- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
палива та енергетики
N 174 від 28.03.2008 )
Про затвердження Порядку надання згоди на списання державного майна
З метою забезпечення належного виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року
N 1314 "Про затвердження Порядку списання об'єктів державної власності"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок надання згоди на списання державного майна, що додається.
2. Керівникам державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпаливенерго, та господарських товариств (на балансах яких перебуває державне майно), управління корпоративними правами держави яких здійснює Мінпаливенерго, забезпечити неухильне дотримання Порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Чупруна В.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпаливенерго
29.11.2007 N 572
ПОРЯДОК
надання згоди на списання державного майна
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок, розроблений відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року
N 1314 "Про затвердження Порядку списання об'єктів державної власності", визначає процедуру подання документів, їх розгляд та прийняття Мінпаливенерго відповідного рішення щодо списання об'єктів державної власності.
1.2. Дія цього Порядку поширюється на майно, що передано державним комерційним підприємствам (їх об'єднанням), що належать до сфери управління Мінпаливенерго, майно господарських товариств, управління корпоративними правами держави яких здійснює Мінпаливенерго (далі - суб'єкти господарювання), а також майно, що не ввійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), але перебуває на їх балансі.
1.3. Терміни, які використовуються у цьому Порядку, вживаються у значенні, наведеному в законодавчих актах, що регулюють питання правового режиму власності відповідного майна та питання управління майном, його оцінки та бухгалтерського обліку.
1.4. Дія цього Порядку не поширюється на майно, порядок списання якого визначається окремими законами (об'єкти житлового фонду, військове майно, державний матеріальний резерв, об'єкти цивільної оборони, цілісні майнові комплекси підприємств тощо).
1.5. Списанню підлягає майно, що не може бути в установленому порядку відчужено, безоплатно передано державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не можуть бути застосовано інші способи управління (або їх застосування може бути економічно недоцільним), у разі, коли таке майно морально чи фізично зношене, непридатне для подальшого використання суб'єктом господарювання, зокрема у зв'язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, або пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха та відновленню не підлягає, або виявлене за результатами інвентаризації як нестача.
При цьому списання майна, виявленого за результатами інвентаризації як нестача, здійснюється після відшкодування його вартості, крім випадків, коли здійснити таке відшкодування унеможливлено.
Морально застаріла комп'ютерна техніка, придатна для подальшого використання, може передаватися до сфери управління місцевих органів виконавчої влади з подальшим її закріпленням за відповідними закладами, установами та організаціями.
2. Отримання згоди на списання з балансу майна
2.1. Списання майна здійснюється суб'єктом господарювання, на балансі якого воно перебуває, лише після надання на це згоди Мінпаливенерго.
Списання майна здійснюється за умови врахування особливостей правового режиму майна, наявності встановлених законодавчими актами обтяжень чи обмежень щодо розпорядження майном (крім випадків, коли встановлено заборону розпорядження майном).
Рішення про надання згоди на списання об'єктів незавершеного будівництва приймається Мінпаливенерго за погодженням з державним органом приватизації за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
Списання повністю амортизованих основних фондів (засобів) державного комерційного підприємства, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 1 тис. гривень, здійснюється за рішенням керівника підприємства відповідно до цього Порядку (за винятком підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію) та Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року
N 1314.
Списання майна, що перебуває на балансі Мінпаливенерго здійснюється за рішенням Мінпаливенерго, відповідно до зазначеного Порядку та Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 року
N 1314.
2.2. Для отримання згоди на списання майна суб'єкт господарювання подає Мінпаливенерго разом із зверненням стосовно списання майна такі документи:
1) техніко-економічне обґрунтування необхідності списання майна, в якому містяться економічні та/або технічні розрахунки, інформація про очікуваний фінансовий результат списання майна та про те, як воно вплине на фінансовий план (для державних підприємств), а також напрями використання коштів, які передбачається одержати за результатами списання;
2) відомості про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва), згідно з додатком 1;
3) акт інвентаризації майна, що пропонується до списання, згідно з додатком 2;
4) акт технічного стану майна, затверджений керівником суб'єкта господарювання;
5) відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, що пропонується списати (разом з відповідними підтвердними документами);
6) відомості про земельну ділянку, на якій розташовано нерухоме майно, із зазначенням напрямів подальшого використання земельних ділянок, які вивільняються, а також копії відповідних підтвердних документів, зокрема державного акта на право постійного користування землею, кадастрового плану;
7) відомості про об'єкти незавершеного будівництва, а саме: дата початку і припинення будівництва, затверджена загальна вартість, вартість робіт, виконаних станом на дату припинення будівництва (ким і коли затверджено завдання на проектування, загальна кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, виконаних до їх припинення, стадії виконання робіт).
У разі коли рішення про списання майна потребує погодження з Фондом державного майна або іншим державним органом приватизації за місцезнаходженням суб'єкта господарювання, такий суб'єкт подає зазначені документи відповідному органу приватизації.
У разі потреби Мінпаливенерго може запитувати від суб'єкта господарювання додаткові документи, необхідні для прийняття рішення про списання майна (технічні паспорти, суднові документи, витяги з реєстрів, висновки спеціалізованих організацій, договори або їх проекти тощо). Вичерпний перелік додаткових документів надсилається суб'єкту господарювання у 10-денний строк з дати надходження зазначених у підпунктах 1-7 цього пункту документів.
2.3. Документи, зазначені в пункті 2.2 цього Порядку, реєструються в канцелярії Мінпаливенерго і направляються заступнику Міністра відповідно до розподілу функціональних повноважень.
Координацію розгляду питання щодо прийняття рішення про надання згоди на списання майна здійснює Департамент майнових відносин та реформування власності.
За дорученням заступника Міністра пакет документів направляється для опрацювання до Департаменту майнових відносин та реформування власності та відповідних галузевих департаментів Мінпаливенерго.
Департамент майнових відносин та реформування власності та відповідні галузеві департаменти Мінпаливенерго у 15-денний термін з дня надходження документів, зазначених в пункті 2.2 цього Порядку, розглядають їх і готують пропозиції про можливість і доцільність списання майна, які надаються на розгляд Комісії з питань відчуження та списання державного майна, персональний склад і порядок роботи якої затверджується наказом Мінпаливенерго.
Комісія, згідно із Положенням про неї, розглядає пропозиції Департаменту майнових відносин та реформування власності та відповідних галузевих департаментів Мінпаливенерго щодо можливості і доцільності списання майна і готує письмовий висновок, який оформлюється протоколом.
У разі потреби Комісія з розгляду питань відчуження та списання державного майна може провести за рішенням Мінпаливенерго додатковий огляд майна, що пропонується до списання.
У разі визначення доцільності списання державного майна Мінпаливенерго у 30-денний строк з дати надходження документів, зазначених у пункті 2.2, приймає рішення про погодження чи відмову в погодженні списання майна.
Рішення про надання згоди на списання державного майна оформлюється у вигляді наказу Мінпаливенерго, проект якого готує Департамент майнових відносин та реформування власності у десятиденний термін після підписання протоколу Комісії.
Копія наказу Мінпаливенерго надсилається суб'єкту господарювання.
Рішення про відмову в наданні згоди на списання оформлюється у вигляді листа, який у десятиденний термін надсилається суб'єкту господарювання.
Рішення про відмову в наданні згоди на списання майна приймається у разі, коли:
- майно не відповідає вимогам, визначеним у пункті 1.5 цього Порядку;
- суб'єкт управління визначив інші шляхи використання майна, що пропонується до списання;
- суб'єкт господарювання подав передбачені цим Порядком документи з порушенням установлених вимог, а також коли в документах наявні суперечності;
- у техніко-економічному обґрунтуванні доцільності списання майна відсутні економічні та/або технічні розрахунки, що підтверджують необхідність списання майна;
- відповідно до законодавства заборонено розпорядження майном.
3. Списання майна, що не ввійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), але перебуває на їх балансі
3.1. Списання майна, що не ввійшло до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації (корпоратизації), але перебуває на їх балансі (в тому числі у процедурах банкрутства), здійснюється з ініціативи господарського товариства чи Мінпаливенерго. Списання такого майна здійснюється за рішенням Мінпаливенерго та з урахуванням наявних договірних зобов'язань щодо такого майна.
................Перейти до повного тексту