1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
16.06.2005 N 548
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 280 від 24.05.2012 )
Про організацію охорони митних об'єктів
Відповідно до статей 19, 21 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.02 N 1953 "Деякі питання застосування спеціальних засобів та вогнепальної зброї посадовими особами митної служби" з метою визначення організаційних засад діяльності підрозділів митної варти та боротьби з контрабандою під час виконання завдань з охорони будинків, споруд, приміщень митних органів, інших об'єктів митної інфраструктури, у тому числі зон митного контролю, від будь-яких протиправних посягань, а також для забезпечення фізичного захисту працівників митних органів, інших осіб і товарів, які перебувають у зоні митного контролю,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити нормативно-правові акти, що додаються:
1.1. Примірну Інструкцію з організації охорони будинків, споруд, приміщень митних органів, інших об'єктів митної інфраструктури, у тому числі зон митного контролю, фізичного захисту працівників митних органів, інших осіб, а також товарів, які перебувають у зоні митного контролю, від протиправних дій підрозділами митної варти та боротьби з контрабандою митних органів України (далі - Інструкція).
1.2. Примірне положення про організацію пропускного режиму до будинків, споруд, приміщень митного органу, інших об'єктів митної інфраструктури (далі - Примірне положення).
2. Начальникам митних органів:
2.1. Організувати навчання відповідних категорій посадових осіб митних органів і прийняти в них заліки зі знання вимог затверджених цим наказом документів.
2.2. Щокварталу проводити із зазначеними в пункті 2.1 посадовими особами митних органів заняття з питань забезпечення охорони будинків, споруд, приміщень митних органів, інших об'єктів митної інфраструктури, у тому числі зон митного контролю, від будь-яких протиправних посягань.
2.3. У місячний строк:
2.3.1. Розробити з урахуванням особливостей об'єктів інфраструктури митного органу й затвердити положення про організацію пропускного режиму до будинків, споруд, приміщень митного органу, інших об'єктів митної інфраструктури, інструкції з організації охорони будинків, споруд, приміщень митних органів, інших об'єктів митної інфраструктури, у тому числі зон митного контролю, фізичного захисту працівників митних органів, інших осіб, а також товарів, які перебувають у зоні митного контролю, від протиправних дій підрозділами митної варти та боротьби з контрабандою митних органів України й забезпечити безумовне виконання особовим складом їх вимог.
2.3.2. Створити комісії для визначення складу об'єктів охорони, видів охорони, проведення обстежень цих об'єктів, а також для здійснення розрахунку потрібної для виконання охоронних функцій чисельності особового складу, виходячи із затвердженої штатної чисельності кожного митного органу.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Вовка В.В.
Голова Служби В.В.Скомаровський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
16.06.2005 N 548
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про організацію пропускного режиму до будинків, споруд, приміщень митного органу, інших об'єктів митної інфраструктури
1. Загальні положення
1.1. Примірне положення про організацію пропускного режиму до будинків, споруд, приміщень митного органу, інших об'єктів митної інфраструктури (далі - об'єкт охорони) визначає порядок допуску до службових приміщень працівників митного органу й інших осіб, які прибули до нього за службовою необхідністю, а також допуску на територію об'єкта охорони автотранспорту.
1.2. У разі виникнення аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій спеціальний транспорт з персоналом, а також аварійні бригади допускаються на об'єкт охорони без перешкод.
2. Порядок здачі/прийняття під охорону службових приміщень об'єкта охорони
2.1. Посадові особи митного органу й інші працівники, місцем роботи яких є об'єкт охорони (далі - працівники об'єкта охорони), зобов'язані:
підтримувати приміщення й майно, яке в них розміщено, у належному санітарному й технічному стані;
дотримуватися правил техніки безпеки під час роботи з електрообладнанням і побутовими електроприладами, а також правил пожежної безпеки;
сприяти охороні приміщень і майна, що в ньому розміщено, запобігати його руйнуванню або розкраданню.
2.2. Після закінчення робочого дня працівники об'єкта охорони, що останніми залишають приміщення, повинні перевірити зачинення вікон у них, відключення від електромережі обладнання й побутових приладів, а також вимкнення освітлювальних приладів. Після зачинення вхідних дверей приміщення та їх опечатування потрібно здати ключі від приміщення відповідній посадовій особі підрозділу охорони митних об'єктів і зон митного контролю митної варти регіональної митниці, відділу митної варти митниці (далі - підрозділ охорони), про що вчинити відповідний запис у Журналі здачі/прийняття приміщень під охорону встановленої форми (додаток 1).
2.3. Відчинення приміщення працівником об'єкта охорони проводиться після отримання ключів у відповідної посадової особи підрозділу охорони й зазначення в Журналі здачі/прийняття приміщень під охорону свого прізвища й часу отримання ключів. Приміщення відчиняється після перевірки цілісності відбитка печатки й замків на дверях.
2.4. Список працівників об'єкта охорони, відповідальних за приміщення, затверджується керівником митного органу або його заступником.
2.5. Відповідній посадовій особі підрозділу охорони забороняється видавати ключі від приміщень працівникам, яких не включено до списку працівників об'єкта охорони.
2.6. У разі виявлення порушення відбитка печатки або цілісності дверного замка приміщення відчиняється в присутності комісії, яку очолює керівник підрозділу митного органу, що розміщується в цьому приміщенні. До складу комісії включається відповідна посадова особа підрозділу охорони. Про відчинення приміщення комісією складається акт, який затверджується керівником митного органу або його заступником.
2.7. У разі виявлення відсутності майна або його руйнування особа, що виявила зазначене, повинна негайно повідомити про цей факт керівника підрозділу, що розміщується в цьому приміщенні, і посадову особу підрозділу охорони.
2.8. У неробочі, вихідні або святкові дні допуск на об'єкт охорони його працівників і відчинення ними приміщень здійснюються з письмового дозволу керівника митного органу або його заступника. У дозволі зазначаються номери (найменування) приміщень, які дозволяється відчинити, дата й час їх відчинення, зачинення.
2.9. Прибирання на об'єкті охорони проводиться з 6.00 до 14.00 год. Порядок прибирання визначається посадовою особою, визначеною керівником митного органу.
2.10. Ключі від приміщень зберігаються у відповідної посадової особи підрозділу охорони.
Один комплект (що зберігається в опломбованих контейнерах) використовується для відчинення приміщень у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру (пожежі, затоплення тощо), другий комплект використовується для відчинення й зачинення приміщень працівниками об'єкта охорони.
Ключі видаються в порядку, установленому цим Примірним положенням.
2.11. Порядок здачі/прийняття під охорону приміщення режимно-секретного підрозділу митного органу визначається окремою Інструкцією.
3. Порядок увезення (унесення), вивезення (винесення) майна до/з об'єкта охорони
3.1. Увезення (унесення) майна на об'єкт охорони здійснюється з дозволу керівника митного органу або його заступника. Відповідальність за відповідність майна, що ввозиться (уноситься) на об'єкт охорони, його фактичному найменуванню в товаросупровідних документах, за розвантаження й створення умов для його зберігання покладається на посадову особу, яка дала дозвіл на його ввезення (унесення).
3.2. Вивезення (винесення) майна з об'єкта охорони здійснюється з письмового дозволу керівника митного органу або його заступника. При цьому, посадова особа підрозділу охорони повинна перевірити відповідність майна, що вивозиться (виноситься), зазначеному в дозволі на його вивезення (винесення).
4. Пропускний режим на об'єкті охорони
4.1. На об'єкт охорони допускаються працівники митних органів за умови пред'явлення відповідній посадовій особі підрозділу охорони службового посвідчення або тимчасової перепустки встановленого зразка.
4.2. У разі втрати працівником митного органу службового посвідчення або тимчасової перепустки він зобов'язаний негайно повідомити про це свого безпосереднього керівника. Дублікат службового посвідчення або тимчасової перепустки видається працівнику за письмовим розпорядженням керівника митного органу або його заступника.
4.3. Особи, які прибули на об'єкт охорони за службовою необхідністю, допускаються на нього з дозволу керівника митного органу або одного з його заступників чи керівників структурних підрозділів митного органу за умови пред'явлення документа, що засвідчує особу прибулого.
4.4. Посадова особа підрозділу охорони зазначає в Журналі тимчасового допуску на об'єкт охорони громадян установленої форми (додаток 2) прізвище й ініціали громадянина, що допускається на об'єкт охорони, назву й реквізити документа, який засвідчує особу цього громадянина, прізвище й ініціали посадової особи митного органу, яка дала дозвіл на допуск на об'єкт охорони, час допуску на об'єкт охорони й час залишення об'єкта охорони зазначеним громадянином.
4.5. Посадова особа, яка дала дозвіл на допуск громадянина на об'єкт охорони, несе відповідальність за дотримання ним порядку й правил поведінки в державній установі та за своєчасне залишення ним об'єкта охорони.
4.6. Допуск на об'єкт охорони народних депутатів України, працівників органів Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України й інших правоохоронних органів здійснюється в порядку, установленому законодавством України.
5. Підтримання громадського порядку біля входу (в'їзду) на об'єкт охорони
5.1. Підтримання громадського порядку біля входу (в'їзду) на об'єкт охорони й забезпечення можливості під'їзду до нього службових автомобілів митних органів та інших установ покладається на посадових осіб підрозділу охорони.
6. Порядок в'їзду (виїзду) автотранспорту на територію (з території) об'єкта охорони
6.1. На територію (з території) об'єкта охорони мають право в'їжджати (виїжджати) службові автомобілі митних органів.
6.2. В'їзд (виїзд) у разі потреби на територію (з території) об'єкта охорони автомобілів інших підприємств, організацій, установ здійснюється тільки за виробничою потребою з дозволу начальника митного органу або посадової особи, на яку покладено відповідні повноваження.
6.3. В'їзд на територію (виїзд з території) об'єкта охорони особистого автотранспорту дозволяється за умови включення його до відповідного списку, затвердженого керівником митного органу, або за дозволом посадової особи, на яку покладено відповідні повноваження.
В.о. директора Департаменту
митної варти та боротьби
з контрабандою


Л.М.Небрат
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби України
16.06.2005 N 548
ПРИМІРНА ІНСТРУКЦІЯ
з організації охорони будинків, споруд, приміщень митних органів, інших об'єктів митної інфраструктури, у тому числі зон митного контролю, фізичного захисту працівників митних органів, інших осіб, а також товарів, які перебувають у зоні митного контролю, від протиправних дій підрозділами митної варти та боротьби з контрабандою митних органів України
1. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок організації охорони будинків, споруд, приміщень митних органів, інших об'єктів митної інфраструктури, у тому числі зон митного контролю (далі - об'єкти охорони), фізичного захисту працівників митних органів, інших осіб, товарів, які перебувають у зоні митного контролю, від протиправних дій підрозділами митної варти та боротьби з контрабандою митних органів України (далі - підрозділи митної варти).
1.2. Охорона об'єктів охорони здійснюється особовим складом відділів (секторів) охорони митних об'єктів підрозділів митної варти (далі - підрозділи охорони).
1.3. У кожному митному органі наказом затверджуються інструкції з організації охорони об'єктів охорони, у яких зазначаються склад об'єктів охорони, а також за кожним місцем несення служби обов'язки посадових осіб підрозділу охорони. Охорона здійснюється нарядами, що складаються з декількох посадових осіб підрозділу охорони, які виконують службове завдання з охорони одного об'єкта охорони (далі - наряд).
За потреби ця інструкція погоджується з територіальним правоохоронним органом.
Місця несення служби посадовими особами наряду визначаються для кожного об'єкта охорони.
1.4. Перелік об'єктів, що складають об'єкт охорони, визначається керівником митного органу.
1.5. Приміщення й територія об'єктів охорони повинні відповідати вимогам, що забезпечать їх надійний захист від спроби протиправного проникнення сторонніх осіб, а також від інших злочинних посягань.
1.6. Чисельність особового складу наряду для охорони об'єкта охорони визначається залежно від кількості об'єктів, що входять у склад об'єкта охорони, і річної планової норми робочого часу.
1.7. Відповідальність за організацію охорони об'єктів охорони несе начальник митного органу, а також інші посадові особи митного органу в межах визначених повноважень.
1.8. З метою посилення охорони об'єктів охорони підрозділами охорони можуть використовуватися службові собаки.
2. Організація охорони об'єктів охорони особовим складом підрозділу охорони
2.1. Для здійснення охорони об'єктів охорони підрозділом охорони, у тому числі на випадок розбійних нападів, пожеж, аварій, загрози вибуху, стихійного лиха й настання інших надзвичайних обставин, розробляється відповідний план охорони.
2.2. План охорони розробляється підрозділом охорони митного органу з урахуванням особливостей об'єктів охорони, об'єктів у складі об'єктів охорони, їх розташування на території відповідного об'єкта охорони й місцевості. План охорони затверджується начальником митного органу, за потреби погоджується начальником відповідного територіального правоохоронного органу.
У плані охорони повинен бути передбачений порядок взаємодії особового складу територіального правоохоронного органу й нарядів у разі виникнення надзвичайної ситуації на об'єктах охорони.
2.3. План охорони зберігається в підрозділі охорони, а витяги з нього стосовно порядку дій посадових осіб відповідного наряду під час охорони об'єкта охорони - у старшого наряду й начальників структурних підрозділів митного органу, що розміщені на цьому об'єкті охорони.
2.4. У плані охорони зазначаються:
чисельний склад кожного з нарядів, на який покладається охорона відповідного об'єкта охорони, його озброєння, забезпечення транспортними засобами, засобами зв'язку тощо;
маршрути руху, які забезпечують прибуття нарядів до об'єктів охорони в найкоротший строк;
підпорядкованість нарядів і організація управління ними, порядок їх взаємодії;
порядок дій посадових осіб кожного з нарядів, які несуть службу з охорони відповідного об'єкта охорони, а також підрозділів митного органу, що розміщені на цьому об'єкті охорони в разі виникнення надзвичайної ситуації.
2.5. До плану охорони долучаються:

................
Перейти до повного тексту