- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 156 від 27.02.2009 )
Про затвердження Типового положення про відділ митних платежів регіональної митниці, митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом
Державної митної служби
N 86 від 04.02.2008 )
З метою вдосконалення роботи митних органів з організації справляння митних платежів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про відділ митних платежів регіональної митниці, митниці, що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць:
2.1. На підставі цього Типового положення та з урахуванням специфіки роботи митного органу в місячний строк розробити, погодити з Департаментом митних платежів та Управлінням митно-тарифного регулювання проект Положення про відділ митних платежів відповідного митного органу й затвердити його в установленому порядку.
2.2. Створити відповідні умови для забезпечення працівниками митного органу визначених у цьому Типовому положенні завдань і функцій.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О.П.
Голова Державної митної служби України | О.Б.Єгоров |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
02.10.2007 N 815
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про відділ митних платежів регіональної митниці, митниці
1. Загальні положення
1.1. Це Типове положення (далі - Положення) визначає правовий статус відділу митних платежів регіональної митниці, митниці.
1.2. Терміни в цьому Положенні вживаються в таких значеннях:
відділ митних платежів (далі - Відділ) - окремий оперативний структурний підрозділ митного органу, посадові особи якого забезпечують контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою нарахування митних платежів, погашенням податкових зобов'язань і податкового боргу за цими платежами, а також контроль за надходженням передоплати на відповідні рахунки митного органу від суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкти ЗЕД), митних брокерів, декларантів, фізичних осіб і своєчасністю розрахунків з Держбюджетом за митними платежами;
підрозділ митного оформлення (далі - ПМО) - підрозділ митного органу, посадові особи якого здійснюють митний контроль і митне оформлення товарів із застосуванням
вантажної митної декларації (далі - ВМД) чи іншого документа, що використовується як ВМД відповідно до законодавства.
1.3. Відділ підпорядковується першому заступникові начальника митного органу відповідно до розподілу обов'язків між начальником митниці та його заступниками.
1.4. Посадові особи Відділу при виконанні покладених на них завдань та функцій взаємодіють з іншими підрозділами митного органу в порядку, що визначається Держмитслужбою та начальником митниці.
1.5. Посадові особи Відділу в своїй діяльності керуються
Конституцією, законами України,
Митним кодексом України, актами Президента України й Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби України та цим Положенням.
1.6. Функціональні обов'язки посадових осіб Відділу визначаються їх посадовими інструкціями, які затверджуються начальником митного органу.
1.7. Посадові особи Відділу, які працюють на постійній основі в ПМО, і посадові особи ПМО, уповноважені Відділом на виконання функцій, віднесених до компетенції Відділу, підпорядковуються:
з організаційних питань - керівництву ПМО;
з методологічних питань та з питань забезпечення виконання покладених функцій - керівництву Відділу.
1.8. Начальник Відділу зобов'язаний координувати та контролювати оперативну діяльність посадових осіб Відділу, які працюють на постійній основі в ПМО митного органу, та посадових осіб ПМО митного органу, уповноважених Відділом на виконання функцій, віднесених до компетенції Відділу, шляхом:
1.8.1 надання таким посадовим особам розпоряджень щодо їх оперативної діяльності;
1.8.2 методичного забезпечення за основними напрямами роботи;
1.8.3 здійснення періодичних перевірок і контролю за роботою посадових осіб у частині виконання вимог законодавчих і нормативних актів відповідно до напрямів роботи Відділу.
1.9. Посадові особи ПМО, уповноважені здійснювати контроль за справлянням митних платежів за
ВМД, проходять стажування у Відділі.
1.10. Положення про відділ митних платежів митного органу та зміни до нього затверджуються наказом митного органу після погодження з Департаментом митних платежів (далі - Департамент) й Управлінням митно-тарифного регулювання (далі - Управління) Держмитслужби України.
2. Керівництво та структура відділу
2.1. Структура й штатний розпис Відділу формуються з урахуванням обсягів робіт у межах граничної штатної чисельності й фонду заробітної плати митного органу.
2.2. Забороняється змінювати структуру та штатний розпис Відділу без письмового погодження з Департаментом та Управлінням.
2.3. Відділ очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади наказом митного органу за письмовим погодженням із Департаментом та Управлінням.
2.4. На посаду начальника Відділу призначається спеціаліст, який відповідає таким кваліфікаційними вимогами:
кваліфікація магістра, спеціаліста за фахом "економіка";
стаж роботи за фахом у митних органах на посаді не нижче головного інспектора не менше 3 років або стаж роботи на керівних посадах в інших сферах економіки не менше 5 років.
2.5. Начальник Відділу може мати заступника.
2.6. Посадові особи Відділу призначаються на посади та звільняються з посад наказом митного органу за поданням начальника Відділу.
2.7. Накладення та зняття дисциплінарного стягнення на начальника Відділу здійснюються наказом митного органу за погодженням з Департаментом та Управлінням.
2.8. Відділ митного органу складається з п'яти секторів:
сектору оформлення;
сектору оперативного обліку та звітності;
сектору контролю та аналізу;
сектору визначення походження товарів;
( Абзац четвертий пункту 2.8 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби
N 86 від 04.02.2008 )
сектору апеляцій.
2.9. Кожен із секторів очолюється начальником сектору.
2.10. За погодження з Департаментом та Управлінням, з метою оптимізації роботи Відділу, допускається об'єднання секторів за умови виконання функцій, установлених цим Положенням.
2.11. Перерозподіл функцій повинен бути відображений у посадових інструкціях працівників об'єднаних секторів, затверджених начальником митного органу.
3. Основні завдання відділу
Основними завданнями посадових осіб Відділу є:
3.1. Забезпечення реалізації митним органом економічної політики держави в частині оподаткування зовнішньоекономічних операцій.
3.2. Захист економічних інтересів України та забезпечення виконання митним органом дохідної частини Державного бюджету України.
3.3. Організація роботи з контролю за додержанням платниками податків положень податкового законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності та правильністю нарахування митних платежів.
3.4. Контроль за правильністю нарахування та своєчасністю сплати митних та інших платежів за
ВМД чи іншим документом, що використовується як ВМД відповідно до законодавства (у тому числі у разі не виконання перевізниками зобов'язань щодо обов'язкової доставки товарів до митниць призначення при застосуванні механізму фінансових гарантій), уніфікованими митними квитанціями
МД-1 (далі - квитанціями МД-1), оглядовими розписами
М-15 та М-16.
3.5. Контроль за правильністю визначення країни походження товарів під час митного оформлення товарів.
3.6. Організація заходів, пов'язаних з контролем за своєчасною сплатою митних та інших платежів, у т.ч. при виявлених порушеннях правильності їх нарахування в ході будь-яких перевірок.
3.7. Здійснення організаційних та контрольних заходів щодо погашення платниками податків податкових боргів за митними та іншими платежами в установленому законодавством порядку.
3.8. розглядають скарги платників податків при проведенні процедури апеляційного узгодження податкових зобов'язань, нарахованих митним органом.
3.9. Організація заходів, пов'язаних з повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами.
3.10. Ведення оперативного обліку коштів передоплати, сум нарахованих та сплачених митних та інших платежів, сум визначених податкових зобов'язань платників податків та сум погашених податкових боргів;
3.11. Підготовка для подання керівництвом митного органу до Держмитслужби пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань оподаткування зовнішньоекономічної діяльності та порядку організації нарахування та справляння митних та інших платежів.
3.12. Контроль діяльності ПМО з питань, що належать до компетенції Відділу.
3.13. Координація дій підрозділів митниці з питань, що входять до компетенції Відділу.
3.14. Інформування та надання податкових роз'яснень платникам податків з питань справляння митних платежів у порядку, визначеному Держмитслужбою.
4. Функції відділу
Відділ, згідно з покладеними на нього завданнями, виконує регулятивну, контрольну, організаційну, координаційну та аналітичну функції.
Відповідно до покладених на Відділ завдань, на посадових осіб Відділу покладено наступні функції:
4.1. Функції сектору оформлення Відділу
Посадові особи сектору оформлення згідно з покладеними на них обов'язками забезпечують повноту справляння митних та інших платежів за
ВМД чи іншим документом, що використовується як ВМД відповідно до законодавства, зокрема:
здійснюють контроль за правильністю даних, зазначених у 23, 34, 36, 44 (у частині, що стосується компетенції Відділу), 47, 48, B, C графах
ВМД. З метою здійснення такого контролю Відділ використовує інформацію, достовірність якої перевіряється іншими підрозділами митного органу, у тому числі за 12, 15а, 22, 24, 31, 33, 37, 41 графами ВМД;
( Абзац другий пункту 4.1 розділу 4 в редакції Наказу Державної митної служби
N 86 від 04.02.2008 )
перевіряють правильність застосування офіційного курсу іноземної валюти до національної валюти України;
перевіряють правильність застосування пільг зі сплати митних та інших платежів відповідно до чинного законодавства в порядку, визначеному нормативними документами Держмитслужби;
перевіряють правильність застосування вексельної форми розрахунку за митними та іншими платежами згідно з чинним законодавством;
здійснюють перевірку правильності визначення країни походження товарів, митне оформлення яких здійснюється із застосуванням
ВМД чи іншого документа, що використовується як ВМД відповідно до законодавства;
................Перейти до повного тексту