1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
26.05.2021 № 855
Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП
Відповідно до законів України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" та "Про ринок природного газу" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2493, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1378/27823, що додаються.
2. Затвердити Зміни до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2494, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1379/27824, що додаються.
3. Затвердити Зміни до Кодексу газосховищ, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2495, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року за № 1380/27825, що додаються.
4. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Голова НКРЕКП В. Тарасюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне регулювання
у сферах енергетики
та комунальних послуг
26.05.2021 № 855
ЗМІНИ
до Кодексу газотранспортної системи
1. У пункті 5 глави 1 розділу І:
після абзацу восьмого доповнити новим абзацом дев’ятим такого змісту:
"базовий період інвестиційної програми – період тривалістю один календарний рік, який передує планованому періоду;".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий – сто шостий вважати відповідно абзацами десятим – сто сьомим;
після абзацу сорок п’ятого доповнити новим абзацом сорок шостим такого змісту:
"інвестиційна програма – окремий розділ десятирічного плану розвитку газотранспортної системи на перший планований рік, яким передбачено план використання коштів для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи газотранспортної системи та який містить комплекс зобов'язань ліцензіата на період виконання інвестиційної програми щодо розвитку підприємства, покращення показників якості надання послуг з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, що підтверджують доцільність здійснення інвестиційної діяльності, джерела її фінансування та графік виконання;".
У зв’язку з цим абзаци сорок шостий – сто сьомий вважати відповідно абзацами сорок сьомим – сто восьмим;
після абзацу сімдесятого доповнити новим абзацом сімдесят першим такого змісту:
"планований період інвестиційної програми – період тривалістю один календарний рік, на який затверджується інвестиційна програма;".
У зв’язку з цим абзаци сімдесят перший – сто восьмий вважати відповідно абзацами сімдесят другим – сто дев’ятим.
2. У розділі V:
1) у главі 3:
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. На підставі даних розділів I та II плану розвитку оператор газотранспортної системи формує розділ III плану розвитку (інвестиційну програму), що має включати опис заходів та необхідних витрат на перший рік плану розвитку, у розрізі таких розділів:
Назва розділу
I. Газопроводи
II. Компресорні станції
III. Газорозподільні станції
IV. Газовимірювальні станції і пункти
V. Протикорозійний захист газопроводів
VI. Інше (експлуатація мереж)
VII. Модернізація та закупівля транспортних засобів, спеціальних машин та механізмів
VIII. Придбання приладів діагностики і обстеження та інших приладів
IX. Впровадження та розвиток інформаційних технологій
X. Будівлі виробничого і адміністративного призначення
XI. Інше
Фінансування заходів інвестиційної програми оператора газотранспортної системи планується ліцензіатом за рахунок таких джерел фінансування:
амортизаційних відрахувань, передбачених відповідним тарифом оператора газотранспортної системи;
частини прибутку;
інших джерел, не заборонених законодавством, з обов`язковим обґрунтуванням та розшифруванням таких джерел.";
у пункті 5:
в абзаці другому слово "прогнозному" замінити словом "планованому";
доповнити новими абзацами такого змісту:
"обґрунтування та розрахунок джерел фінансування інвестиційної програми;
інформацію щодо техніко-економічної ефективності заходів інвестиційної програми, зокрема техніко-економічні показники відповідно до затвердженої проєктної документації та показники економічної ефективності;
обґрунтування щодо закупівлі транспортних засобів, спеціальних машин та механізмів в інвестиційній програмі відповідно до форми, наведеної в розділі І додатка 3 до цього Кодексу;
інформацію щодо перехідних заходів (об’єктів незавершеного будівництва), період фінансування яких передбачається тривалістю понад 1 рік, відповідно до форми, наведеної в розділі II додатка 3 до цього Кодексу;
інформацію щодо проєктно-вишукувальних робіт, запланованих до виконання у планованому періоді, відповідно до форми, наведеної в розділі III додатка 3 до цього Кодексу.";
у пункті 6:
абзац перший замінити двома новими абзацами такого змісту:
"6. Заплановані заходи інвестиційної програми повинні бути підкріплені обґрунтувальними матеріалами до запланованих робіт та закупівель товарів, які, зокрема, можуть містити цінові пропозиції (прайси) виробників або їх офіційних представників в Україні, накази про затвердження проєктної документації та зведені кошториси до відповідних проєктів, що передбачені заходами на планований період, а також інформацію щодо проведення експертизи проєктно-кошторисної документації.
Вартість планованих заходів з реалізації об’єктів будівництва не може перевищувати затверджену кошторисну вартість будівництва, підтверджену відповідним висновком експертизи.".
У зв’язку з цим абзаци другий – четвертий вважати відповідно абзацами третім – п’ятим;
пункт 7 викласти в такій редакції:
"7. План розвитку газотранспортної системи на 20__ – 20__ роки оператора газотранспортної системи на перший рік (інвестиційна програма на 20__ рік) має містити план заходів на перший рік десятирічного плану розвитку газотранспортної системи за формою, наведеною в розділі IV додатка 3 до цього Кодексу, з деталізацією по кожному заходу та кожному виду робіт, а також з цифровим визначенням заходів за принципом наскрізної нумерації, починаючи з одиниці.";
в абзаці першому пункту 8 слово та цифру "додатку 4" замінити словом та цифрою "додатку 5";
у пункті 9 слово та цифру "додатку 5" замінити словом та цифрою "додатку 6";
після пункту 9 доповнити новим пунктом 10 такого змісту:
"10. На підставі даних розділів III, IV та V плану розвитку оператор газотранспортної системи надає зведену інформацію щодо заходів десятирічного плану розвитку газотранспортної системи за формою, наведеною в додатку 7 до цього Кодексу.".
У зв’язку з цим пункти 10 та 11 вважати відповідно пунктами 11 та 12;
2) у главі 4:
пункти 1 – 3 викласти в такій редакції:
"1. План розвитку на наступні 10 років подається оператором газотранспортної системи Регулятору щороку до 31 жовтня року, що передує планованому періоду, з урахуванням вимог Порядку проведення відкритого обговорення проектів рішень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30 червня 2017 року № 866, у частині схвалення/затвердження інвестиційних програм/планів розвитку та змін до них.
Оператор газотранспортної системи забезпечує достовірність наданої Регулятору інформації.
З метою інформування громадськості проєкт плану розвитку газотранспортної системи оприлюднюється оператором газотранспортної системи шляхом розміщення на своєму офіційному вебсайті в мережі Інтернет до дати подання плану розвитку на затвердження Регулятору.
2. Під час розгляду поданих документів та/або додаткових пояснень та обґрунтувань Регулятор може проводити робочі зустрічі з уповноваженими представниками суб’єкта господарювання.
3. У разі встановлення невідповідності плану розвитку вимогам цього Кодексу та/або наявності в Регулятора зауважень (уточнень, пропозицій) до плану розвитку чи необхідності уточнення окремих його складових Регулятор протягом 30 календарних днів письмово повідомляє оператора газотранспортної системи про наявні зауваження або необхідність уточнення окремих складових плану розвитку.
У разі отримання від Регулятора письмових зауважень (уточнень, пропозицій) до плану розвитку оператор газотранспортної системи зобов’язаний упродовж 30 календарних днів з дня отримання таких зауважень (уточнень, пропозицій) надати відповідні пропозиції, додаткові пояснення та обґрунтування. У такому разі план розвитку повторно розглядається Регулятором після подання оператором газотранспортної системи плану розвитку газотранспортної системи, доопрацьованого з урахуванням зауважень (уточнень, пропозицій).";
абзац перший пункту 4 викласти в такій редакції:
"4. У разі відсутності у Регулятора зауважень до плану розвитку питання про затвердження плану розвитку оператора газотранспортної системи виносяться на засідання Регулятора, яке проводиться у формі відкритого слухання.";
абзаци другий – дев’ятий пункту 4 виключити;
пункт 8 доповнити новими абзацами такого змісту:
"При поданні змін до інвестиційної програми затвердженого плану розвитку оператор газотранспортної системи надає Регулятору:
1) зведену інформацію щодо змін до інвестиційної програми затвердженого плану розвитку газотранспортної системи за формою, наведеною в розділі І додатка 8 до цього Кодексу;
2) пропозиції щодо змін до інвестиційної програми на 20__ рік затвердженого Плану розвитку газотранспортної системи Оператора газотранспортної системи на 20__ - 20__ роки за формою, наведеною в розділі II додатка 8 до цього Кодексу;
3) зміни до інвестиційної програми на 20___ рік (перелік заходів) Оператора газотранспортної системи за формою, наведеною в розділі III додатка 8 до цього Кодексу.";
3) у главі 5:
пункт 1 доповнити новим абзацом такого змісту:
"Виконання інвестиційної програми має здійснюватися відповідно до затверджених джерел за кожним заходом.";
пункт 5 викласти в такій редакції:
"5. Оператор газотранспортної системи має право протягом планованого періоду звернутися до Регулятора з пропозицією щодо внесення змін до затвердженого плану розвитку з наданням відповідного обґрунтування.";
4) абзац перший пункту 1 глави 6 викласти в такій редакції:
"1. Звітна інформація щодо виконання заходів першого планованого року плану розвитку газотранспортної системи оператора газотранспортної системи, оформлена згідно з додатком 9 до цього Кодексу, в електронній формі та на паперових носіях надається Регулятору щокварталу наростаючим підсумком не пізніше 28 числа місяця, наступного за звітним періодом, та за підсумками року не пізніше 25 лютого року, наступного за звітним періодом, до моменту повного виконання інвестиційної програми та/або проведення заходу державного контролю.".
3. Додатки 2 - 6 до Кодексу викласти в новій редакції, що додаються.
4. Доповнити Кодекс новими додатками 7 – 9, що додаються.
5. У тексті Кодексу слова "проект", "проектний", "проектування", "проектно-кошторисна документація", "запроектована", "веб-сайт" в усіх відмінках замінити відповідно словами "проєкт", "проєктний", "проєктування", "проєктно-кошторисна документація", "запроєктована", "вебсайт" у відповідних відмінках.
Директор Департаменту
із регулювання відносин
у нафтогазовій сфері


Т. Рябуха
( Додатки ) ( Див. текст )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Національної комісії,
що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики
та комунальних послуг
26.05.2021 № 855
ЗМІНИ
до Кодексу газорозподільних систем
1. У пункті 4 глави 1 розділу І:
після абзацу першого доповнити новим абзацом другим такого змісту:
"базовий період інвестиційної програми – період тривалістю один календарний рік, який передує планованому періоду;".
У зв’язку з цим абзаци другий – вісімдесят дев’ятий вважати відповідно абзацами третім – дев’яностим;
після абзацу двадцять другого доповнити новим абзацом двадцять третім такого змісту:
"інвестиційна програма – окремий розділ десятирічного плану розвитку газорозподільної системи на перший планований рік, яким передбачено план використання коштів для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи газорозподільної системи та який містить комплекс зобов'язань ліцензіата на період виконання інвестиційної програми щодо розвитку підприємства, покращення показників якості надання послуг з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями, що підтверджують доцільність здійснення інвестиційної діяльності, джерела її фінансування та графік виконання;".
У зв’язку з цим абзаци двадцять третій – дев’яностий вважати відповідно абзацами двадцять четвертим – дев’яносто першим;
після абзацу п’ятдесят дев’ятого доповнити новим абзацом шістдесятим такого змісту:
"планований період інвестиційної програми – період тривалістю один календарний рік, на який затверджується інвестиційна програма;".
У зв’язку з цим абзаци шістдесятий – дев’яносто перший вважати відповідно абзацами шістдесят першим – дев’яносто другим.
2. У розділі IV:
1) у главі 2:
в абзацах другому – шостому пункту 5 цифри "1", "2", "3", "4", "5" замінити відповідно цифрами "I", "II", "III", "IV", "V";
в абзаці другому пункту 5 знак та слова ", на наступні три роки" виключити;
2) у главі 3:
пункт 4 викласти в такій редакції:
"4. На підставі даних розділів I та II плану розвитку Оператор ГРМ формує розділ III плану розвитку (інвестиційну програму), що має включати опис заходів та необхідних витрат на перший рік плану розвитку, у розрізі таких розділів:
Блок Розділ
Експлуатація мереж І. Розподільні газопроводи
II. Відключаючі пристрої
III. Газорегуляторні пункти (ГРП)
IV. Шафові регуляторні пункти (ШРП)
V. Газорегуляторне обладнання
VI. Електрохімічний захист (ЕХЗ)
VII. Інше
Транспортні засоби VIII. Модернізація та закупівля транспортних засобів, спеціальних машин та механізмів
Спеціалізована техніка
Легковий автотранспорт
Інше
Облік природного газу IX. Облік природного газу
Оперативний облік (секціонування, дублюючий облік, ВОГ ГРП, ШРП)
Комерційний облік (ВОГ на балансі АТ, у т. ч. будинковий ВОГ)
Спеціалізовані лабораторії (хімічна лабораторія, лабораторія з повірки ЗВТ тощо)
Індивідуальний облік населення
Заміна індивідуальних лічильників
Обмінний фонд індивідуальних лічильників
Еталонне обладнання та спеціальні засоби для забезпечення технічних перевірок
Пристрої передавання інформації з лічильників (вузлів обліку)
Інше (розшифрувати)
Прилади Х. Придбання приладів
Інформаційні технології (ІТ) XI. Впровадження та розвиток інформаційних технологій
Обладнання
Програмне забезпечення
Інше
Інше XII. Інше
Фінансування заходів інвестиційної програми Оператора ГРМ планується ліцензіатом за рахунок таких джерел фінансування:
амортизаційних відрахувань, передбачених відповідним тарифом Оператора ГРМ;
прибутку на виробничі інвестиції, передбаченого відповідним тарифом Оператора ГРМ;
інших джерел, не заборонених законодавством, з обов’язковим обґрунтуванням та розшифруванням таких джерел.";
у пункті 5:
у підпункті 1 слово "прогнозному" замінити словом "планованому";
доповнити новими підпунктами 3 – 7 такого змісту:
"3) інформацію щодо техніко-економічної ефективності заходів інвестиційної програми з урахуванням вимог чинного законодавства України;
4) інформацію щодо економічної ефективності закупівлі транспортних засобів, спеціальних машин та механізмів в інвестиційній програмі відповідно до форми, наведеної в розділі І додатка 7 до цього Кодексу;
5) інформацію щодо перехідних заходів (об’єктів незавершеного будівництва, розподілених на етапи будівництва тощо), період фінансування яких (включаючи період проєктування) передбачається тривалістю понад 1 рік, відповідно до форми, наведеної в розділі II додатка 7 до цього Кодексу;
6) інформацію щодо проєктно-вишукувальних робіт, запланованих до виконання у планованому періоді, відповідно до форми, наведеної в розділі III до 7 до цього Кодексу;
7) інформацію щодо відповідності затверджених проєктно-вишукувальних робіт та заходів будівництва (реконструкції тощо) інвестиційної програми газорозподільного підприємства відповідно до форми, наведеної в розділі IV додатка 7 до цього Кодексу;";
абзац перший пункту 6 викласти в такій редакції:
"6. Заплановані заходи інвестиційної програми повинні бути підкріплені обґрунтувальними матеріалами до запланованих робіт та закупівель товарів, які, зокрема, мають містити цінові пропозиції (прайси, комерційні пропозиції та ін.) виробників або їх офіційних представників в Україні, накази про затвердження проєктної документації та зведені кошториси до відповідних проєктів, що передбачені заходами на планований період, а також інформацію щодо заходів інвестиційної програми, які потребують експертизи проєктно-кошторисної документації з урахуванням вимог чинного законодавства, відповідно до форми, наведеної в додатку 8 до цього Кодексу.";

................
Перейти до повного тексту