1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
12.10.2005 N 583
Про організацію та проведення у період із січня до червня 2006 року Всеукраїнського конкурсу - захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю
З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 2002 p. N 14
"Про затвердження Міжгалузевої комплексної програми "Здоров'я нації" на 2002-2011 роки та зміцнення здоров'я дітей та учнівської молоді, формування у них позитивної мотивації щодо формування навичок здорового способу життя
НАКАЗУЮ:
1. Провести у період із січня по червень місяць 2006 року Всеукраїнський конкурс - захист сучасної моделі навчального закладу (загальноосвітнього, позашкільного та професійно-технічного) - Школи сприяння здоров'ю.
2. Затвердити Умови організації та проведення із січня до червня 2006 року Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю (додаток 1).
3. Затвердити склад журі Всеукраїнського конкурсу-захисту (додаток 2).
4. Міністерству освіти і науки Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій:
4.1. Провести у січні-лютому 2006 року районні, у березні-квітні обласні, в Автономній Республіці Крим республіканський конкурси.
4.2. Організувати та провести районні, міські, обласні, презентації сучасних моделей навчальних закладів - Шкіл сприяння здоров'ю, "Круглі столи" із залученням місцевих органів самоврядування та виконавчої влади, працівників медичної галузі, представників батьківської громадськості та учнівського самоврядування, громадських організацій та об'єднань тощо.
4.3.Створити до 1.05.06 р. банки даних про регіональну мережу Шкіл сприяння здоров'ю (додаток 3) та направити електронною поштою до міністерства (ministry@mon.gov.ua).
4.4. Подати до 1.05.06 р. заявку про участь навчальних закладів регіону у заключному етапі Всеукраїнського конкурсу та супроводжуючі матеріали на них.
5. Департаменту професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.), Науково-методичному центру середньої освіти Міністерства освіти і науки України (Завалевський Ю.І.):
5.1. Провести заключний Всеукраїнський етап конкурсу-захисту у червні місяці 2006 року.
5.2. Забезпечити висвітлення кращого досвіду роботи Шкіл сприяння здоров'ю на сторінках педагогічної преси.
6. Опублікувати наказ в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України" та розмістити на сайті www.mon.gov.ua/gmc-se.
7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на директора департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Десятова Т.М.
Міністр С.М.Ніколаєнко
Додаток 1
до наказу МОН України
12.10.2005 N 583
УМОВИ
організації та проведення у період із січня до червня 2006 року Всеукраїнського конкурсу - захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю
I. Актуальність
Педагогічні колективи навчальних закладів, які входять до Національної мережі Шкіл сприяння здоров'ю працюють у напрямку впровадження здоров'язберігаючих, здоров'яформуючих та здоров'язміцнюючих технологій, які сприяють значній ефективності навчально-виховного процесу, створюють здоровий освітній простір, в якому учні, вчителі, медичні працівники, батьки, займають чітку громадянську позицію щодо виконання Державних та національних програм, Указів Президента України, Постанов Кабінету Міністрів України, спрямовані на утвердження здорового способу життя, профілактики тютюнокуріння, алкоголізму, захворюванню на ВІЛ-інфекцію/СПІД та інші небезпечні хвороби, вживання наркотичних речовин серед дітей та учнівської молоді.
Національна мережа Шкіл сприяння здоров'ю, становить близько 2,5 тисячі. Тобто кожний десятий загальноосвітній навчальний заклад України визначив пріоритетом своєї діяльності збереження і зміцнення здоров'я дитини.
II. Мета:
- подальший розвиток Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю;
- залучення батьківської громадськості, представників медичної галузі, місцевих органів самоврядування, громадських організацій та об'єднань до проведення превентивних заходів щодо профілактики негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі, формування культури здоров'я у підростаючого покоління.
III. Завдання конкурсу:
- визначення та підтримка навчальних закладів які обрали пріоритетним напрямком у своїй діяльності збереження і зміцнення здоров'я своїх учнів і вихованців, формування у них позитивної мотивації щодо навичок здорового способу життя, культури здоров'я;
- подальший розвиток та впровадження інноваційних здоров'язберігаючих, здоров'яформуючих, здоров'язміцнюючих технологій навчання і виховання в практику роботи загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів;
- побудова цілісної, педагогічно доцільної системи виховання, створення здорового освітнього середовища в загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладах;
- впровадження інноваційних методичних прийомів та відповідної матеріальної бази для забезпечення духовного, інтелектуального, фізичного та соціального розвитку дітей та учнівської молоді;
- поширення та впровадження кращого педагогічного досвіду Шкіл сприяння здоров'ю.
IV. Учасники конкурсу-захисту
В конкурсі приймають участь педагогічні колективи загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів.
Відбір кандидатів щодо участі у конкурсі-захисті починається з навчальних закладів району, міста, регіону. Обмежень щодо кількісного складу учасників конкурсу немає.
V. Критерії діяльності навчального закладу як Школи сприяння здоров'ю:
- наявність власної концептуальної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю та її науково-методичне обґрунтування;
- науково-методичне забезпечення навчально-виховного процесу загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у напрямку формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, культуру здоров'я дітей та учнівської молоді;
- досвід роботи навчального закладу в регіоні як Школи сприяння здоров'ю;
- наявність соціально важливих справ, цільових програм з різних напрямів просвітницької діяльності щодо пропаганди здорового способу життя;
- наявність системи комплексного моніторингу стану здоров'я учнів (системи динамічного нагляду за станом здоров'я на основі комплексних психологічних, соціальних і медичних обстежень дітей);
- проведення масових акцій і заходів, пов'язаних із пропагандою здорового способу життя;
- проведення науково-дослідної та експериментальної роботи з розробки моделей Школи сприяння здоров'ю;
- проведення науково-практичних конференцій, семінарів, семінарів-тренінгів з проблем здорового способу життя;
- підготовка та видання навчально-методичних матеріалів з досвіду роботи навчального закладу як Школи сприяння здоров'ю.
VI. Організація конкурсу-захисту
Всеукраїнський конкурс-захист сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю проводиться Міністерством освіти і науки України, Науково-методичним центром середньої освіти.
Конкурс-захист проводиться поетапно: районний (міський), обласний та Всеукраїнський.
Для проведення конкурсу-захисту на всіх етапах створюються оргкомітети та конкурсні комісії. Їх склад затверджується відповідним органом управління освіти. Оргкомітети та конкурсні комісії вирішують всі питання, пов'язані з організацією та проведенням конкурсу.
Конкурс-захист проводиться у терміни:
районний етап - січень-лютий; обласний березень-квітень, всеукраїнський етап - травень-червень.
Журі Всеукраїнського конкурсу-захисту визначає навчальні заклади і рекомендує їх до складу Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю та Європейської мережі шкіл сприяння здоров'ю за підсумками всеукраїнського етапу.
Всеукраїнський етап конкурсу-захисту проводиться в м. Києві у червні місяці 2006 року, на який, за підсумками журі, Міністерством освіти і науки України запрошуються навчальні заклади-переможці.
VII. Вимоги щодо участі у конкурсі-захисті
Для участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю супроводжуючі матеріали надсилаються до 1 травня 2006 року за адресою: 04070, м. Київ-70, вул. П.Сагайдачного, 37, Науково-методичний центр середньої освіти Міністерства освіти і науки України.

................
Перейти до повного тексту