1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
29.09.2022 N 624
Про затвердження Положення про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні
Керуючись статтею 51 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статтею 17, частиною другою статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада
вирішила:
1. Затвердити Положення про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні, що додається.
2. Відділу зв'язків з медіа та суспільними інституціями оприлюднити це рішення на офіційному вебсайті Національної ради.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради О. Герасим'юк.
4. Це рішення набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному вебсайті Національної ради.
Голова Ольга ГЕРАСИМ'ЮК
Заступник голови Олег ЧЕРНИШ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної ради України
з питань телебачення і радіомовлення
29 вересня 2022 року N 624
ПОЛОЖЕННЯ
про особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану в Україні
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає особливості процедури ліцензування, видачі дозволів на тимчасове мовлення з використанням радіочастотного спектра у період дії воєнного стану в Україні.
2. Ліцензування, видача дозволів на тимчасове мовлення з використанням радіочастотного спектра у період дії воєнного стану здійснюється з урахуванням положень Закону України "Про телебачення і радіомовлення", Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради від 28.12.2011 N 2979, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.03.2012 за N 351/20664 (у редакції рішення Національної ради від 06.11.2014 N 1187) (зі змінами), Порядку подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності, затвердженого рішенням Національної ради від 21.01.2016 N 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.02.2016 за N 251/28381 (у редакції рішення Національної ради від 17.06.2022 N 330), Порядку видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умов дозволу та порядку здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу, затвердженого рішенням Національної ради від 01.03.2018 N 288, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.03.2018 за N 386/31838 (зі змінами) та особливостей, визначених цим Положенням.
3. У разі оголошення конкурсу на мовлення, подання Заяв про видачу ліцензій, їх розгляд, а також видача ліцензій здійснюється в порядку та строки, визначені Законом України "Про телебачення і радіомовлення".
II. Особливості процедури ліцензування у період дії воєнного стану
1. Для видачі, продовження, переоформлення ліцензії заявник подає до Національної ради заяву за встановленою формою (далі - Заява) та документи до неї відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" в паперовому або електронному вигляді на офіційну електронну пошту Національної ради nrada@nrada.gov.ua.
2. У разі подання Заяви в електронному вигляді, на Заяву та всі документи до неї накладається цифровий електронний підпис з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".
3. У разі подання неповних Заяви або документів до неї або таких, що не відповідають Закону України "Про телебачення і радіомовлення" та/або цьому Положенню, Національна рада офіційним листом у паперовому або електронному вигляді протягом 14 днів інформує заявника про необхідність усунення відповідних недоліків із зазначенням строку.
4. Строк для усунення недоліків визначається Національною радою та не може бути менше 14 днів та більше одного місяця. Строк для усунення недоліків може бути продовжено за вмотивованим клопотанням заявника. Загальний строк усунення недоліків не може перевищувати двох місяців.
5. У разі неусунення недоліків у визначений Національною радою строк, Заява залишається без розгляду, про що приймається рішення Національної ради. Рішення про залишення Заяви без розгляду надсилається заявнику разом із Заявою та документами до неї.
6. Після усунення зазначених у рішенні Національної ради причин (недоліків), що стали підставою для залишення Заяви без розгляду, заявник має право протягом місяця повторно подати до Національної ради Заяву із виправленими документами. При цьому датою подання Заяви вважатиметься дата її першого подання.
7. Заяви розглядаються Національною радою у місячний строк з дня реєстрації Заяви, який може бути збільшено з урахуванням строків, визначених у пунктах 3, 4 розділу II цього Положення.
8. Національна рада оприлюднює на своєму офіційному вебсайті повідомлення про розгляд питання про видачу, продовження, переоформлення ліцензії, яке має містити інформацію про дату і час проведення засідання, на якому буде здійснено такий розгляд, не пізніше як за три дні до засідання.
Повідомлення також надсилається ліцензіату електронною поштою на адресу, зазначену в Державному реєстрі суб'єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення (за наявності), разом із коротким описом питання, що є предметом розгляду.
У разі наявності поважних причин для перенесення розгляду питання, заявник (ліцензіат) інформує про це Національну раду офіційним листом у паперовому або в електронному вигляді до проведення засідання.
За умови виконання Національною радою абзаців першого, другого пункту 8 розділу II цього Положення та в разі відсутності поважних причин заявника (ліцензіата), розгляд питань про видачу, продовження, переоформлення ліцензії відбувається без присутності повноважного представника відповідного ліцензіата.
9. Видача ліцензій, їх дублікатів заявнику (ліцензіату) здійснюється у встановленому порядку, на підставі рішення Національної ради не пізніше ніж у десятиденний термін після внесення ним ліцензійного збору, що підтверджується відповідним документом органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.
10. За потреби надання скан-копії бланка ліцензії, а також бланка ліцензії з подовженим терміном дії, переоформленої ліцензії, дубліката ліцензії, Національна рада на підставі звернення ліцензіата, яке підписане цифровим електронним підписом, з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги", надсилає йому скан-копію запитуваних документів.

................
Перейти до повного тексту