1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
11.12.2006 N 790
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства надзвичайних ситуацій N 1 від 31.01.2015 )
Про затвердження Положення про порядок атестації наукових та науково-педагогічних працівників системи МНС
На виконання пункту 2.1 Концепції наукового забезпечення діяльності Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, затвердженої наказом МНС від 22.03.2006 N 168 "Про реалізацію рішень Колегії МНС України від 17 березня 2006 року N N 4 - 10",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок атестації наукових та науково-педагогічних працівників системи Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (далі - Положення), що додається.
2. Керівникам вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ, починаючи з 2007 року, забезпечити проведення атестації наукових та науково-педагогічних працівників та щорічно, до 10 грудня, інформувати МНС про проведену роботу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Медвідя А.П.
Тимчасово виконуючий
обов'язки Міністра

В.М.Антонець
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом МНС України
11.12.2006 N 790
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок атестації наукових та науково-педагогічних працівників системи Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
Це Положення розроблено відповідно до статті 21 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про атестацію наукових працівників", інших організаційних документів, що регламентують діяльність науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів МНС.
Основні терміни та їх визначення
У зазначеному Положенні терміни та їх визначення викладено відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Загальна частина
1. Положення визначає порядок проведення атестації наукових (науково-педагогічних) працівників науково-дослідних, дослідно-конструкторських, проектно-конструкторських, технологічних і проектно-пошукових установ, у тому числі тих, що входять до складу науково-виробничих об'єднань (далі - Наукові установи), вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації (далі - ВНЗ) сфери діяльності Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, що повністю або частково фінансуються за рахунок державного бюджету.
2. Головною метою проведення атестації є сприяння творчості і визначення відповідності кваліфікації наукового (науково-педагогічного) працівника займаній посаді, підвищення престижу та ефективного використання наукового та науково-технічного кадрового потенціалу.
Під час атестації оцінюються рівень професійної підготовки наукового (науково-педагогічного) працівника, результативність його роботи, ефективність праці з урахуванням конкретних вимог до цієї категорії працівників, виявляються перспективи використання здібностей наукового працівника, потреба в підвищенні кваліфікації та професійній підготовці.
3. У разі коли кваліфікаційною вимогою для займання певної посади є наявність наукового ступеня або вченого звання, документами, що засвідчують присудження наукового ступеня або присвоєння вченого звання, є дипломи про присудження наукових ступенів кандидата і доктора наук, а також атестати професора, доцента і старшого наукового співробітника, визнані в Україні згідно з чинним законодавством.
4. Атестації підлягають наукові працівники, посади яких включено до переліку посад наукових працівників Наукових установ та посад науково-педагогічних працівників ВНЗ III - IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на одержання пенсії та грошової допомоги при виході на пенсію відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Не підлягають атестації особи, які займають посади наукових працівників на умовах строкового трудового договору або за сумісництвом.
Атестації не підлягають також наукові (науково-педагогічні) працівники, призначені на посаду установами або організаціями вищого рівня.
Періодичність і терміни проведення атестації
5. Атестація наукових (науково-педагогічних) працівників проводиться не рідше одного разу на п'ять років.
Складається графік і визначаються терміни проведення чергової атестації наукових працівників на кожний рік і затверджуються наказом керівника Наукової установи або ВНЗ не пізніше 30 січня поточного року. Дата проведення атестації доводиться до відома наукового працівника, який підлягає атестації, не пізніше ніж за місяць до її проведення під особистий підпис.
6. Жінки, які перебувають у відпустці по вагітності, пологах і догляду за дитиною віком до трьох років, атестацію проходять не раніше ніж через рік після виходу на роботу.
Від чергової атестації звільняються наукові (науково-педагогічні) працівники, які перебувають на займаній посаді менше одного року.
7. Молодим фахівцям, направленим на роботу до Наукової установи або ВНЗ у порядку персонального розподілу (після закінчення ВНЗ з відривом від виробництва) і зарахованим на посади наукових (науково-педагогічних) працівників, термін проведення чергової атестації визначається під час укладення трудового договору таким чином, щоб вона відбулася після закінчення обов'язкового терміну роботи за призначенням.
8. Непроведення з ініціативи адміністрації Наукової установи або ВНЗ в установлений термін чергової атестації наукового (науково-педагогічного) працівника не може бути підставою для розірвання або зміни умов укладеного з ним трудового договору.
9. Якщо в діяльності наукового (науково-педагогічного) працівника виявлено ознаки недостатньої кваліфікації, зафіксовані в акті про невиконання роботи, доповідній записці про допущені помилки або іншому документі, керівник Наукової установи або ВНЗ за рішенням вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради (далі - Вчена рада) може призначити такому працівникові позачергову атестацію, але не раніше ніж через рік після проходження останньої атестації, призначення або обрання за конкурсом на посаду.
Позачергова атестація не може бути призначена жінкам, які перебувають у відпустці по вагітності, пологах, та жінкам, які мають дітей віком до трьох років, а також молодим фахівцям, направленим на роботу до Наукової установи або ВНЗ після закінчення ВНЗ з відривом від виробництва, у період обов'язкового терміну роботи за призначенням.

................
Перейти до повного тексту