1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
Н А К А З
07.11.2003 N 710
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства культури N 813/0/16-11 від 23.09.2011 )
Про Раду з питань кінематографії Міністерства культури і мистецтв України
На виконання протокольного доручення засідання колегії Міністерства культури і мистецтв України від 3 жовтня 2003 року щодо перегляду складу Ради з питань кінематографії
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нову редакцію Положення та склад Ради з питань кінематографії (додаються).
2. Департаменту експертизи, аналізу та реформування кінематографії (Мазяр М.П.) забезпечити роботу Ради з питань кінематографії згідно з Положенням.
3. Заступнику Міністра Т.Г.Кохану забезпечити фінансування роботи Ради з питань кінематографії за рахунок коштів Спеціального рахунка фінансової підтримки національної кінематографії.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Т.Г.Кохана.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Голова правління
Національної спілки
кінематографістів
України
Ю.П.Богуцький




М.О.Бєліков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і мистецтв України
07.11.2003 N 710
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з питань кінематографії Міністерства культури і мистецтв України
1. Рада з питань кінематографії Міністерства культури і мистецтв України (далі - Рада) створена відповідно до постанови Колегії Міністерства культури і мистецтв України і Секретаріату Правління Національної спілки кінематографістів України від 28 лютого 2001 р. N 2/2.
2. Рада є дорадчим органом.
3. У своїй діяльності Рада керується Конституцією України, Законами України, указами та розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Уряду, міжнародними договорами України в галузі культури і мистецтв, Положенням про Міністерство культури і мистецтв України, цим Положенням та іншими нормативними актами.
4. До складу Ради входять відомі кіномитці, продюсери, дистриб'ютори, представники Міністерства культури і мистецтв України, Національної спілки кінематографістів України, інших зацікавлених органів виконавчої влади.
Головою Ради є заступник Міністра культури і мистецтв України, який відповідає за питання кінематографії за розподілом обов'язків. Заступником Голови Ради є секретар Правління Національної спілки кінематографістів України.
Голова Ради керує роботою Ради, забезпечуючи колегіальність в обговоренні питань, розподіляє обов'язки між членами Ради.
Склад Ради затверджуються наказом Міністра культури і мистецтв України за погодженням з Національною спілкою кінематографістів України.
Склад Ради щорічно переглядається.
5. Рада розглядає найважливіші питання діяльності у галузі кінематографії щодо:
- державної підтримки вітчизняної кінематографії, у тому числі фінансової підтримки виробництва, тиражування, прокату і показу національних фільмів і кінолітопису;
- вдосконалення структури кіногалузі, залучення інвестицій у сферу кінематографії;
- розвитку продюсерської системи кіновиробництва;
- здійснення у встановленому порядку міжнародного кінематографічного співробітництва;
- конкретних кінопроектів кіностудій, продюсерів та авторів щодо створення фільмів і їх розповсюдження;
- проектів програм виробництва і розповсюдження фільмів за державним замовленням;
- інших нагальних питань галузі кінематографії.
6. Головним завданням Ради є експертиза кінопроектів з метою внесення їх до проекту Програми виробництва та розповсюдження кіновідеофільмів за державним замовленням.
Кінопроекти надаються на розгляд Ради у пакеті документів, який включає:
- заявку на державне замовлення в галузі кінематографії з визначенням потенційного виконавця. У заявці вказуються технічні характеристики майбутнього фільму: носій зображення, кількість частин/хвилин, формат, система озвучення, колір, жанр, тощо;
- літературний сценарій (5 примірників);
- орієнтовний розширений ліміт витрат;
- копії нотаріально завірених авторських договорів;
- документи, які підтверджують можливість залучення позабюджетних коштів.
Рада має право одержувати додаткові відомості щодо кінопроектів, які розглядаються, а також щодо попередніх робіт авторів.
В разі необхідності до роботи Ради можуть залучатися відповідні спеціалісти.
7. Засідання Ради проводяться відповідно до плану роботи Ради, але не рідше одного разу на квартал.
Члени Ради беруть участь у засіданнях без права заміни.
Члени Ради висловлюють свою думку шляхом письмової оцінки заявлених кінопроектів (рецензій) для включення їх до Програми виробництва та розповсюдження фільмів за державним замовленням.
У випадку, коли Рада більшістю голосів відхиляє заявлений кінопроект, Міністерство культури і мистецтв надсилає заявнику мотивований висновок щодо відхилення проекту.
Рада визначає художньо-естетичну цінність кінопроектів, виходячи з їх мистецького рівня, соціальної значимості, пріоритетності національної тематики і забезпечення державної мовної політики.
Рада здійснює експертизу виробничо-постановочної складності кінопроекту, орієнтовного розширеного ліміту витрат, а також можливостей його практичного втілення на вказаних замовником кінопроекту виробничих базах.

................
Перейти до повного тексту