- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 273 від 04.04.2011 )
Про затвердження Положення про Регіональну інформаційну митницю Державної митної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної
митної служби
N 1439 від 23.12.2008 )
Відповідно до Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.00
N 1022/2000, статей
13,
14 Митного кодексу України, рішення колегії Держмитслужби України від 08.09.06, уведеного в дію наказом Держмитслужби України від 12.09.06 N 772, щодо модернізації діяльності митної служби України і реформування структури митної системи та наказу Держмитслужби України від 06.10.06
N 845 НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Регіональну інформаційну митницю Державної митної служби України, що додається.
2. Начальнику Регіональної інформаційної митниці (Копосов С.А.) забезпечити:
2.1. Подання Положення про Регіональну інформаційну митницю на державну реєстрацію до Подільської районної у місті Києві державної адміністрації.
2.2. Дотримання законодавства України при здійсненні заходів на виконання цього наказу.
2.3. Унесення змін до відповідних програмно-інформаційних комплексів Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби України від 24.05.05
N 423 "Про затвердження Положення про Департамент інформаційних технологій та митної статистики Державної митної служби України" з моменту державної реєстрації Положення про Регіональну інформаційну митницю.
4. Контроль за виконання цього наказу покласти на заступника Голови Служби Пашка П.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
19.10.2006 N 911
ПОЛОЖЕННЯ
про Регіональну інформаційну митницю Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.2. Регіональна інформаційна митниця є регіональною митницею з впровадження та розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій, у тому числі системи електронного документообігу, формування митної статистики та статистики зовнішньої торгівлі. Входить до системи митних органів України, у встановленому законом порядку здійснює організацію, контроль та виконує обов'язки, пов'язані з виконанням митної справи, контролює та несе відповідальність відповідно до повноважень, делегованих спеціально вповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
1.3. Регіональна інформаційна митниця безпосередньо підпорядковується одному із заступників Голови Служби, що курирує напрям роботи, пов'язаний з її діяльністю.
1.4. Регіональній інформаційній митниці оперативно підпорядковуються структурні підрозділи митних органів України, що забезпечують функціонування елементів і підсистем єдиної автоматизованої інформаційної системи (далі - ЄАІС), відомчої телекомунікаційної мережі (далі - ВТМ), мереж зв'язку, апаратно-програмних засобів і забезпечують захист інформації. Їх керівники призначаються на посаду та звільняються з неї за наказом митного органу та за погодженням Регіональної інформаційної митниці.
1.5. У своїй діяльності Регіональна інформаційна митниця керується
Конституцією України,
Митним кодексом України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби України, а також цим Положенням.
1.6. Регіональна інформаційна митниця є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України й своїм найменуванням та інші печатки, штампи, бланки, відповідні рахунки в територіальному відділенні Державного казначейства України та банку.
1.7. Зона діяльності Регіональної інформаційної митниці
- щодо технологічної підтримки безперервного двостороннього потоку електронної інформації від органів державної влади, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, митних адміністрацій інших держав до митної адміністрації країни, його накопичення та обробки; впровадження новітніх процедур автоматизації процесів митного контролю і оформлення та їх супроводження; створення та технічної підтримки організаційно-технічних систем для функціонування всеохоплюючих автоматизованих процедур оцінки якості виконання митної справи; інформаційного забезпечення правоохоронної діяльності, контролю за переміщенням товарів та інших функцій, які покладені на митні органи, - зона діяльності, яка була визначена для Департаменту інформаційних технологій та митної статистики, - місто Київ;
- щодо контрольно-розпорядчих функцій з питань здійснення процедури електронного декларування, впровадження системи аналізу ризиків і керування ними, митного контролю й митного оформлення - митна територія України.
1.8. Юридична адреса Регіональної інформаційної митниці: 04215, Київ, вул. Світлицького, 28-А, блок Б.
1.9. Створення, реорганізація та ліквідація Регіональної інформаційної митниці здійснюються згідно із законодавством України.
1.10. Структура, штатний розпис, кошторис Регіональної інформаційної митниці затверджуються Головою Державної митної служби України.
Гранична чисельність працівників Регіональної інформаційної митниці затверджується наказом Державної митної служби України.
1.11. Положення про структурні підрозділи Регіональної інформаційної митниці, а також посадові інструкції їх працівників затверджуються начальником Регіональної інформаційної митниці.
2. Основні завдання Регіональної інформаційної митниці
2.1. Захист економічних інтересів України відповідно до повноважень Регіональної інформаційної митниці.
2.2. Здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, предметів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Удосконалення форм і методів здійснення митного контролю й митного оформлення.
2.3. Розробка й проведення єдиної науково-технічної політики Держмитслужби України при створенні та розвитку ЄАІС, ВТМ, мереж зв'язку, оснащенні митної служби України перспективними апаратно-програмними засобами, засобами телекомунікацій та захисту інформації.
2.4. Автоматизація процесів митного контролю та митного оформлення товарів, предметів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
2.5. Впровадження та забезпечення функціонування системи аналізу ризиків. Реалізація відповідних етапів контролю за доставкою вантажів.
2.6. Супроводження, удосконалення й розвиток інформаційного та статистичного забезпечення в митній службі України на основі єдиної науково-технічної політики.
2.7. Розвиток міжнародного митного співробітництва шляхом забезпечення інформаційної взаємодії митної служби України з митними органами інших країн в межах міжнародних угод.
2.8. Ведення митної статистики шляхом організації збору, формування, узагальнення та розповсюдження даних митної статистики зовнішньої торгівлі України.
2.9. Сприяння захисту прав інтелектуальної власності в процесі зовнішньоекономічної діяльності шляхом ведення відповідних автоматизованих систем.
2.10. Здійснення оперативного керівництва, координації, контролю діяльності та методичного забезпечення структурних підрозділів митної служби України з питань, віднесених до компетенції Регіональної інформаційної митниці.
2.11. Організація робіт з планування та виконання положень Концепції "Створення багатофункціональної комплексної системи
"Електронна митниця".
( Пункт 2.11 розділу 2 в редакції Наказу Державної митної служби
N 1439 від 23.12.2008 )
2.12. Забезпечення інформаційної взаємодії митної служби України з правоохоронними органами та іншими органами державної влади України в межах двосторонніх угод або спільних наказів про обмін інформацією.
2.13. Організація та проведення закупівель товарів, робіт і послуг згідно із законодавством України для потреб митної служби України.
2.14. Здійснення в межах своєї компетенції державної політики у сфері охорони державної таємниці, контроль за забезпеченням охорони державної таємниці в Регіональній інформаційній митниці.
2.15. Здійснення організаційно-технічних заходів щодо застосування засобів криптографічного й технічного захисту інформації, охорона якої забезпечується державою відповідно до законодавства, та контроль за додержанням посадовими особами митної служби України вимог законодавства стосовно порядку одержання, використання, поширення та збереження такої інформації.
2.16. Розробка та опрацювання законодавчих й нормативно-правових актів у межах компетенції Регіональної інформаційної митниці.
2.17. Реалізація державної кадрової політики шляхом підбору, розстановки, переміщення кадрів та підвищення їх кваліфікації.
3. Основні повноваження Регіональної інформаційної митниці
Регіональна інформаційна митниця відповідно до покладених на неї завдань:
3.1. Бере участь у здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів, предметів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, шляхом здійснення форматно-логічного контролю за правильністю заповнення електронних копій вантажних митних декларацій при їх прийомі до автоматизованих систем у пунктах митного оформлення та під час прийому до центральної бази даних; впровадження автоматизації системи аналізу ризиків; реалізації відповідних етапів контролю за доставкою вантажів.
3.2. Видає в межах своєї компетенції накази. Подає на державну реєстрацію до відповідного управління юстиції нормативно-правові акти, що мають міжвідомчий характер або зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян і суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
3.3. Удосконалює форми і методи здійснення митного контролю й митного оформлення шляхом здійснення автоматизації процесів митного контролю та митного оформлення.
3.4. Впроваджує, супроводжує і розвиває інформаційні, телекомунікаційні та інформаційно-телекомунікаційні системи митної служби України.
3.5. Здійснює розробку та впровадження автоматизованих систем митного контролю та митного оформлення, прикладних програмних засобів збору й обробки інформації із застосуванням уніфікованих програмних продуктів у межах ЄАІС.
3.6. Забезпечує супроводження розроблених та придбаних програмних продуктів.
3.7. Забезпечує ведення фонду алгоритмів та програм.
3.8. Надає методичну допомогу з впровадження та налагодження баз даних митних органів, здійснює подальший контроль за їх повнотою.
3.9. Здійснює супроводження, ведення і функціонування центральної бази даних ЄАІС (далі - ЦБД ЄАІС) у цілому та забезпечує управління і супроводження її елементами та підсистемами.
3.10. Здійснює контроль за повнотою та достовірністю відомостей, які накопичуються в ЦБД ЄАІС.
3.11. Забезпечує організаційно-технічне, методичне супроводження, розвиток та управління відомчою телекомунікаційною мережею Держмитслужби України, розподілених інформаційно-телекомунікаційних систем, локально-обчислювальних мереж, мереж зв'язку та засобів телекомунікацій митної служби України.
3.12. Забезпечує керування комплексними системами захисту інформації.
3.13. Розроблює нормативно-правові акти, що встановлюють правила доступу користувачів до ресурсів автоматизованих систем, визначають порядок, норми, правила із захисту інформації, надають пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб митних органів за порушення вимог безпеки інформації та встановлених правил експлуатації керування системою захисту інформації.
3.14. Забезпечує організацію збору, формування, узагальнення та розповсюдження даних митної статистики зовнішньої торгівлі України.
3.15. Готує дані митної статистики для проведення спільних (з фахівцями митних служб країн - торговельних партнерів України) робочих зустрічей з детального розгляду та констатації причин розбіжностей, а також пропозиції щодо шляхів усунення виявлених розбіжностей.
3.16. Готує інформаційні матеріали з питань митної статистики та представляє їх органам державного управління України, керівництву Держмитслужби України, окремим підрозділам митних органів.
3.17. Здійснює інформаційну взаємодію Держмитслужби України з іншими органами державної влади України в межах двосторонніх угод, протоколів до цих угод і спільних наказів.
3.18. Контролює дотримання правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України шляхом взаємодії з Національним Банком України щодо обміну інформацією про переміщення валютних цінностей через митний кордон України суб'єктами ЗЕД.
3.19. Виконує та контролює додержання законодавства України з питань митної справи шляхом проведення перевірок у митній службі України, виконання вимог нормативно-правових актів, нормативних і розпорядчих документів, що стосуються сфери інформатизації, телекомунікації, захисту інформації тощо.
3.20. Забезпечує своєчасне, повне та об'єктивне інформування керівництва Держмитслужби України про стан автоматизації процесів управління в ЄАІС, розроблення пропозицій щодо їх поліпшення.
3.21. Здійснює моніторинг діяльності митних органів у галузі інформаційного забезпечення діяльності Держмитслужби України та доведення його результатів до керівництва Держмитслужби України для можливості оперативного прийняття управлінських рішень.
3.22. Забезпечує організацію розробки проектів нормативно-правових актів з питань впровадження положень Концепції "Створення багатофункціональної комплексної системи
"Електронна митниця".
................Перейти до повного тексту