1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
11.08.2015 № 867
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства освіти і науки № 968 від 23.09.2015 )
Щодо затвердження Положення
З метою підтримки молодих учених, вдосконалення порядку конкурсного відбору проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, подальшого виконання робіт і розробок та управління ними
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про проведення Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, подальшого виконання робіт і розробок та управління ними, що додається.
2. У місячний термін створити Конкурсну комісію по відбору проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, подальшого виконання робіт і розробок та управління ними та затвердити її персональний склад.
3. Департаменту науково-технічного розвитку (Чеберкус Д.В.) до 1 вересня поточного року здійснити заходи щодо підготовки та оголошення Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Заступника Міністра Стріху М.В.
Міністр С.М. Квіт
Додаток
ПОЛОЖЕННЯ
про проведення Конкурсу проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, подальшого виконання робіт і розробок та управління ними
I. Загальні положення
1. Цим Положенням визначається процедура конкурсного відбору проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених (далі - Конкурс), які працюють у вищих навчальних закладах, наукових установах (далі - ВНЗ та НУ), що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України (далі - МОН), подальшого виконання зазначених робіт і розробок та управління ними.
2. Метою проведення Конкурсу є забезпечення надання підтримки молодим ученим, створення ними дослідницьких груп для вирішення актуальних проблемних питань, формування творчого покоління молодих науковців у різних галузях науки, конкурентоздатних на міжнародному ринку праці, сприяння "омолодженню" наукового кадрового потенціалу, розбудови молодими вченими наукової кар'єри.
Підставою для надання підтримки є результати Конкурсу проектів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених (далі - проектів).
3. У ході Конкурсу відбір проектів здійснюється за результатами наукової та науково-технічної експертизи проектів, основні вимоги до яких наступні:
відповідність завдань потребам економіки, суспільства та національної безпеки країни, розвитку технологій, виробництва та інноваційного підприємництва;
відповідність тематики пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки, визначеним Законом України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" , а також обґрунтованим прогнозам і тенденціям світового науково-технологічного розвитку;
прозорість послідовності дій і запланованих заходів щодо управління проектом;
обґрунтованість очікуваних наукових та науково-прикладних результатів на підставі порівняльного аналізу з існуючими зразками наукової продукції, їх наукова новизна, конкурентоздатність та практична цінність;
обґрунтованість обсягу фінансування проекту, збалансованість структури фінансового забезпечення для вирішення визначених завдань.
4. На Конкурс подаються проекти наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок, зокрема міждисциплінарного характеру, згідно з пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки України.
Термін виконання проектів до 2 років.
5. Керівником проекту може бути науковий/науково-педагогічний працівник або аспірант, який працює у ВНЗ або НУ та на момент подання проекту відповідає таким вимогам:
кандидат наук, віком до 35 років;
докторанти та доктори наук, віком до 40 років.
До складу виконавців проекту входять студенти, аспіранти, наукові та науково-педагогічні працівники та інші дослідники, вік яких на момент подання проекту не перевищує 35 років.
Проект може передбачати наявність наукового консультанта (на безоплатній основі), який долучається до співробітництва на підставі листа-згоди на консультування впродовж всього терміну виконання проекту. Науковим консультантом може бути вчений будь-якої країни світу, який є досвідченим спеціалістом за тематикою проекту.
Проект, що подається на Конкурс, може супроводжуватись листами-підтримки (рецензіями) від представників провідної наукової спільноти.
7. Витрати за проектом можуть включати оплату прані його виконавців у розмірі до 40 % від обсягу фінансування проекту. Накладні витрати на суму фінансування проекту не передбачаються.
8. Загальні асигнування на проведення Конкурсу встановлюються щорічно, виходячи з реальних можливостей державного бюджету на відповідний рік. Загальне фінансування проектів становитиме до 5 % від обсягів фінансування, передбачених МОН на виконання наукових досліджень і розробок.
II. Порядок проведення Конкурсу
1. Конкурс проектів молодих учених проводиться щорічно.
2. Рішення про оголошення Конкурсу приймається відповідним наказом МОН із визначенням строків та загальних умов його проведення (строки подання, місце приймання, тематика тощо).
Цим наказом також створюється Конкурсна комісія по відбору проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих учених, які працюють у вищих навчальних закладах та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, подальшого виконання робіт і розробок та управління ними (далі - Конкурсна комісія), затверджується її персональний склад.
До складу Конкурсної комісії можуть входити працівники МОН, представники наукової спільноти та Рад молодих вчених вищих навчальних закладів та наукових установ, які належать до сфери управління МОН (далі - ВНЗ та НУ).
3. Організацію і супроводження Конкурсу здійснює департамент МОН, на який покладено забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері науки, наукової та науково-технічної діяльності (далі - Підрозділ).
4. Експертизу проектів здійснює Експертна рада МОН та секції за фаховими напрямами (далі - Рада).
Персональний склад та повноваження Ради затверджуються наказом МОН.
5. Конкурс здійснюється у два етапи: перший етап - на рівні ВНЗ та НУ; другий етап - на рівні МОН. Строки та загальні умови для проведення обох етапів визначаються наказом МОН про оголошення Конкурсу.

................
Перейти до повного тексту