- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
регіонального розвитку, будівництва та
житлово-комунального господарства
N 69 від 29.06.2011 )
Про затвердження Регламенту із забезпечення проведення державної експертизи містобудівних обґрунтувань по м. Києву у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва
З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2009
N 522 "Про затвердження Порядку проведення державної експертизи містобудівної документації"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Регламент із забезпечення проведення державної експертизи містобудівних обґрунтувань по м. Києву у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України (далі - Регламент), що додається.
2. Управлінню містобудування та архітектури (Сіленко М.В.) дотримуватись Регламенту при забезпеченні проведення державної експертизи містобудівних обґрунтувань по м. Києву.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінрегіонбуду
11.11.2009 N 485
РЕГЛАМЕНТ
із забезпечення проведення державної експертизи містобудівних обґрунтувань по м. Києву у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України
I. Основні положення
1. Організацію проведення експертизи містобудівних обґрунтувань по м. Києву забезпечує Управління містобудування та архітектури.
У разі необхідності Управління містобудування та архітектури може залучати для розгляду містобудівних обґрунтувань структурні підрозділи Міністерства. Зокрема до розгляду містобудівних обґрунтувань з питань охорони культурної спадщини залучається Управління реконструкції забудови, реставрації та збереження історичної спадщини; з питань житлового та промислового будівництва Департамент політики житлового будівництва та програм ЧАЕС.
Свої висновки щодо містобудівних обґрунтувань з питань власної компетенції структурні підрозділи надають до Управління містобудування та архітектури протягом 5 днів.
До розгляду містобудівних обґрунтувань можуть залучатися інститути сфери управління Мінрегіонбуду. Результатом розгляду таких містобудівних обґрунтувань є відповідна рецензія. Рецензія містить фаховий аналіз матеріалів містобудівного обґрунтування та надається Управлінню містобудування та архітектури.
До розгляду містобудівних обґрунтувань можуть також залучатися інші організації, установи та підприємства, в тому числі самоврядні об'єднання, які діють у сфері містобудування.
2. У процесі експертизи визначається відповідність змісту містобудівних обґрунтувань законодавству, державним будівельним нормам ДБН Б.1.1-4-2009 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування", рішенням Київської міської ради або її виконавчого органу з питань планування і забудови територій, раціонального використання земель та природних ресурсів, охорони навколишнього природного середовища, санітарного та епідемічного благополуччя населення, пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту населення і територій, збереження культурної спадщини.
3. Для проведення експертизи замовник документації подає офіційний лист до Міністерства. Матеріали містобудівного обґрунтування подаються до Управління містобудування та архітектури в двох примірниках (оригінал та копія).
Оригінал містобудівного обґрунтування повертається замовнику разом з рекомендацією Міністерства щодо результатів проведеної експертизи.
Копія містобудівного обґрунтування зберігається в Управлінні містобудування та архітектури.
4. Матеріали звернення щодо експертизи містобудівного обґрунтування повертаються замовнику в разі їх некомплектності, невідповідності вимогам нормативних документів щодо їх складу та змісту протягом 5 робочих днів з моменту надходження з відповідною аргументацією, викладеною у супровідному листі.
Комплектність матеріалів містобудівного обґрунтування визначається на підставі державних будівельних норм ДБН Б.1.1-4-2009 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування" та Закону України
"Про планування і забудову територій".
Відповідність матеріалів містобудівного обґрунтування вимогам ДБН Б.1.1-4-2009 та Закону України
"Про планування і забудову територій" визначається Управлінням містобудування та архітектури протягом 5 днів.
5. Термін проведення експертизи матеріалів містобудівного обґрунтування починається з моменту їх реєстрації в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва.
II. Комплектність матеріалів містобудівного обґрунтування
1. Містобудівне обґрунтування містить пояснювальну записку та проект містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки.
2. Пояснювальна записка складається з:
2.1 вступу;
2.2 аналізу містобудівної ситуації, яка склалась, та характеристики земельної ділянки;
2.3 основних техніко-економічних показників об'єкта містобудування, які характеризують намір забудови;
2.4 розрахунків щодо умов та обмежень забудови земельної ділянки, порівняльного аналізу намірів забудови;
2.5 додатків.
3. У вступі наводяться підстави для розроблення обґрунтування (рішення Київської міської ради або її виконавчого органу, завдання на розроблення), мета, наводиться перелік затвердженої містобудівної документації на відповідну територію та інші джерела вихідної інформації.
4. Аналіз містобудівної ситуації містить:
4.1 площу та опис меж земельної ділянки, її цільове призначення, відомості про її власника (користувача) за даними Державного земельного кадастру;
4.2 аналіз містобудівної ситуації, яка склалась, а також наведену в містобудівній документації характеристику земельної ділянки та суміжних територій, а саме:
1) місце розташування в планувальній структурі території адміністративно-територіальної одиниці,
2) сучасне функціональне використання,
3) характеристику існуючої забудови (призначення будівель та споруд, їх висоту (поверховість), технічний стан),
4) характеристику зелених насаджень та інших елементів благоустрою,
5) характеристику існуючої інженерно-транспортної інфраструктури,
6) функціональне призначення, режим використання (в тому числі забудови), інженерно-транспортне забезпечення відповідно до положень містобудівної документації,
7) характеристику інженерно-будівельних умов (геологічних, гідрологічних, кліматичних тощо),
8) вимоги до інженерної підготовки території, заходи щодо її інженерного захисту;
9) характеристику екологічних умов,
10) планувальні обмеження, що розповсюджуються на земельну ділянку, а саме:
- санітарно-захисні зони від об'єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо;
- зони санітарної охорони від підземних та відкритих джерел водопостачання, водозабірних та водоочисних споруд, водоводів, об'єктів оздоровчого призначення та інших;
................Перейти до повного тексту