1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 588 від 25.03.98
м.Київ
Про порядок розроблення та перегляду планів приватизації (планів розміщення акцій) підприємств у 1998 р.
На виконання Державної програми приватизації на 1998 рік, наказу ФДМУ від 26 лютого 1998 р. N 347 та з метою упорядкування розроблення і перегляду планів приватизації (планів розміщення акцій - ПРА), а також прискорення продажу акцій підприємств у процесі приватизації за грошові кошти і приватизаційні папери
НАКАЗУЮ:
1. Директору Департаменту реформування власності Є.Філозопу, начальникам регіональних відділень ФДМУ у 1998 р. при розробленні планів приватизації (чи ПРА) об'єктів, які віднесено Державною програмою приватизації на 1998 рік до груп Б, В та Г (крім об'єктів АПК), використовувати форму Типового плану приватизації майна та враховувати такі вимоги:
1.1. По підприємствах, які рішенням Антимонопольного комітету України та його органів визнані такими, що займають монопольне становище на загальнодержавному ринку відповідного виду продукції, а також підприємствах, включених до затвердженого Кабінетом Міністрів України переліку об'єктів, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, може передбачатися тимчасове закріплення у державній власності на термін до 5 років пакета акцій розміром 25% плюс одна акція або 50% плюс одна акція.
Всі інші вимоги до ПРА повинні відповідати вимогам до ПРА відповідних груп об'єктів (пункти 1.2, 1.3, 1.4 цього наказу).
Закріплення здійснюється у порядку, передбаченому статтею 14 Державної програми приватизації на 1998 рік. Відповідний пакет акцій передбачається в ПРА тільки у випадку, якщо ФДМУ підтримано обгрунтування доцільності закріплення цього пакета в державній власності. Термін закріплення ("Закріплено до ...") вказується в графі "Термін розміщення" ПРА.
При відсутності зазначеного обгрунтування, а також для всіх інших об'єктів груп Б, В та Г пакети акцій, які тимчасово закріплюються в державній власності, в ПРА не передбачати.
1.2. Установити такий порядок робіт щодо закріплення пакета акцій в державній власності:
1.2.1. Орган приватизації, який прийняв рішення про приватизацію об'єкта, в запиті до органу, який був уповноважений управляти державним майном, щодо подання кандидатури члена комісії з приватизації зазначає і про необхідність підготовки та подання до ФДМУ (Департамент реформування власності) обгрунтування доцільності закріплення у державній власності пакета акцій та пропозицій стосовно розміру і терміну його закріплення відповідно до вимог п.14 Державної програми приватизації на 1998 рік.
1.2.2. Департамент реформування власності протягом трьох днів з дня отримання зазначених у п.1.2.1 матеріалів забезпечує їх подання до відповідних органів приватизації або голів комісій з приватизації (для ЦА ФДМУ).
1.2.3. Голови комісій з приватизації забезпечують розгляд зазначених матеріалів та підготовку відповідних пропозицій, про що зазначається в проекті плану приватизації.
1.2.4. Проекти планів приватизації, якими передбачено закріплення акцій в державній власності, повинні бути перед їх затвердженням надіслані до Департаменту реформування власності для подальшої відповідної роботи.
1.3. У ПРА об'єктів групи Б першочергово передбачати пакет акцій для пільгового продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам за приватизаційні майнові сертифікати (ПМС), кошти та компенсаційні сертифікати (КС) відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна". У випадку, якщо розмір цього пакета менший від установленої Державною програмою приватизації на 1998 рік квоти застосування ПМС та КС (60% акцій статутного фонду), передбачати продаж решти акцій в межах цієї квоти на сертифікатному або спеціалізованому аукціоні.
Решту акцій планувати на продаж за грошові кошти способами, передбаченими Державною програмою приватизації на 1998 рік.
1.4. У ПРА об'єктів групи В першочергово передбачати пакет акцій для пільгового продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам за ПМС, кошти та КС відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна". У випадку, якщо розмір цього пакета менший від установленої Державною програмою приватизації на 1998 рік квоти застосування ПМС та КС (50% акцій статутного фонду), передбачати продаж решти акцій у межах цієї квоти на сертифікатному або спеціалізованому аукціоні.
Решту акцій планувати на продаж за грошові кошти способами, передбаченими Державною програмою приватизації на 1998 рік.
1.5. У ПРА об'єктів групи Г першочергово передбачати пакет акцій для пільгового продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам за ПМС, кошти та КС відповідно до статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна". У випадку, якщо розмір цього пакета менший від установленої Державною програмою приватизації на 1998 рік квоти застосування приватизаційних паперів та КС (25% акцій статутного фонду, якщо ФДМУ не прийнято окреме рішення щодо зміни цієї квоти для даного об'єкта), передбачати продаж решти акцій у межах цієї квоти на сертифікатному або спеціалізованому аукціоні.
Термін завершення всіх видів продажу із застосуванням ПМС та КС - не пізніше грудня 1998 р.

................
Перейти до повного тексту