- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників, що додається.
3. Начальнику управління організаційного забезпечення та контролю Державної судової адміністрації України України (Парубченко Т.В.) не пізніше наступного робочого дня за днем видання цього наказу довести цей наказ до заступників Голови та керівників структурних підрозділів Державної судової адміністрації України, начальників територіальних управлінь Державної судової адміністрації України, голів Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних судів.
4. Начальникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України довести цей наказ до голів місцевих судів не пізніше наступного робочого дня за днем отримання цього наказу.
5. Прес-центру судової влади (на правах відділу) (Пастухова В.М.) розмістити цей наказ на офіційному веб-порталі "Судова влада України" у розділі "Нормативно-правова база".
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
7. Цей наказ набирає чинності триденний строк з дня його видання.
Голова Державної судової адміністрації України |
З. Холоднюк |
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Наказ Державної судової
Вищої ради правосуддя адміністрації України
13.06.2017 № 1547/0/15-17 20.07.2017 № 815
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок створення та діяльності служби судових розпорядників
Це Положення розроблене відповідно до статті
159 Закону України
"Про судоустрій і статус суддів" і визначає порядок створення та організації діяльності служби судових розпорядників.
I. Загальні положення
1. У кожному суді для забезпечення додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні створюється служба судових розпорядників (далі - служба), діяльність якої організовують Державна судова адміністрація України (далі - ДСА України) та її територіальні управління (далі - територіальні управління).
2. У своїй діяльності служба керується
Конституцією України, законами України
"Про судоустрій і статус суддів",
"Про державну службу",
"Про запобігання корупції",
Цивільним процесуальним кодексом України,
Кодексом адміністративного судочинства України,
Господарським процесуальним кодексом України,
Кодексом України про адміністративні правопорушення,
Кримінальним процесуальним кодексом України, наказами ДСА України, іншими нормативно-правовими актами, розпорядженнями голови суду та судді, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями служби є забезпечення:
1) додержання особами, які перебувають у суді, встановлених правил;
2) виконання учасниками судового процесу та іншими особами, які перебувають у залі судового засідання, розпоряджень головуючого судді в судовому засіданні;
3) взаємодія зі Службою судової охорони, Національною поліцією України, Національною гвардією України щодо підтримання громадського порядку в залі судового засідання та у приміщенні суду.
II. Створення та організація роботи служби
1. Про створення служби керівник апарату суду видає наказ.
2. Служба є структурним підрозділом апарату суду. До складу служби входять старші судові розпорядники та судові розпорядники. Очолює службу її керівник.
3. В апаратах місцевих судів, де штатна чисельність служби не перевищує трьох осіб, обов'язки керівника служби покладаються на старшого судового розпорядника.
4. В апаратах місцевих судів, де штатним розписом передбачено лише одну посаду судового розпорядника, завдання та обов'язки керівника служби судових розпорядників покладаються на цього судового розпорядника (старшого судового розпорядника).
III. Правовий статус працівників служби
2. На посаду судового розпорядника призначається особа, яка має ступінь вищої освіти не нижче молодшого бакалавра або бакалавра в галузі знань "Право", вільно володіє державною мовою.
На посаду старшого судового розпорядника призначається особа, яка має ступінь вищої освіти не нижче бакалавра в галузі знань "Право", вільно володіє державною мовою.
3. Посадові обов'язки та повноваження працівників служби визначаються нормами процесуального законодавства, цим Положенням, положенням про відповідний структурний підрозділ апарату суду, а також посадовими інструкціями, які затверджуються керівником апарату суду.
4. Працівники служби забезпечуються одностроєм, зразки якого затверджуються Головою ДСА України за погодженням із Радою суддів України.
5. Працівники служби мають право:
................Перейти до повного тексту