- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної
служби автомобільних доріг
N 380 від 07.07.2008 )
Про затвердження Інструкції про порядок списання та продажу основних засобів і підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України
1. Затвердити Інструкцію про порядок списання та продажу основних засобів підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Укравтодору від 22.04.2002 N 167а "Про затвердження Інструкції про порядок списання та продажу основних засобів підприємств, що знаходяться у сфері управління Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор)".
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Кондукоцова В.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної служби
автомобільних доріг України
10.09.2007 N 482
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок списання та продажу основних засобів підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України
1. Загальні положення
1.2. Ця Інструкція визначає порядок списання та продажу матеріальних активів, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами) і перебувають на балансі підприємств, установ і організацій (далі - підприємства), що належать до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України (далі - Укравтодор).
1.3. Дія цієї Інструкції не поширюється на:
1) цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурних підрозділів;
2) індивідуально визначене майно, що в установленому порядку включене до переліків об'єктів, які підлягають приватизації відповідно до законодавства з питань приватизації;
3) майно, на яке відповідно до законодавства встановлена заборона на відчуження;
4) майно, порядок відчуження якого визначається окремим законом;
5) майно, передане в оренду у складі цілісних майнових комплексів підприємств (їх структурних підрозділів).
1.4. Безоплатна передача об'єктів права державної та комунальної власності від одного підприємства іншому здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.98
N 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".
2. Списання основних засобів
2.1. Списання основних засобів здійснюється безпосередньо підприємством, на балансі якого (його структурного підрозділу) вони перебувають, за умови дотримання порядку, встановленого цією Інструкцією.
2.2. Рішення щодо списання основного засобу (крім транспортних засобів, дорожньо-будівельних машин, обладнання) первісною вартістю до суми, еквівалентної 200 розмірам установленого чинним законодавством неоподатковуваного мінімуму доходів на місяць, діючого на момент списання, приймається підприємством з дозволу його керівника.
2.3. Рішення щодо списання основного засобу первісною вартістю понад суму, еквівалентну 200 розмірам установленого чинним законодавством неоподатковуваного мінімуму доходів на місяць діючого на момент списання, а також транспортних засобів, дорожньо-будівельних машин, обладнання приймається підприємством після отримання ним дозволу Укравтодору.
2.4. Для розгляду пропозиції щодо списання основних засобів, що повністю відамортизовані, підприємству необхідно подати Укравтодору такі документи:
лист-звернення;
перелік основних засобів, які прийшли в повну непридатність для подальшої експлуатації і підлягають списанню з балансу, згідно з додатком 1;
акт на списання основних засобів (форма
N ОЗ-3 або акт на списання автотранспортних засобів (форма N ОЗ-4).
2.5. Для розгляду пропозиції щодо списання основних засобів, що не повністю відамортизовані, первісною вартістю до 100 тис.грн., підприємству необхідно подати Укравтодору, крім документів, зазначених у пункті 2.4 цієї Інструкції:
акт технічного стану основних засобів, що пропонуються до списання;
техніко-економічне обґрунтування пропозиції.
2.6. Для розгляду пропозиції щодо списання основних засобів, що не повністю відамортизовані, первісною вартістю понад 100 тис.грн., підприємству необхідно надати Укравтодору, крім документів, зазначених у пунктах 2.4 та 2.5 цієї Інструкції, такі документи:
акт інвентаризації основних засобів, що пропонуються до списання, згідно з додатком 2, а при вмісті в них дорогоцінних матеріалів га каміння - відповідний перелік;
відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, яке пропонується до списання (разом з відповідними підтвердними документами).
Для списання з балансу підприємства вартості машин, обладнання і транспортних засобів, які вийшли з ладу внаслідок аварії, необхідно надати, крім відповідних документів, копію акта про аварію, а також пояснення причин аварії і зазначити заходи, вжиті щодо винних осіб.
На вимогу Укравтодору підприємство подає додатково інформацію та документи, необхідні для прийняття обґрунтовного рішення.
2.7. Термін прийняття рішення про надання чи відмову в наданні дозволу на списання основних засобів становить 15 робочих днів від дати надходження до Укравтодору повного комплекту документів, необхідних для прийняття відповідного рішення.
2.8. Списання основних засобів, переданих в ореаду, здійснюється у порядку, встановленому цією Інструкцією, після виведення підприємством-орендодавцем зазначеного майна із складу орендованого.
2.9. Для списання основних засобів на підприємстві за наказом його керівника створюється комісія, яка готує необхідні документи і керується у своїй роботі відповідними інструкціями.
2.10. Деталі, вузли та агрегати, придатні для ремонту інших основних засобів чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані від ліквідації майна, необхідно оприбуткувати в установленому порядку.
2.11. У тих випадках, коли підприємство не використовує для своїх потреб матеріальні цінності, отримані в результаті списання основних засобів, вони можуть бути реалізовані в установленому порядку.
3. Продаж майна
3.1. Прийняття рішення про продаж.
3.1.1. Продаж майна здійснюється безпосередньо підприємством, на балансі якого (його структурного підрозділу) перебуває це майно, після надання на це згоди Укравтодору.
Рішення про надання згоди на продаж майна приймається лише за таких умов:
відчуження майна не обмежує провадження підприємством виробничої та іншої діяльності та/або відповідно до економічних, технічних (або інших) показників подальше використання майна є неможливим та/або економічно недоцільним;
відчуження майна не впливає на цілісність майнового комплексу підприємства або його структурного підрозділу;
майно, що пропонується до продажу, не зазначене у пункті 1.3 цієї Інструкції.
3.1.2. Рішення щодо надання дозволу на відчуження нерухомого майна приймається Укравтодором лише за погодженням з Фондом державного майна.
3.1.3. Для розгляду пропозицій щодо продажу майна підприємство подає разом із зверненням стосовно продажу такі документи:
1) техніко-економічне обґрунтування доцільності продажу майна та напрямів використання коштів (з обов'язковим визначенням впливу продажу майна на цілісність майнового комплексу);
2) акт інвентаризації основних фондів (засобів), які пропонуються до продажу, згідно з додатком 2;
3) відомості про об'єкти основних фондів (засобів), які пропонуються до продажу, за даними бухгалтерського обліку на дату оцінки згідно з додатком 3;
4) акт технічного стану основних фондів (засобів), складений на дату оцінки та затверджений керівником підприємства;
5) звіт про незалежну оцінку майна та висновок про вартість майна, погоджений (у разі пропозицій продажу майна, крім нерухомого) регіональним відділенням Фонду державного майна за місцезнаходженням підприємства;
6) відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, яке пропонується до продажу (разом з відповідними підтвердними документами).
3.1.4. У разі доцільності відчуження нерухомого майна Укравтодор подає документи, зазначені у пункті 3.1.3 цієї Інструкції, Фонду державного майна.
3.1.5. Після отримання погодження Фонду державного майна на відчуження нерухомого майна разом з погодженим висновком про вартість цього майна Укравтодор приймає рішення щодо надання згоди на його продаж.
3.1.6. Строк подання Укравтодору документів, зазначених у підпунктах 2-5 пункту 3.1.3 цієї Інструкції, не може перевищувати двох місяців від дати оцінки.
У разі потреби Укравтодор може затребувати додаткові документи, необхідні для прийняття рішення.
3.1.7. Рішення про надання чи відмову в наданні згоди на продаж майна приймається протягом 30 днів з дати надходження до Укравтодору документів, зазначених у пункті 3.1.3 цієї Інструкції, та відповідного погодження Фонду державного майна.
Рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна приймається у разі коли:
майно, запропоноване до продажу, не відповідає вимогам, установленим абзацами другим-п'ятим пункту 3.1.1 цієї Інструкції;
підприємство подало не в повному обсязі документи, передбачені цією Інструкцією, або не подало їх у встановлений цією Інструкцією строк, а також за наявності у документах суперечностей;
техніко-економічне обґрунтування доцільності продажу майна не містить необхідних економічних та/або технічних розрахунків, що підтверджують необхідність продажу майна (зокрема визначення впливу відчуження майна на цілісність майнового комплексу);
відмовлено у погодженні Фондом державного майна продажу нерухомого майна.
3.1.8. Рішення Укравтодору про надання згоди на продаж майна діє не більше 12 місяців з дати його прийняття.
3.2. Оцінка майна, що пропонується до продажу.
Незалежна оцінка майна, що пропонується до продажу, проводиться відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
Рецензування звітів про оцінку нерухомого майна проводиться Фондом державного майна. Погоджений висновок про вартість нерухомого майна видається Укравтодору Фондом державного майна разом із погодженням на відчуження цього майна.
Висновок про вартість іншого майна, що пропонується до продажу, за результатами рецензування погоджується регіональним відділенням Фонду державного майна за місцезнаходженням підприємства подається Укравтодору разом з іншими документами відповідно до пункту 3.1.3 цієї Інструкції.
Погоджений висновок про вартість майна дійсний до закінчення строку дії згоди Укравтодору на відчуження цього майна.
3.3. Загальні вимоги щодо процедури продажу майна.
3.3.1. Відчуження майна шляхом його продажу здійснюється на конкурентних засадах - через біржі, на аукціоні, за конкурсом.
3.3.2. Підготовка та проведення продажу майна здійснюються відповідно до вимог, викладених у Порядку відчуження об'єктів державної власності, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007
N 803.
4. Прикінцеві положення
4.1. Кошти, що надійшли від продажу державного майна, використовуються відповідно до вимог законодавства.
4.2. Підприємство зобов'язане протягом 30 календарних днів з моменту реалізації майна подати Укравтодору та Фонду державного майна (у разі продажу нерухомого майна) звіт за результатами відчуження та використання отриманих коштів згідно з додатком 4.
4.3. Підприємство здійснює передачу майна покупцю тільки після сплати ним у повному обсязі коштів за придбане майно шляхом укладення акта приймання-передачі.
Підприємство у 10-денний строк після передачі майна подає Укравтодору відомості про факт передачі (копію акта приймання-передачі) та вносить інформацію до Єдиного реєстру об'єктів державної власності.
4.4. Керівник підприємства забезпечує згідно із законодавством цільове використання коштів, отриманих від реалізації майна, подання Укравтодору та Фонду державного майна інформації, передбаченої цією Інструкцією.
Додаток 1
ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Заступник голови Державної ____________________________
служби автомобільних доріг (посада керівника і назва
України підприємства)
................Перейти до повного тексту