1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
12.12.2006 N 819
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 1051 від 28.12.2009 )
Про організацію гастроентерологічної допомоги населенню України
З метою покращання організації гастроентерологічної допомоги населенню України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Примірне положення про республіканський Автономної Республіки Крим, обласний, міський мм. Києва та Севастополя гастроентерологічний центр (додається).
1.2. Примірне положення про головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації зі спеціальності "Гастроентерологія" (додається).
1.3. Кваліфікаційну характеристику фахівця зі спеціальності "Гастроентерологія" (додається).
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам головних управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Львівської, Харківської обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської та управління охорони здоров'я та медицини катастроф Одеської обласних державних адміністрацій, управління охорони здоров'я та курортів Вінницької обласної державної адміністрації та управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій:
2.1. Розробити і затвердити положення про гастроентерологічні центри, відкрити їх на базі республіканської, обласних та міських лікарень з дотриманням діючих нормативів, оснастити їх необхідним медичним обладнанням, апаратурою, розробити і затвердити відповідні посадові інструкції.
Термін:
II півріччя 2006 року
2.2. На базі республіканської, обласних, міських та районних поліклінік, де відсутні гастроентерологічні кабінети, забезпечити їх відкриття з дотриманням діючих штатних нормативів (наказ МОЗ України від 23.02.2000 р. N 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я") та укомплектувати кваліфікованими кадрами і обладнанням відповідно до Примірного положення про республіканський Автономної Республіки Крим, обласний, міський мм. Києва та Севастополя гастроентерологічний центр.
Термін:
II півріччя 2006 року
2.3. У лікувально-профілактичних закладах, де не можуть бути відкриті гастроентерологічні кабінети і введені посади лікарів-гастроентерологів, надання гастроентерологічної допомоги забезпечувати лікарями-терапевтами після проходження ними відповідних курсів за спеціальністю "Гастроентерологія" у вищих медичних навчальних закладах (факультетах) післядипломної освіти.
Термін: Постійно
2.4. Розробити відповідно до Примірного положення, затвердженого в п. 1.2 цього наказу, Положення про головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації зі спеціальності "Гастроентерологія".
Термін:
II півріччя 2006 року
2.5. Призначити головних позаштатних спеціалістів МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації зі спеціальності "Гастроентерологія".
Термін:
II півріччя 2006 року
2.6. Статистичні звіти про роботу гастроентерологічної служби регіону за встановленою формою (наказ МОЗ України від 30.06.1998 N 180) та пояснювальні записки до них щорічно направляти до Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню МОЗ України.
Термін:
до 15.06. щорічно
3. Директору Департаменту організації та розвитку медичної допомоги населенню Моісеєнко Р.О. та головному позаштатному спеціалісту МОЗ України зі спеціальності "Гастроентерологія" професору Ткачу С.М.:
3.1. Щорічно аналізувати звіти Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації про стан гастроентерологічної допомоги населенню в регіонах України, доповідати про стан гастроентерологічноі допомоги на апаратних нарадах МОЗ України 1-2 рази на рік.
Термін: постійно
4. Вважати такою, що втратила чинність, кваліфікаційну характеристику фахівця зі спеціальності "Гастроентерологія", затверджену наказом МОЗ України від 20.09.1993 N 208.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Ю.О. Гайдаєва.
Міністр Ю.В.Поляченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
12.12.2006 N 819
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про республіканський Автономної Республіки Крим, обласний, міський мм. Києва та Севастополя гастроентерологічний центр
1. Загальні положення
1.1. Республіканський Автономної Республіки Крим, обласний, міський мм. Києва та Севастополя гастроентерологічний центр (далі - Центр) створюється як підрозділ обласної (республіканської) або міської клінічної лікарні мм. Києва та Севастополя та складається з відділення гастроентерології, консультативного гастроентерологічного кабінету (кабінетів), ендоскопічного кабінету (кабінетів), кабінету (кабінетів) ультразвукових досліджень та інших підрозділів.
1.2. Роботою Центру керує завідуючий Центром, який призначається та звільнюється головним лікарем обласної (республіканської) або міської клінічної лікарні.
1.3. Центр в своїй роботі керується нормативними актами, що регулюють діяльність закладів охорони здоров'я та відповідним Положенням про нього.
1.4. Центр може бути клінічною та навчальною базою вищих медичних навчальних закладів.
1.5. Плани організаційно-методичної роботи Центру узгоджуються з Міністерством охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управліннями охорони здоров'я обласних держадміністрацій, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
2. Завдання та функції
2.1. Надає висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу хворим гастроентерологічного профілю, направлених фахівцями інших лікувально-профілактичних закладів області, з дотриманням протоколів лікування, затверджених МОЗ України.
2.2. Надає організаційну та методичну допомогу відповідним міським гастроентерологічним центрам та районним гастроентерологічним кабінетам.
2.3. Видає консультативні висновки з програмою реабілітаційних заходів, спрямованих на соціальну і трудову реабілітацію гастроентерологічних хворих, попередження їх інвалідізації.
2.4. Здійснює експертизу тимчасової втрати працездатності, видає консультативні висновкі з рекомендаціями з експертизи тимчасової непрацездатності хворим на гастроентерологічні захворювання і, при необхідності, направленні на МСЕК.
2.5. Видає консультативні висновки та заповнює акти обстеження для міських та районних воєнкоматів, аналізує випадки повернення з армії, пов'язані зі станом здоров'я.
2.6. Проводить аналіз показників захворюваності, поширеності, смертності внаслідок хвороб органів травлення серед населення області.
2.7. Організовує та проводить науково-практичні конференції, семінари, спрямовані на впровадження результатів наукових досліджень в гастроентерологічну практику.
2.8. Організовує та проводить санітарно-освітню роботу з питань профілактики гастроентерологічних захворювань та їх ускладнень.
3. Організація роботи Центру
3.1. Організація роботи Центру визначається відповідним Положенням про обласний гастроентерологічний центр гастроентерологічний центр Автономної Республіки Крим, мм. Києва та Севастополя.
3.2. Посадові інструкції персоналу затверджуються керівником відповідного лікувально-профілактичного закладу.
3.3. Центр очолює завідувач, який призначається та звільнюється головним лікарем обласної (республіканської) або міської клінічної лікарні.
3.4. Контроль за діяльністю Центру здійснюють заступники головного лікаря лікувально-профілактичного закладу розташування.
3.5. Завідуючий Центром в межах своїх повноважень має право:
- у встановленому порядку отримувати оперативну інформацію з питань діяльності Центру;
- вносити пропозиції керівництву лікувально-профілактичного закладу розташування з питань: покращення матеріально-технічної бази Центру, його кадрового складу, заохочення та накладання стягнень на працівників Центру, зміни пунктів Положення про Центр та його структуру.
3.6. В разі виникнення необхідності Центр у встановленому порядку направляє хворих в Інститут гастроентерології АМН України.
4. Структура та обладнання Центру
а) Відділення гастроентерології Центру організується з дотриманням діючих штатних нормативів (наказ МОЗ України від 23.02.2000 р. N 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я") на 40-60 ліжок. Ліжковий фонд відділення визначається фактичною необхідністю у стаціонарному лікуванні гастроентерологічних хворих зони обслуговування;
б) Консультативний гастроентерологічний кабінет (кабінети) Центру організується з дотриманням діючих штатних нормативів (наказ МОЗ України від 23.02.2000 р. N 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я");
в) Ендоскопічний кабінет (кабінети) організується з дотриманням діючих штатних нормативів (наказ МОЗ України від 23.02.2000 р. N 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я");
г) Кабінет ультразвукової діагностики організується з дотриманням діючих штатних нормативів (наказ МОЗ України від 23.02.2000 р. N 33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров'я");
д) Табельне оснащення Центру:
- Ректороманоскоп - 1;
- Дзеркала ректальні - 10;
- Езофагогастродуоденоскоп - 2;
- Колоноскоп - 1;
- Освітлювачі для ендоскопів - 2;
- Набір інструментарію для проведення діагностичної та лікувальної біопсії, оперативної ендоскопії - 2;
- Обладнання для стерилізації ендоскопів і інструментарію, дезрозчини;
- Апарат для абдомінальної сонографії - 1;
- Пристрій для пункційної біопсії під контролем УЗД - 1;
- Набір голок для пункційної біопсії під контролем УЗД;
- Інфрачервоний аналізатор для проведення дихальних тестів - 1;
- Аналізатор для проведення імуноферментних досліджень - 1;
- Аналізатор для проведення біохімічних досліджень - 1;
- Тести для визначення Нр-інфекції; маркерів вірусних гепатитів B, C, D; фекальної еластази 1; антигліадинових антитіл;
- Комп'ютерний pH-метр для добового моніторування шлункової секреції - 1;
- Зонди для дуоденальних досліджень гумові та полімерні - 30;
- Пристрій та інструментарій для кишкових орошень.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МОЗ України
12.12.2006 N 819
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про головного позаштатного спеціаліста Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації зі спеціальності "Гастроентерологія"
1. Загальні положення
1.1. Головним позаштатним спеціалістом зі спеціальності "Гастроентерологія" може бути лікар-гастроентеролог першої або вищої кваліфікаційної категорії за спеціальністю "Гастроентерологія", відповідно до кваліфікаційних характеристик фахівця зі спеціальності "Гастроентерологія", який працює в одному з лікувально-профілактичних закладів МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації.
1.2. Правовою основою діяльності головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності "Гастроентерологія" є: Основи законодавства України про охорону здоров'я, закони України в сфері охорони здоров'я, накази МОЗ України, МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації.
1.3. Покладання обов'язків і звільнення від виконання обов'язків головного позаштатного спеціаліста зі спеціальності "Гастроентерологія" здійснюється наказом МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації за погодженням з головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності "Гастроентерологія".
1.4. Головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності "Гастроентерологія" у своїй діяльності безпосередньо підпорядковується керівництву МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації, а з організаційно-методичних питань - головному позаштатному спеціалісту МОЗ України зі спеціальності "Гастроентерологія".
1.5. Головний позаштатний спеціаліст зі спеціальності "Гастроентерологія" повинен знати:
- законодавство про охорону здоров'я;
- накази МОЗ України, МОЗ Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської державної адміністрації з питань гастроентерологічної допомоги;
- номенклатуру гастроентерологічних хвороб, протоколи лікування гастроентерологічних захворювань, затверджені МОЗ України;
- кваліфікаційну характеристику фахівця із спеціальності "Гастроентерологія";
- організацію планової та невідкладної гастроентерологічної допомоги населенню області (міста, району).

................
Перейти до повного тексту