- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 65 від 31.01.2012 )
Про затвердження Примірного положення про регіональну митницю, митницю
Відповідно до
Митного кодексу України, Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 12.05.2011
N 582/2011 та постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011
N 563 "Про затвердження Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади",
НАКАЗУЮ:
Затвердити Примірне положення про регіональну митницю, митницю (далі - Примірне положення), що додається.
Управлінню правового забезпечення Держмитслужби України привести положення про регіональні митниці, митниці у відповідність до Примірного положення й подати їх на затвердження до 04.07.2011.
Накази Держмитслужби України від 25.07.2003
N 500, від 13.09.2004
N 665, від 27.07.2006
N 636, від 32.05.2011
N 445, вважати такими, що втратили чинність.
Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Служби | І.Г.Калетник |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
22.06.2011 N 536
ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про регіональну митницю, митницю
1. Загальні положення
1.1. Регіональна митниця, митниця (далі - митниця) є органом виконавчої влади в галузі митної справи, який безпосередньо забезпечує дотримання законодавства України з питань митної справи, справляння податків, зборів та інших платежів та виконання інших завдань, покладених на митну службу України.
1.2. Митниця підпорядковується Державній митній службі України.
1.3. Митниця у своїй діяльності керується
Конституцією України та законами України,
Митним кодексом України, актами та доручення Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства фінансів України та дорученнями Міністра фінансів України, рішеннями колегії та наказами Державної митної служби України, дорученнями Голови Держмитслужби України, іншими актами законодавства.
1.4. Положення про митницю розробляється на підставі
Митного кодексу України, Положення про Державну митну службу України, Типового положення про територіальні органи міністерства та іншого центрального органу виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011
N 563, цього Примірного положення та затверджується наказом Державної митної служби України.
Положення про структурні підрозділи митниці, а також посадові інструкції їх працівників затверджуються начальником митниці на підставі примірних положень та інструкцій, розроблених Держмитслужбою України.
1.5. Створення, реорганізація та ліквідація митниці здійснюються згідно з чинним законодавством.
1.6. Структура, гранична чисельність, штатний розпис та кошторис митниці затверджуються Головою Держмитслужби України.
1.7. Місце розташування та зона діяльності митниці визначаються Держмитслужбою України.
1.8. Митниця є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України й своїм найменуванням та інші печатки, штампи, бланки, відповідні рахунки в територіальному відділенні Державного казначейства та банку.
2. Основні завдання митниці
2.1. Безпосереднє здійснення митної справи, контроль за додержанням юридичними та фізичними особами законодавства України з питань митної справи.
2.2. Захист економічних інтересів України.
2.3. Забезпечення виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України з питань митної справи, укладеними в установленому законом порядку.
2.4. Застосування відповідно до закону заходів тарифного й нетарифного регулювання при переміщенні товарів, предметів і транспортних засобів через митний кордон України.
2.5. Здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, предметів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, удосконалення форм і методів здійснення митного контролю й митного оформлення.
2.6. Здійснення спільно з іншими уповноваженими органами державної влади заходів із захисту інтересів споживачів щодо товарів, які не відповідають установленим законодавством вимогам якості та безпеки.
2.7. Створення в зоні своєї діяльності сприятливих умов для прискорення товарообігу та збільшення обсягів пасажиропотоку через митний кордон України.
2.8. Виявлення, припинення, розкриття контрабанди та порушень митних правил.
2.9. Розвиток міжнародного співробітництва в галузі митної справи.
2.10. Ведення митної статистики.
2.11. Проведення верифікації (встановлення достовірності) сертифікатів про походження товару з України.
2.12. Контроль за дотриманням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України.
2.13. Раціональне використання матеріальних і фінансових ресурсів відповідно до нормативів та кошторисів, збереження державної власності.
2.14. Своєчасне й повне перерахування податків, зборів та інших платежів, справляння яких відповідно до законодавства України покладено на митні органи, на рахунки відповідних бюджетних розрахунків згідно з чинним порядком та з урахуванням положень Закону України про Державний бюджет України на відповідний рік. Виконання прогнозних показників надходжень до Державного бюджету України.
2.15. Сприяння захисту прав інтелектуальної власності в процесі зовнішньоекономічної діяльності, недопущення переміщення через митний кордон України контрафактних товарів.
3. Основні повноваження митниці
Митниця відповідно до покладених на неї завдань:
3.1. Здійснює в зоні діяльності митний контроль та митне оформлення товарів, предметів і транспортних засобів юридичних та фізичних осіб відповідно до всіх митних режимів. У межах компетенції, визначеної Держмитслужбою України, приймає рішення щодо продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) товарів і транспортних засобів, тимчасово ввезених на митну територію України (тимчасово вивезених з митної території України), під зобов'язання про зворотне вивезення (ввезення).
3.2. Приймає в межах своєї компетенції накази.
3.3. Здійснює контроль за справлянням податків, зборів та інших платежів, справляння яких відповідно до законодавства України покладено на митні органи, і своєчасно перераховує отримані кошти до Державного бюджету України.
3.4. Розробляє та реалізує плани заходів щодо запобігання контрабанді й порушенням митних правил; заводить справи про порушення митних правил, здійснює провадження в них; порушує кримінальні справи про контрабанду та проводить дізнання в них.
Вживає спільно з правоохоронними органами заходів, спрямованих на відвернення незаконного вивезення за кордон предметів, що становлять національне, історичне чи культурне надбання держави.
Проводить силами підрозділів митної варти (у тому числі спільно з правоохоронними та іншими державними органами поза зоною митного контролю) оперативні заходи щодо виявлення, попередження та припинення контрабанди, порушень митних правил, забезпечує контроль за проходженням, охороною й супроводженням підакцизних товарів, у тому числі тих, що переміщуються територією України транзитом. Здійснює охорону територій, будівель, споруд і приміщень митних органів, забезпечує охорону зон митного контролю від будь-яких протиправних посягань.
3.5. Здійснює контроль за доставленням товарів, предметів і транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, у митниці призначення. У разі недоставки товарів, предметів і транспортних засобів у митницю призначення вживає спільно з правоохоронними органами заходів для їх розшуку та притягнення до відповідальності винних осіб.
3.6. Веде облік суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, розташованих у зоні її діяльності. Контролює дотримання юридичними особами та громадянами встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, предметів і транспортних засобів через митний кордон України. Регулярно інформує Держмитслужбу України про зовнішньоекономічні операції суб'єктів господарювання, розташованих у зоні її діяльності.
3.7. Здійснює контроль за переміщенням валютних цінностей через митний кордон України, а також контроль за строками ввезення в Україну товарів при проведенні бартерних (товарообмінних) зовнішньоекономічних операцій та порядком здійснення операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічних відносинах.
Здійснює контроль за переміщенням товарів, що містять об'єкти права інтелектуальної власності, внесені до реєстру Держмитслужби України.
3.8. З метою здійснення державного контролю нехарчової продукції проводить відповідно до законодавства України документальні перевірки та вибіркові обстеження зразків продукції до моменту її випуску у вільний обіг на митній території України.
3.9. Приймає у випадках та порядку, визначених законодавством України, рішення про призупинення митного оформлення товарів, пред'явлених до митного контролю та митного оформлення.
3.10. Надає дозволи у випадках та порядку, визначених законодавством України, на поміщення товарів у митний режим знищення або руйнування.
3.11. Інформує органи державної влади, органи місцевого самоврядування та громадськість про результати здійснення державного контролю нехарчової продукції.
3.12. Забезпечує виконання норм законодавства України з питань митної справи й актів Держмитслужби України, узагальнює практику їх застосування в зоні своєї діяльності, розробляє та вносить на розгляд Держмитслужби України пропозиції щодо їх удосконалення.
3.13. Здійснює попередній контроль товарів у пунктах пропуску через митний кордон України.
3.14. У випадках, визначених законодавством України, виступає позивачем та/або відповідачем в судах загальної юрисдикції.
3.15. Безоплатно інформує заінтересованих осіб за їх зверненнями про нормативно-правові акти України з питань митної справи, надає їм стислі довідки щодо основних положень цих актів.
Надає заінтересованим особам, у тому числі на платній основі, консультації з питань митної справи, а також тексти опублікованих нормативно-правових актів з цих питань.
3.16. Організує зберігання прийнятих митницею на зберігання товарів, що перебувають під митним контролем і за якими власник не звернувся до закінчення передбачених законодавством України строків зберігання; товарів і транспортних засобів, вилучених у справах про порушення митних правил, у тому числі майна, щодо якого судом винесено рішення про конфіскацію - до передачі такого майна органам державної виконавчої служби згідно з чинним законодавством; товарів, від яких власник відмовився на користь держави; товарів, власник яких невідомий, а також розпорядження ними.
3.17. Контролює діяльність розташованих у зоні її діяльності складів тимчасового зберігання, митних ліцензійних складів, магазинів безмитної торгівлі; дотримання митними брокерами ліцензійних умов провадження посередницької діяльності митного брокера; у передбачених законодавством України випадках видає та скасовує відповідні дозвільні документи або направляє до Держмитслужби України пропозиції щодо їх видачі або анулювання.
Контролює виконання законодавства з питань ліцензування; здійснює у межах своєї компетенції контроль та нагляд за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов і видачу розпоряджень про усунення порушень таких умов.
3.18. За дорученням Держмитслужби України здійснює роботу зі збирання, аналізу та перевірки даних торгово-промислових палат і виробників товарів, потрібних для перевірки сертифікатів про походження товару з України.
3.19. Веде роботу з перевірки правильності визначення країни походження товарів для цілей митного контролю й митного оформлення.
3.20 У зоні своєї діяльності використовує для оформлення результатів митного контролю митні забезпечення: одноразові номерні запірно-пломбувальні пристрої, печатки, штампи, голографічні мітки та інші засоби ідентифікації, передбачені
Митним кодексом України.
3.21. Здійснює контроль за дотриманням суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності відповідно до закону заходів тарифного та нетарифного регулювання при переміщенні товарів через митний кордон України.
3.22. Здійснює перевірку відомостей, заявлених юридичними й фізичними особами під час декларування товарів, предметів і транспортних засобів.
................Перейти до повного тексту