1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
02.12.2008 N 482
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 476 від 21.11.2012 )
Про затвердження Методологічних положень щодо організації статистичного спостереження за змінами тарифів на послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ, організацій і розрахунку індексу тарифів
Відповідно до статей 8, 12, 13, 14 Закону України "Про державну статистику" та з метою забезпечення доступності, гласності та відкритості статистичної інформації, її джерел і методології складання
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 1 січня 2009 року схвалені методичною комісією Держкомстату Методологічні положення щодо організації статистичного спостереження за змінами тарифів на послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ, організацій і розрахунку індексу тарифів (далі - Методологічні положення), що додаються.
2. Департаменту статистики цін (Драговоз О.М.) запровадити у практику роботи Методологічні положення, затверджені цим наказом.
3. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг з виготовлення Методологічних положень, затверджених цим наказом.
4. Визнати таким, що втратив чинність з 1 січня 2009 року, наказ Держкомстату України від 10.01.2002 N 47 "Про затвердження Методологічних положень щодо організації статистичного спостереження за змінами тарифів на послуги зв'язку для підприємств, установ, організацій".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Остапчука Ю.М.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
02.12.2008 N 482
МЕТОДОЛОГІЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
щодо організації статистичного спостереження за змінами тарифів на послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ, організацій і розрахунку індексу тарифів
Передмова
Індекс тарифів на послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ, організацій розраховується в Україні з 2002 року в рамках програми опрацювання ряду макроекономічних показників, які ґрунтуються на міжнародних стандартах.
Індекс тарифів використовується для аналізу і прогнозування цінових процесів в економіці, перерахунку показників системи національних рахунків у постійні ціни. Спостереження за змінами тарифів на послуги пошти та зв'язку проводиться на державному рівні за видами послуг пошти та зв'язку в розрізі послуг-представників.
Методологічні положення базуються на єдиних методологічних принципах, які відповідають міжнародним стандартам.
1. Загальні положення
Індекс тарифів на послуги пошти та зв'язку характеризує зміни у часі рівня тарифів на послуги пошти та зв'язку для підприємств, установ та організацій при незмінній структурі надання послуг пошти та зв'язку за певний період часу. Він є показником зміни вартості фіксованого набору послуг пошти та зв'язку в поточному періоді порівняно з базисним.
Побудова індексу тарифів на послуги пошти та зв'язку складається з таких етапів:
- відбір базових організацій;
- відбір видів послуг пошти та зв'язку, послуг-представників;
- визначення порядку збору інформації щодо тарифів;
- формування вагової структури;
- розрахунки індивідуальних, групових та зведеного індексів тарифів.
При цьому зведений індекс тарифів розраховується на основі індексів тарифів поштового зв'язку, місцевого, міжміського та міжнародного телефонного, мобільного (стільникового) зв'язку.
2. Словник термінів
При визначенні індексів тарифів на послуги пошти та зв'язку використовується така термінологія.
Базисний період вагової структури - період часу, до якого належить розрахована вагова структура.
Базисний період індексу - період часу, для якого значення індексу приймається за 1,0 або 100%.
Базова організація - організація, підприємство, установа пошти та зв'язку, де проводиться спостереження за тарифами.
Вагова структура (вагові коефіцієнти) - частка доходів послуг-представників, яка визначена на основі фактичних доходів підприємств від надання послуг пошти та зв'язку.
Зважування - метод індексних розрахунків для одержання зведених показників з індивідуальних елементів, кожному з яких надається визначене значення або вага, у загальній їх сукупності.
Індекс тарифів - відносний показник, виражений у коефіцієнтах або відсотках, що характеризує зміну рівня тарифів у часі (індекс динаміки).
Індекс тарифів груповий - індекс для виду послуг, який є середньозваженим індивідуальних індексів послуг-представників.
Індекс тарифів довгостроковий - індекс тарифів послуги-представника поточного або попереднього періоду порівняно з базисним.
Індекс тарифів зведений - середньозважений із групових індексів.
Індекс тарифів індивідуальний - індекс, отриманий на основі тарифів або середніх тарифів послуги-представника у звітному та попередньому місяцях.
Індекс тарифів короткостроковий - індекс тарифів послуги-представника звітного періоду порівняно з попереднім.
Послуга-представник - це сукупність послуг, які є однорідними за своїми властивостями та призначенням і мають однакові тенденції щодо зміни тарифів.
Середній тариф послуги-представника - середній рівень тарифу, розрахований на базі встановлених тарифів на конкретні послуги в базових організаціях.
Тариф - грошове відображення вартості надання послуги за її кількісну одиницю.
3. Відбір базових організацій
Відбір базових організацій для спостереження за змінами тарифів на послуги пошти та зв'язку здійснюється централізовано Держкомстатом України.

................
Перейти до повного тексту