- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.11.2012 № 612
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розроблення планів діяльності (за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період) на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим, та річних планів роботи Міністерства екології та природних ресурсів України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо розроблення планів діяльності (за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період) на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим, та річних планів роботи Міністерства екології та природних ресурсів України (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Установити, що розроблення проектів планів діяльності (за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період) на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим, Міністерства екології та природних ресурсів України (далі - стратегічний план) та їх затвердження здійснюється за окремим дорученням у місячний строк після доведення Мінфіном граничного обсягу видатків і надання кредитів державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди.
3. Департаменту стратегічного та бюджетного планування (Ярова Є.В.) забезпечити:
3.1. Організацію роботи з розроблення стратегічних планів, унесення змін до них, складання звітів щодо стану їх виконання та річних планів роботи Мінприроди і моніторингу їх виконання та надання роз'яснень щодо застосування Методичних рекомендацій.
3.2. Подання на затвердження Міністру:
річних планів роботи - щороку до 20 грудня;
звітів за результатами моніторингу річних планів роботи - щокварталу з наростаючим підсумком до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом;
звітів про стан виконання стратегічних планів - до 15 березня року, що настає за звітним.
4. Відповідальним виконавцям бюджетних програм (напрямів) у системі Мінприроди забезпечити подання Департаменту стратегічного та бюджетного планування у електронному і паперовому вигляді пропозицій до:
річних планів роботи - щороку до 1 грудня;
звітів за результатами моніторингу річних планів роботи - щокварталу з наростаючим підсумком до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом;
звітів про стан виконання стратегічних планів - 1 березня року, що настає за звітним.
5. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 27 травня 2011 року
№ 175 "Про підготовку Річного плану заходів з виконання покладених на міністерство завдань".
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Мормуля Д.Д.
Заступник Міністра - керівник апарату |
Д.Д. Мормуль |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
екології та природних
ресурсів України
28.11.2012 № 612
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо розроблення планів діяльності (за бюджетними призначеннями, визначеними законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період) на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим, та річних планів роботи Міністерства екології та природних ресурсів України
I. Загальні положення
Підготовка пропозицій до стратегічного плану здійснюється щороку, виходячи з визначених актами законодавства завдань і функцій Мінприроди як головного розпорядника бюджетних коштів відповідно до:
послань Президента України до народу, щорічних та позачергових послань Президента України до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище України;
програми діяльності Кабінету Міністрів України, прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку України, державних цільових програм;
основних напрямів бюджетної політики на наступний бюджетний період, установлених бюджетних призначень згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період та прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди, схваленого Кабінетом Міністрів України.
Стратегічний план охоплює всю сферу діяльності Мінприроди як головного розпорядника бюджетних коштів, включаючи діяльність розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінприроди.
II. Розроблення стратегічного плану Мінприроди
Після розподілу та затвердження граничного обсягу та індикативних прогнозних показників за бюджетними програмами відповідальні виконавці бюджетних програм (напрямів) у системі Мінприроди, перелік яких затверджується наказом, подають пропозиції до проекту стратегічного плану за формою згідно з додатком 1 до цих Методичних рекомендацій у терміни, визначені в окремому дорученні Міністра щодо розроблення стратегічного плану Мінприроди, для узагальнення та подання стратегічного плану на затвердження Міністру.
У пункті 1 "Мета (місія)" стратегічного плану повинна бути представлена мета (місія) Мінприроди на довгостроковий період. Вона визначає основне призначення Мінприроди як суб'єкта державного управління і його роль у реалізації державної політики у відповідній сфері діяльності.
У пункті 2 "Аналіз поточної ситуації у сфері діяльності" стратегічного плану вказуються основні показники розвитку сфери діяльності за звітний період з визначенням проблем розвитку сфери діяльності, на розв'язання яких спрямована реалізація стратегічного плану.
Висновки, отримані внаслідок проведеного аналізу поточної ситуації у сфері діяльності, є основою для заповнення пункту 3 стратегічного плану.
У пункті 3 "Стратегічні цілі, завдання та показники результатів їх виконання" стратегічного плану повинні бути представлені:
Таблиця 3.1 "Взаємозв'язок стратегічних цілей із пріоритетами розвитку країни", визначає відповідність стратегічних цілей Мінприроди стратегічним цілям та пріоритетам розвитку країни, визначеним актами законодавства та стратегічними і програмними документами.
У цих Методичних рекомендаціях термін стратегічні цілі вживається у такому значенні:
стратегічні цілі - це кінцеві (очікувані) результати розвитку сфери діяльності, на досягнення яких спрямована робота Мінприроди.
Стратегічні цілі визначаються відповідно до мети (місії) Мінприроди.
При визначенні стратегічних цілей враховуються:
стратегічні цілі та пріоритети економічного і соціального розвитку України та державної політики у відповідній сфері діяльності, визначені стратегічними і програмними документами;
результати проведеного аналізу поточної ситуації та оцінки факторів впливу, зазначені в пункті 2 стратегічного плану, прогнози економічного і соціального розвитку України на середньостроковий та короткостроковий період та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на два роки, що настають за прогнозним, прогнози розвитку галузей економіки на середньостроковий період.
У таблиці 3.2 "Завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей, та показники результатів їх виконання" визначаються завдання як шляхи досягнення стратегічних цілей органу планування за допомогою найбільш ефективних методів. Сукупність завдань за визначеними стратегічними цілями повинна охоплювати всю сферу діяльності органу планування.
Під час визначення завдань слід урахувати такі вимоги:
кожне завдання повинне бути спрямоване на досягнення лише однієї стратегічної цілі;
реалізація кожного завдання є необхідною умовою для досягнення стратегічної цілі;
строк виконання завдання, як правило, не повинен перевищувати трьох років;
завдання повинні бути орієнтованими на результат, вимірюваними та відповідати наявним ресурсам.
Для кожного завдання повинно бути визначено не більше п'яти показників результатів його виконання. Показники результатів - це кількісні та якісні показники, які характеризують рівень виконання завдань Мінприроди у звітному та плановому періоді.
Під час визначення показників результатів виконання завдань необхідно:
сформувати оптимальний набір показників з одночасним збереженням повноти інформації та своєчасності її подання;
за кожним з визначених показників указати значення за роками звітного та планового періоду виконання відповідного завдання;
ураховувати, що для цілей моніторингу слід використовувати показники, за якими звітні дані надходять на постійній основі і не рідше ніж один раз на рік.
У разі коли завдання та показники результатів їх виконання на плановий рік, визначені в проекті стратегічного плану, не відповідають (за змістом завдання або значенням відповідного показника) завданням та показникам, визначеним у попередньому стратегічному плані на відповідний рік, потрібно обґрунтувати доцільність коригування відповідних завдань та/або причини відхилення від запланованих показників.
У пункті 4 стратегічного плану "Механізми виконання завдань, реалізація яких потребує фінансування з державного бюджету" повинна бути представлена інформація щодо:
виконання протягом планового періоду державних цільових програм (з визначенням завдань (заходів) і обсягів їх фінансування за рахунок усіх джерел, у тому числі коштів державного бюджету за бюджетними програмами), які спрямовані на реалізацію завдань, визначених у пункті 3.2 стратегічного плану;
підготовки/реалізації протягом планового періоду, інвестиційних програм (проектів) (з визначенням завдань (заходів) та обсягів їх фінансування за рахунок усіх джерел, у тому числі коштів державного бюджету за бюджетними програмами), які спрямовані на виконання завдань, визначених у пункті 3.2 стратегічного плану.
У пункті 5 стратегічного плану "Бюджетні програми" повинні бути представлені обсяги фінансування стратегічних цілей та завдань за бюджетними програмами.
Деталізована інформація щодо всіх бюджетних програм органу планування наводиться в бюджетному запиті, який складається органом планування на підставі затвердженого стратегічного плану та відповідно до наказу Мінфіну від 6 червня 2012 року
№ 687 "Про затвердження Інструкції з підготовки бюджетних запитів", зареєстрованого в Мін'юсті 26 червня 2012 року за № 1057/21369.
У пункті 6 стратегічного плану "Очікувані результати (за роками планового періоду)" зазначається інформація щодо очікуваних результатів, яких буде досягнуто в ході виконання Мінприроди стратегічних цілей та завдань за роками планового періоду.
У таблицях додатка 1 до цих Методичних рекомендацій використовується чотиризначна кодифікація завдань похідна від кодифікації відповідної стратегічної цілі: XXNZ, де XX (YY) - код напряму державної політики (відповідно до функціональної
класифікації видатків та кредитування бюджету , затвердженої наказом Мінфіну від 14 січня 2011 року № 11 "Про бюджетну класифікацію"), N - порядковий номер стратегічної цілі, Z - порядковий номер завдання.
Затверджений стратегічний план в частині, що не містить службової інформації, оприлюднюється у встановленому порядку на офіційному веб-сайті Мінприроди.
III. Підготовка річних планів роботи
З метою виконання стратегічного плану Мінприроди Міністром затверджуються річні плани роботи Мінприроди (на перший рік планового періоду), а також річні плани роботи центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра екології та природних ресурсів України (далі - ЦОВВ).
Річні плани роботи розробляються за формою згідно з додатком 2 до цих Методичних рекомендацій.
Затверджені річні плани роботи в частині, що не містить службової інформації, оприлюднюються у встановленому порядку.
IV. Моніторинг виконання річних планів роботи
Моніторинг виконання річних планів роботи проводиться один раз на квартал. Звіт за результатами моніторингу річного плану роботи, як правило, містить:
інформацію про хід виконання річного плану роботи (за формою згідно з додатком 3 до цих Методичних рекомендацій);
у разі необхідності обґрунтовані пропозиції щодо коригування стратегічного плану та річного плану роботи.
До звіту додається аналітична довідка (обсягом 5 - 7 стор.) про досягнуті результати, природоохоронний ефект від впровадження заходів, причини невиконання або часткового виконання завдань та заходів з необхідними графічними матеріалами (таблиці, графіки, діаграми тощо).
Затверджені звіти за результатами моніторингу річних планів роботи в частині, що не містить службової інформації, оприлюднюються у встановленому порядку.
V. Унесення змін до стратегічного плану Мінприроди
Унесення змін до затвердженого стратегічного плану здійснюється, зокрема:
за результатами приведення стратегічного плану у відповідність із показниками Державного бюджету України на відповідний бюджетний період та схваленого Кабінетом Міністрів України прогнозу Державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди - у 50-денний строк після опублікування закону про Державний бюджет України на відповідний бюджетний період;
на підставі результатів моніторингу виконання річного плану;
у разі зміни або визначення нових завдань та функцій Мінприроди, що зумовлюють перегляд визначених стратегічних цілей і завдань, механізмів їх реалізації та/або обсягів фінансування бюджетних програм.
VI. Оцінка виконання стратегічного плану Мінприроди
Оцінка виконання стратегічного плану здійснюється після закінчення першого року його реалізації.
Звіт про стан виконання стратегічного плану затверджується Міністром не пізніше 15 березня року, що настає за звітним, та оприлюднюється в частині, що не містить службової інформації, на офіційному веб-сайті Мінприроди.
Директор Департаменту стратегічного та бюджетного планування |
Є.В. Ярова |
Додаток 1
до Методичних рекомендацій
ПЛАН
діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України
на ____________ роки-1
__________
-1 (плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим)
1. Мета (місія)
2. Аналіз поточної ситуації у сфері діяльності
3. Стратегічні цілі, завдання та показники результатів їх виконання
3.1. Взаємозв'язок стратегічних цілей із пріоритетами розвитку країни
Код та назва напряму державної політики (додаток 3) |
Код (XXN) та назва стратегічної цілі |
Пріоритети розвитку країни |
Назва нормативно-правового акта, стратегічного, програмного документа |
Шляхи реалізації стратегічної цілі у плановому періоді |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
3.2. Завдання, спрямовані на досягнення стратегічних цілей, та показники результатів їх виконання
Найменування показника результату виконання завдання |
Одиниця виміру |
Джерело інформації |
Звітний період |
Плановий період |
20__ рік (звіт) |
20__ рік (затверджено) |
20__ рік (проект) |
20__ рік (прогноз) |
20__ рік (прогноз) |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
Стратегічна ціль XXN |
Завдання XXNZ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стратегічна ціль YYN |
Завдання YYNZ |
|
|
|
|
|
|
|
|
4. Механізми виконання завдань, реалізація яких потребує фінансування з державного бюджету
4.1. Державні цільові програми
4.1.1. Виконання державних цільових програм у 20__ році
................Перейти до повного тексту