- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
митної служби
N 65 від 31.01.2012 )
Про затвердження Порядку складання та подання запитів на публічну інформацію в Державній митній службі України
Відповідно до Закону України
"Про доступ до публічної інформації", Указу Президента України від 05.05.2011
N 547 "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації", постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011
N 583 "Питання виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади" та з метою забезпечення права юридичних та фізичних осіб, а також об'єднань громадян без статусу юридичної особи на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної митної служби України,
НАКАЗУЮ:
1. З метою забезпечення права юридичних та фізичних осіб, а також об'єднань громадян без статусу юридичної особи на доступ до публічної інформації, що знаходиться у володінні Державної митної служби України:
1.1. Визначити відповідальною особою за доступ до публічної інформації в Держмитслужбі директора Організаційно-розпорядчого департаменту, члена колегії Державної митної служби України Бондаря В.В.
1.2. Безпосередню організацію доступу до публічної інформації покласти на завідуючу сектором з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Організаційно-розпорядчого департаменту Мочалову-Колесник О.С.
1.3. Відповідальність за підготовку та надання відповідей на запити на інформацію покласти на керівників структурних підрозділів Державної митної служби України.
2. Затвердити Порядок складання та подання запитів на публічну інформацію в Державній митній службі України (далі - Порядок), що додається.
3. Керівникам регіональних митниць, митниць, спеціалізованих митних установ та організацій на підставі Порядку розробити та затвердити власні порядки складання та подання запитів на публічну інформацію, що знаходиться у їх володінні.
4. Сектору з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Організаційно-розпорядчого департаменту (Мочалова-Колесник О.С.) забезпечити розміщення Порядку на Веб-сайті Держмитслужби.
5. Управлінню справами Організаційно-розпорядчого департаменту (Погорєлова Т.В.) забезпечити розміщення Порядку у кімнаті прийому відвідувачів Державної митної служби України.
6. Запровадити реєстрацію запитів на інформацію, що надходять засобами поштового та факсимільного зв'язків, на електронну поштову скриньку Державної митної служби України dmsu@customs.gov.ua та під час особистого прийому громадян в Управлінні справами Організаційно-розпорядчого департаменту; усних запитів на інформацію, що надходять засобами телефонного зв'язку в Моніторинговому центрі Державної митної служби України.
7. Завідуючій сектором з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Організаційно-розпорядчого департаменту Мочаловій-Колесник О.С. разом із заінтересованими структурними підрозділами Державної митної служби України розробити порядок реєстрації, опрацювання, контролю виконання у визначені законодавством терміни, надання відповідей на запити на публічну інформацію, узагальнення та оприлюднення інформації про організацію доступу до публічної інформації в Державній митній службі України та подати на затвердження Голові Служби до 30.06.2011.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Організаційно-розпорядчого департаменту, члена колегії Державної митної служби України В.В.Бондаря.
Т.в.о. Голови Служби | О.М.Дороховський |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держмитслужби
09.06.2011 N 483
ПОРЯДОК
складання та подання запитів на публічну інформацію в Державній митній службі України
1. Цей Порядок визначає правила складання, подання, опрацювання запитів та надання відповідей на запити на інформацію, що знаходиться у володінні Державної митної служби України.
3. Запит на інформацію подається фізичною або юридичною особою, об'єднанням громадян без статусу юридичної особи розпоряднику інформації в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання поштою, електронною поштою, телефаксом або по телефону.
4. Запитувач інформації має право звернутися до Державної митної служби України із запитом на інформацію, що отримана або створена в процесі її управлінської діяльності чи знаходиться у володінні Державної митної служби України незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача.
5. Для подання запиту на інформацію поштою необхідно направити лист на адресу: 04119, м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г, Державна митна служба України.
У Держмитслужбі України запити також приймають:
телефоном за номером: 247-27-19;
факсом за номером: 247-28-51;
електронною поштою:dmsu@customs.gov.ua
6. Запит на інформацію має містити:
прізвище, ім'я та по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;
загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо;
підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
7. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних запитів на інформацію за формами (додатки 1, 2), які можна отримати у кімнаті для прийому відвідувачів та на офіційному веб-сайті Держмитслужби (www.customs.gov.ua, розділ "Доступ до публічної інформації"). Зазначені форми мають містити стислу інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання тощо.
8. У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює посадова особа підрозділу, відповідального за прийняття та реєстрацію таких запитів на інформацію, обов'язково зазначивши в запиті своє прізвище, ім'я, контактний телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток реєстраційного штампу Держмитслужби із зазначенням дати надходження та вхідного номера запиту. Така копія повертається запитувачу.
9. Відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим.
10. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, Держмитслужба може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
11. Інформація на запит надається безкоштовно.
У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
Розмір фактичних витрат визначається Держмитслужбою на копіювання та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.
При наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.
12. У разі, коли Держмитслужба, відповідно до компетенції, визначеної чинним законодавством, не володіє інформацією, стосовно якої зроблено запит, або наявні інші підстави, зазначені у частині першій статті
22 Закону України
"Про доступ до публічної інформації", запитувачу у письмовій формі надається відмова в задоволенні запиту на інформацію, із зазначенням мотивів відмови та порядку оскарження прийнятого рішення.
................Перейти до повного тексту