1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
09.08.2010 N 663
Про внесення змін до наказу МОЗ України від 27.09.2005 N 487 "Про склад Вченої медичної ради Міністерства охорони здоров'я України, Положення про Вчену медичну раду Міністерства охорони здоров'я України"
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Міністерства охорони здоров'я N 487 від 27.09.2005, до якого вносились зміни )
З метою удосконалення порядку формування та роботи Вченої медичної ради Міністерства охорони здоров'я України
НАКАЗУЮ:
Унести зміни до Положення про Вчену медичну раду Міністерства охорони здоров'я України, затвердженого наказом МОЗ України від 27.09.2005 N 487 "Про склад Вченої медичної ради Міністерства охорони здоров'я України, Положення про Вчену медичну раду Міністерства охорони здоров'я України", виклавши його в новій редакції, що додається.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр З.М.Митник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
27.09.2005 N 487
( v0487282-05 )
(в редакції наказу
Міністерства охорони
здоров'я України
09.08.2010 N 663)
ПОЛОЖЕННЯ
про Вчену медичну раду МОЗ України
1. Загальні положення
1.1. Вчена медична рада Міністерства охорони здоров'я України (надалі - ВМР) утворена відповідно до п. 12 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 N 1542, для розгляду наукових рекомендацій та пропозицій щодо головних напрямів розвитку медичної науки, обговорення найважливіших програм з питань охорони здоров'я.
1.2. ВМР є постійно діючим консультативним органом, що розглядає питання розвитку медичної науки в Україні, безпосередньо підпорядкована Міністерству охорони здоров'я України (надалі - МОЗ) і здійснює свою діяльність за щорічним планом роботи, який затверджується Міністром охорони здоров'я України (надалі - Міністр).
1.3. Рішення ВМР є підставою для видання відповідних нормативних та розпорядчих документів в галузі охорони здоров'я та медичної науки.
2. Основні напрями діяльності ВМР
2.1. Визначення пріоритетів у наукових дослідженнях та обґрунтування доцільності впровадження нових ефективних медичних технологій, що можуть бути безпосередньо використані в практиці охорони здоров'я.
2.2. Аналіз розвитку основних напрямів в галузі охорони здоров'я, в тому числі:
- медичної науки та наукової діяльності медичних науково-дослідних установ та вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів IV рівнія акредитації та закладів післядипломної освіти;
- впровадження нових та ефективності використання існуючих медичних технологій в практиці;
- медичної освіти та сучасних кваліфікаційних вимог до спеціалістів галузі, оптимальних шляхів кадрового забезпечення;
- національних, державних, галузевих та регіональних програм, які безпосередньо впливають на стан здоров'я населення.
2.3. Розгляд пропозицій вчених рад медичних науково-дослідних установ та вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів IV рівнія акредитації та закладів післядипломної освіти щодо присудження колективам або окремим науковцям державних та іменних премій, присвоєння почесних звань у галузі науки і техніки тощо. Висунення видатних науковців-медиків у члени-кореспонденти і академіки НАН та НАМН України згідно з існуючими положеннями.
2.4. Співробітництво з Національною академією медичних наук України, Федерацією громадських медичних об'єднань України, Радою ректорів вищих медичних навчальних закладів, медичними науково-дослідними установами, вищими медичними (фармацевтичним) навчальними закладами IV рівнія акредитації та закладами післядипломної освіти у створенні проблемних комісій МОЗ та НАМН України з основних наукових напрямів та організація їх роботи, розроблення спільних наукових програм, проектів тощо.
2.5. Співробітництво з вченими медичними радами та подібними структурами відповідних міністерств інших країн.
3. Функції і права ВМР
3.1. У сфері вдосконалення організації медичної науки та наукового забезпечення прийняття рішень у практиці охорони здоров'я ВМР:
- на підставі аналізу розвитку основних напрямів в галузі охорони здоров'я, результатів наукових досліджень, запитів практичної ланки охорони здоров'я вносить на розгляд Міністру відповідні обґрунтовані пропозиції та висновки з актуальних питань охорони здоров'я, медичної науки та освіти;
- здійснює аналіз та готує обґрунтовані пропозиції щодо пріоритетних напрямів розвитку медичної науки та медичних технологій, першочерговості їх фінансування, відповідності наукових, матеріально-технічних, кадрових та організаційних можливостей для їх здійснення та впровадження в практику охорони здоров'я;
- бере участь у створенні проблемних комісій МОЗ та НАМН України з основних напрямів медичної науки та медичних технологій, заслуховує інформацію про діяльність окремих проблемних комісій, вносить відповідні пропозиції Міністру;
- у співробітництві з ВМР та подібними структурами міністерств інших країн сприяє обміну досвідом роботи, науковими програмами, розробками, підвищенню кваліфікації наукових кадрів у рамках відповідних угод про співробітництво в галузі медичної науки між Україною та іншими країнами.

................
Перейти до повного тексту