1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
15.12.2014 N 709
(з основної діяльності)
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 76 від 13.02.2015 )
Про запровадження сертифіката газодимозахисника
З метою підвищення рівня готовності і безумовного дотримання вимог безпеки праці особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту під час виконання завдань за призначенням з використанням засобів індивідуального захисту органів дихання та зору
НАКАЗУЮ:
1. Запровадити в системі ДСНС України проведення сертифікації газодимозахисників органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту.
2. Затвердити:
Порядок сертифікації газодимозахисників органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, що додається;
форму сертифіката газодимозахисника ДСНС України, що додається.
3. Начальникам головних управлінь (управлінь) ДСНС України в областях, м. Києві, підрозділів центрального підпорядкування ДСНС України, навчальних закладів та підприємств системи ДСНС України забезпечити проведення сертифікації газодимозахисників відповідно до Порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Бойка А.П.
Голова С. Бочковський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
15.12.2014 № 709
ПОРЯДОК
сертифікації газодимозахисників органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту
I. Загальні положення
1.1. Порядок сертифікації газодимозахисників органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (далі - Порядок) розроблено з метою підвищення рівня готовності і безумовного дотримання вимог безпеки праці особами рядового та начальницького складу органів і підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту під час виконання завдань за призначенням з використанням засобів індивідуального захисту органів дихання та зору (далі - ЗІЗОД).
1.2. Дія Порядку поширюється на гарнізони (підрозділи) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та особовий склад цих підрозділів, які є газодимозахисниками.
1.3. Газодимозахисниками є особи рядового і начальницького складу органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, які пройшли необхідну підготовку, мають відповідний допуск до роботи у ЗІЗОД та за станом здоров'я можуть виконувати завдання за призначенням у непридатному для дихання середовищі.
1.4. Газодимозахисна служба (далі - ГДЗС) створюється на штатних і позаштатних основах у всіх пожежно-рятувальних підрозділах, навчальних закладах системи ДСНС України та може організовуватися в аварійно-рятувальних підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту за рішенням начальника гарнізону.
1.5. Обов'язковій сертифікації підлягають штатні особи ГДЗС - старший майстер (майстер) ГДЗС та позаштатні особи - газодимозахисник, командир ланки ГДЗС, постовий поста безпеки, начальник контрольно-пропускного пункту, начальник ГДЗС гарнізону.
1.6. Сертифікат газодимозахисника - це документ, який засвідчує рівень професійних знань осіб рядового та начальницького складу органів та підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту і надає право газодимозахиснику виконувати завдання за призначенням у непридатному для дихання середовищі у ЗІЗОД.
II. Кваліфікаційні вимоги до газодимозахисника
2.1. Газодимозахисник зобов'язаний:
2.1.1. Знати матеріальну частину ЗІЗОД, що використовуються у підрозділі (гарнізоні), порядок їх зберігання, перевірки, вимоги безпеки праці під час роботи в них; правила та порядок роботи у складі ланки ГДЗС під час виконання завдань за призначенням у непридатному для дихання середовищі; порядок включення в ЗІЗОД; завдання, яке повинна виконувати ланка ГДЗС; місце розташування поста безпеки або контрольно-пропускного пункту.
2.1.2. Вміти проводити розрахунки мінімального тиску повітря (кисню), при якому необхідно виходити із непридатного для дихання середовища, орієнтовного часу повернення ланки ГДЗС і часу роботи; працювати зі штатним пожежно-технічним та аварійно-рятувальним обладнанням, оснащенням, спорядженням і дотримуватися правил радіообміну; надавати першу невідкладну медичну допомогу постраждалим.
2.1.3. Виконувати усі вимоги до ЗІЗОД, що викладені в інструкціях виробника з питань безпеки та охорони праці щодо порядку зберігання, перевірки, випробування, поставлення до оперативного розрахунку, транспортування до місця виклику тощо, та вести необхідну облікову документацію; обов'язки постового на посту безпеки; команди командира ланки ГДЗС; стежити за тиском повітря (кисню) в ЗІЗОД; суворо дотримуватися вимог безпеки праці під час роботи в ЗІЗОД на навчаннях, тренуваннях, під час гасіння пожеж, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.
2.2. Газодимозахисник повинен знаходитись у постійній фізичній і психологічній готовності до виконання завдань за призначенням, бути стійким, рішучим і самовідданим. Під час роботи у непридатному для дихання середовищі повинен запам'ятати місце входу у задимлене (загазоване) середовище і шлях, яким рухається ланка ГДЗС до місця проведення робіт, і шлях виходу на свіже повітря. Постійно спостерігати за поведінкою будівельних конструкцій, у разі підозри обвалення їх або інших загроз негайно доповідати командиру ланки ГДЗС. Слідкувати за показниками на контрольних приладах (манометрах) щодо витрат повітря (кисню), визначати час роботи та орієнтовний час повернення ланки ГДЗС на свіже повітря. У разі виявлення несправності в ЗІЗОД або погіршення самопочуття під час роботи в ньому негайно про це доповісти командиру ланки ГДЗС і діяти за його командою.

................
Перейти до повного тексту