1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.12.2012 № 768
Про внесення змін до наказу Мінсоцполітики України від 08.06.2012 № 345
З метою вдосконалення роботи Експертної ради з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі
НАКАЗУЮ:
Внести зміни до Положення про Експертну раду з питань розгляду звернень за фактами дискримінації за ознакою статі, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 08.06.2012 № 345, виклавши його у редакції, що додається.
Ввести до складу Експертної ради з питань протидії дискримінації за ознакою статі Кислицю Сергія Олеговича - директора Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України та Філіпішину Аксану Анатоліївну - представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності, вивівши із складу Іванову Наталію Іванівну, Ковалевську Юлію Сергіївну.
Заступник Міністра Л. Дроздова
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
18.12.2012 № 768
ПОЛОЖЕННЯ
про Експертну раду з питань протидії дискримінації за ознакою статі
1. Експертна рада з питань протидії дискримінації за ознакою статі (далі - Експертна рада) є консультативно-дорадчим органом, що діє на постійній основі при Міністерстві соціальної політики України (Мінсоцполітики) та створюється з метою сприяння у формуванні та реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі.
2. Експертна рада діє на громадських засадах.
3. Експертна рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами з прав людини, ратифікованими у встановленому законодавством порядку, Положенням про Мінсоцполітики, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі.
4. Експертна рада взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, об'єднаннями громадян, іншими установами та організаціями із зазначених питань.
5. Рішення Експертної ради носять рекомендаційний характер.
6. Основними завданнями Експертної ради є:
розгляд звернень за фактами дискримінації за ознакою статі від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, неурядових організацій, громадян з метою надання експертної оцінки та вжиття відповідних заходів;
розгляд питань щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в Україні;
підготовка рекомендацій центральним та місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, об'єднанням громадян, іншим установам та організаціям щодо усунення виявлених порушень з питань ґендерної дискримінації;
підготовка пропозицій щодо внесення змін до актів законодавства з метою їх відповідності принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, недопущення всіх форм дискримінації за ознакою статі.
7. Порядок розгляду звернень, що надходять на розгляд Експертної ради з питань протидії дискримінації за ознакою статі, затверджується рішенням Експертної ради.
8. Персональний склад Експертної ради затверджується наказом Мінсоцполітики.
9. До складу Експертної ради входять фахівці та експерти з ґендерних питань: народні депутати України (за згодою), посадові особи центральних, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, міжнародні експерти (за згодою), представники громадських організацій (за згодою).

................
Перейти до повного тексту