. Поглиблена наукова і науково-технічна підготовка студентів, аспірантів і докторантів, підвищення наукової кваліфікації науково-педагогічних і наукових працівників шляхом здійснення ними спільних наукових досліджень і розробок, зокрема із залученням наукових установ Національної та галузевих академій наук.
2.4. Сприяння накопиченню наукових знань, інтелектуальної власності магістрантами, аспірантами і докторантами для подальшого їх працевлаштування за фахом як наукових і науково-педагогічних працівників, розробників вітчизняної техніки і технологій, менеджерів науково-технологічного бізнесу та державного управління у сфері освіти, науки і техніки.
III. Основні напрями діяльності ННЦ
3.1. Проведення фундаментальних і прикладних досліджень, зокрема міждисциплінарних, які відповідають світовому рівню.
3.2. Створення конкурентоспроможних на світовому ринку прикладних розробок, зразків нової техніки, технологій та матеріалів.
3.3. Здійснення трансферу технологій у рамках науково-технічної і виробничої кооперації та співробітництва з промисловістю та підприємництвом, формування інноваційного підприємницького середовища.
3.4. Забезпечення умов для підготовки студентів, магістрантів, аспірантів і докторантів відповідно до головних напрямів наукової та науково-технічної діяльності ННЦ і вимог інноваційного розвитку економіки.
3.5. Підготовка науково-методичної бази підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників, післядипломна підготовка та перепідготовка кадрів за головними напрямами наукової і науково-технічної діяльності ННЦ.
3.6. Адаптація навчальної та наукової діяльності до вимог європейського науково-освітнього простору.
3.7. Використання кадрового наукового потенціалу ННЦ для вирішення актуальних наукових і науково-технічних проблем розвитку економіки.
3.8. Інтегрування науково-навчальної діяльності ННЦ з науковою діяльністю академічних наукових установ та виробничою діяльністю підприємств.
3.9. Міжнародне наукове, науково-технічне та освітнє співробітництво з університетами-партнерами, фірмами, фондами.
IV. Управління, керівництво та кадри ННЦ
4.1. ННЦ підпорядковується безпосередньо ректору університету (академії).
4.2. ННЦ очолює директор, який здійснює загальне керівництво відповідно до вимог законодавства, забезпечує належний рівень трудової і виконавчої дисципліни, керує і організовує роботу, спрямовану на виконання поточних і перспективних завдань, представляє ННЦ в інших установах, закладах і організаціях.
4.3. Директор готує пропозиції щодо кандидатур своїх заступників, які здійснюють управління за окремими напрямами роботи.
4.4. У ННЦ створюється наукова (науково-технічна) рада (далі - рада), яку очолює директор. Рада є колективним дорадчим органом.
Рада заслуховує звіти та інформацію працівників ННЦ про виконання робіт, одержані наукові та науково-прикладні результати, погоджує кандидатури працівників на відзнаки за наукові досягнення, заслуховує наукові доповіді здобувачів наукового ступеня тощо. Для забезпечення поточної діяльності ради на одного з працівників ННЦ можуть покладатись функції ученого секретаря ради.
................Перейти до повного тексту