1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.10.2007 N 557
Про затвердження Порядку формування планів робіт Міністерства
З метою удосконалення організації діяльності апарату Міністерства промислової політики України, взаємодії структурних підрозділів при вирішенні актуальних питань розвитку промисловості, налагодження дійового контролю за виконанням прийнятих рішень та впровадження системного та комплексного підходу до планування діяльності Міністерства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок формування планів робіт Міністерства промислової політики України та його структурних підрозділів (далі - Порядок), що додається.
2. Керівникам структурних підрозділів Мінпромполітики забезпечити виконання вимог зазначеного Порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра В.С.Новицького.
Міністр А.І.Головко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпромполітики
02.10.2007 N 557
ПОРЯДОК
формування планів робіт Міністерства промислової політики України та його структурних підрозділів
1. Загальні положення
1.1. Цей Порядок регламентує процедуру складання та затвердження планів роботи Мінпромполітики, його структурних підрозділів при організації планування та здійснення контролю та виконання планових завдань реалізації пріоритетних напрямів промислової політики держави.
1.2. Згідно з цим Порядком розробляються:
- плани роботи Мінпромполітики;
- плани роботи департаментів, управлінь та самостійних відділів Мінпромполітики (далі - структурні підрозділи Мінпромполітики);
- тематичні плани роботи Мінпромполітики (плани колегії, плани Науково-технічної ради і т.ін.);
- спільні плани роботи Мінпромполітики;
- індивідуальні плани роботи посадових осіб Мінпромполітики.
2. Періодичність складання планів
2.1. Плани роботи Мінпромполітики, а також плани роботи структурних підрозділів Мінпромполітики складаються терміном на один рік, на квартал і на місяць (уточнені плани).
У разі необхідності можуть складатися плани з іншою тривалістю планового періоду за рішенням Міністра промислової політики, керівника самостійного структурного підрозділу Мінпромполітики, а також згідно Стандартів та Порядку здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю, який затверджений Кабінетом Міністрів України.
2.2. Тематичні та спільні плани роботи Мінпромполітики складаються відповідно до вимог, визначених у актах вищих органів влади, дорученнях керівництва та наказах Мінпромполітики.
Планування здійснюється в межах визначеної тривалості планового періоду з розробкою при необхідності уточнених планів.
2.3. Потреба в складанні індивідуального плану роботи посадових осіб Міністерства промислової політики України визначається за рішенням керівництва Мінпромполітики або керівника самостійного структурного підрозділу.
2.4. З метою визначення основних напрямів розвитку на середньо- та довгостроковий періоди складаються перспективні та стратегічні плани роботи Мінпромполітики у формі програмного документа (програма, основні напрями розвитку, концептуальні засади і таке інше) з визначенням цілей, шляхів їх досягнення та джерел фінансування. Для забезпечення практичної реалізації визначених цілей при потребі або за визначенням керівництва Мінпромполітики складаються річні плани роботи.
За відсутності визначеної потреби заходи з реалізації програмних документів Мінпромполітики включаються до річних та квартальних планів роботи.
3. Порядок складання планів
3.1. Функції щодо організації діяльності з планування роботи Мінпромполітики, моніторингу виконання заходів, визначених затвердженими планами діяльності, та забезпечення звітування по закінченні планового періоду покладаються на визначені вповноважені підрозділи з питань планування.
Уповноваженими з питань планування є:
- у Мінпромполітики в цілому - Департамент фінансово-економічного забезпечення промисловості;
- у структурних підрозділах - відповідальна особа, на яку керівником структурного підрозділу покладено виконання цих функцій.
3.2. Річні плани роботи Міністерства промислової політики України складаються відповідно до основних цілей, напрямів та завдань, визначених на наступний рік з урахуванням положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України, державних програмних та інших документів, якими визначаються перспективні завдання з питань стратегії розвитку промисловості у цілому та її галузей зокрема, у наступному порядку:
3.2.1. Департамент фінансово-економічного забезпечення промисловості щорічно до 1 жовтня доводить до структурних підрозділів затвердженні Міністром промислової політики України структуру та основні стратегічні цілі, напрями і завдання діяльності Мінпромполітики на наступний рік, з метою формування системи заходів з реалізації для включення до річного плану.
3.2.2. Структурні підрозділи Мінпромполітики до 15 жовтня поточного року подають Департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості пропозиції щодо конкретних заходів з реалізації затверджених стратегічних цілей, напрямів і завдань діяльності Мінпромполітики на наступний рік з метою узгодження та формування системи дій щодо забезпечення втілення визначених завдань та пропозиції щодо заходів із забезпечення повного та якісного виконання державних завдань, покладених на Міністерство промислової політики України, у тому числі й такі, що не ввійшли до переліку стратегічних цілей, напрямів і завдань діяльності на наступний рік.
3.2.3. Департамент фінансово-економічного забезпечення промисловості до 15 листопада поточного року розробляє проект річного плану роботи Мінпромполітики, погоджує його з головними виконавцями та до 25 листопада поточного року подає на розгляд колегії Мінпромполітики.
3.3. Плани роботи Мінпромполітики на квартал складаються Департаментом фінансово-економічного забезпечення промисловості не пізніше як за 5 календарних днів до початку планового періоду згідно з пропозиціями структурних підрозділів з урахуванням завдань, визначених чинними нормативно-правовими актами, дорученнями вищих органів влади, керівництва Мінпромполітики.
Пропозиції до плану роботи Мінпромполітики на квартал подаються структурними підрозділами до Департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості після узгодження з першим заступником, заступником Міністра, згідно з підпорядкуванням, не пізніше ніж за 15 робочих днів до початку періоду, на який складається план.
3.4. Плани роботи структурних підрозділів Мінпромполітики складаються цими структурними підрозділами не пізніше ніж за 3 дні до початку планового періоду.
3.5. Тематичні та спільні плани роботи Мінпромполітики складаються, як правило, підрозділами, до компетенції яких належать питання, для вирішення яких розробляються ці плани, або за дорученням Міністра промислової політики України.
Строки підготовки планів визначаються керівником, за дорученням якого розробляється план.
Пропозиції до тематичного або до спільного плану Мінпромполітики подаються їх структурними підрозділами відповідно до доручення керівництва про складання такого плану або за запитом визначеного головного відповідального за складання зазначеного плану. Термін надання пропозицій визначається в дорученні про складання плану або в службовій записці головного відповідального за складання цього плану.
3.6. Індивідуальні плани роботи посадових осіб Мінпромполітики складаються цими особами самостійно не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку планового періоду.
4. Структура та форма планів і пропозицій до них
4.1. Плани роботи Мінпромполітики - це зведення в одному документі взаємопов'язаних завдань з розроблення нормативно-правових актів, здійснення інших практичних дій, спрямованих на досягнення цілей, що передбачаються затвердженими Мінпромполітики основними стратегічними цілями, напрямами і завданнями на плановий період, заходами щодо забезпечення виконання основних завдань, а також завданнями, визначеними перед Міністерством у державних та відомчих програмних документах, законах, актах та дорученнях Президента України, актах та дорученнях Уряду.
4.2. Заходи із забезпечення виконання основних завдань в планах роботи Мінпромполітики, якщо інше окремо не було визначено керівництвом Мінпромполітики, мають містити заходи з таких видів діяльності:
- нормотворча діяльність;
- фінансово-економічна діяльність промисловості;
- реформування системи управління промисловістю та підвищення конкурентоспроможності;
- організаційно-інформаційна діяльність Міністерства.
4.3. Плани, передбачені п. 1.2 цього Порядку (крім індивідуальних планів роботи посадових осіб Міністерства промислової політики України), складаються за формою, наведеною в додатку до цього Порядку за умови, якщо їх форма не була визначена в дорученні керівництва Мінпромполітики.
4.4. Плани роботи Мінпромполітики, що подаються до вищих органів влади, та звіти щодо їх виконання складаються за формою, доведеною вищими органами влади.
4.5. Пропозиції, що подаються до планів роботи Мінпромполітики його структурними підрозділами, мають містити вичерпну інформацію щодо змісту заходу, мети його впровадження та очікуваного кінцевого продукту (документа чи дії, якою завершується його виконання), а також виконавців і терміну реалізації.
4.6. Пропозиції, що подаються структурними підрозділами до планів роботи Мінпромполітики, повинні бути погоджені відповідно з заступниками Міністра промислової політики України, яким підпорядковані відповідні структурні підрозділи, а також запропонованими головними виконавцями.

................
Перейти до повного тексту