- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Центральної виборчої комісії
N 198 від 01.02.2010 )
Про Роз'яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року
( Додатково див. Постанови Київського апеляційного
адміністративного суду
N 2а-75/09/9103 від 18.12.2009
N 2а-59/09/9103 від 19.12.2009
Постанову Вищого адміністративного суду
N А-66/09 від 22.12.2009 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою
Центральної виборчої комісії
N 6 від 04.01.2010 )
З метою забезпечення реалізації і захисту виборчих прав громадян України, дотримання передбачених
Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, однакового застосування законодавства України про вибори на всій території України, відповідно до статей
31 -
36-1,
77 Закону України
"Про вибори Президента України", пункту 2 частини першої статті
2, статей
5 -
9, частин першої, четвертої - дев'ятої статті
27, статті
28 Закону України
"Про Державний реєстр виборців", керуючись статтями
11 -
13, пунктами 1, 2, 4, 8 статті
17, пунктом 1 статті
18 Закону України
"Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Роз'яснення щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року (додаток 1).
2. Встановити форму повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців про включення членів дільничної виборчої комісії до списку виборців на виборчій дільниці (додаток 2).
Встановити форму повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців про виборців, включених до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці (додаток 3).
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
N 6 від 04.01.2010 )
3. Цю постанову надіслати Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству закордонних справ України, Міністерству оборони України, Міністерству охорони здоров'я України, Міністерству праці та соціальної політики України, Міністерству юстиції України, Державному департаменту України з питань виконання покарань, окружним виборчим комісіям, а також регіональним органам адміністрування Державного реєстру виборців для доведення до відома сільських, селищних, міських голів та відповідних органів ведення Державного реєстру виборців.
Голова Центральної виборчої комісії | В.ШАПОВАЛ |
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 12 грудня 2009 року N 475
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо складання та уточнення списків виборців для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року
Це Роз'яснення розроблено з метою забезпечення складання та уточнення списків виборців на виборчих дільницях для підготовки і проведення голосування з виборів Президента України 17 січня 2010 року (далі - вибори), забезпечення реалізації і захисту виборчих прав громадян України, дотримання передбачених
Конституцією та законами України принципів і засад виборчого процесу, однакового застосування законодавства України про вибори на всій території України.
1. Загальні положення
1.2. Списки виборців складаються за формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 26 жовтня 2009 року
N 198.
1.3. Виборець може бути включений до списку виборців тільки один раз на одній виборчій дільниці.
1.4. До списку виборців на звичайній і закордонній виборчих дільницях включаються виборці, виборча адреса яких відповідно до відомостей Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) відноситься до цієї виборчої дільниці.
1.5. Особи, записи щодо яких містяться в базі даних Реєстру, однак які відповідно до персональних даних Реєстру не мають права голосу, померли або вибули (у тому числі тимчасово на день голосування) зі своєї виборчої адреси, до списку виборців не включаються.
1.6. Формування списків виборців в електронному вигляді органами ведення Реєстру здійснюється з використанням програмних засобів автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" (далі - АІТС Реєстру).
1.7. Окружні виборчі комісії передають відповідним органам ведення Реєстру рішення про утворення виборчих дільниць із зазначенням їх меж та єдиної нумерації в межах відповідного територіального виборчого округу невідкладно після його прийняття.
1.8. З метою оперативного забезпечення поновлювальності відомостей про виборців, однократності включення виборця до списку виборців відповідні відомості про виборців можуть передаватися виборчими комісіями, органами ведення Реєстру також за допомогою АІТС Реєстру та інших технічних засобів зв'язку.
2. Складання попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях, їх передача виборчим комісіям
2.1. Попередні списки виборців складаються органами ведення Реєстру для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної на території, на яку поширюються їх повноваження.
2.2. До попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях включаються громадяни України, яким виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років і які мають право голосу.
2.3. З метою забезпечення включення до попередніх списків виборців громадян України, яким на день виборів виповниться вісімнадцять років, керівники відповідних районних (міських, районних у містах) органів Міністерства внутрішніх справ України до 14 грудня 2009 року подають органам ведення Реєстру за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 4 листопада 2009 року
N 252, відомості про громадян України, яким у період з 1 грудня 2009 року до 17 січня 2010 року включно виповниться вісімнадцять років.
2.4. У попередньому списку виборців на звичайній виборчій дільниці зазначаються прізвище, власне ім'я (всі власні імена), по батькові (за наявності) виборця, дата народження, виборча адреса виборця, яка визначається відповідно до Закону України
"Про Державний реєстр виборців".
Відомості про дату народження виборця вносяться до попереднього списку виборців арабськими цифрами: число та місяць - двозначними числами, рік - чотиризначним числом (наприклад, 01.01.1970).
За відсутності відомостей про день та місяць народження виборця вважається, що він народився 1 січня відповідного року.
З огляду на зазначення в списку виборців місцезнаходження виборчої дільниці (село, селище, місто із зазначенням відповідно району, області, Автономної Республіки Крим) у графі "Виборча адреса" може не вказуватися назва відповідного району, області, Автономна Республіка Крим.
2.5. У попередньому списку виборців напроти прізвищ виборців, постійно нездатних пересуватися самостійно, у графі "Примітки" вноситься відмітка про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно - "НСП".
2.6. Виборці включаються до попереднього списку виборців так, щоб відомості про виборців з однаковою адресою житла були розміщені поруч.
2.7. Список виборців має наскрізну нумерацію виборців та нумерацію аркушів.
2.8. Попередні списки виборців на звичайних виборчих дільницях складаються у двох примірниках на паперовому носії.
2.9. Кожен аркуш списку виборців підписується керівником органу ведення Реєстру, підпис якого засвідчується печаткою цього органу.
2.10. Формування електронних файлів для виготовлення списків виборців здійснюється централізовано Службою розпорядника Реєстру, під час якого АІТС Реєстру функціонує в режимі першочергового виконання завдань у межах підсистеми складання та уточнення попередніх списків виборців на виборчих дільницях. Виконання дій щодо ведення Реєстру органами ведення Реєстру забезпечується АІТС Реєстру після завершення формування електронних файлів списків виборців.
2.11. Орган ведення Реєстру не пізніш як за тридцять днів до дня виборів (до 17 грудня 2009 року включно) передає відповідній окружній виборчій комісії підписані в установленому порядку попередні списки виборців для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної у межах відповідної території, у двох примірниках на паперових носіях.
2.12. Передача попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях здійснюється на засіданні окружної виборчої комісії, про що за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 26 жовтня 2009 року
N 198, складається акт.
2.13. Акт підписується всіма присутніми на засіданні членами окружної виборчої комісії, підписи яких скріплюються печаткою цієї комісії.
Перший примірник акта мають право підписати присутні на засіданні окружної виборчої комісії кандидати на пост Президента України, їх довірені особи, офіційні спостерігачі.
2.14. Один примірник акта зберігається в органі ведення Реєстру, другий - в окружній виборчій комісії.
2.15. Якщо окружна виборча комісія за тридцять днів до дня виборів (до 17 грудня 2009 року включно) не отримала попередній список виборців на звичайній виборчій дільниці, вона оскаржує до суду бездіяльність органу ведення Реєстру в порядку, передбаченому
Законом.
2.16. Окружна виборча комісія не пізніш як за двадцять днів до дня виборів (до 27 грудня 2009 року включно) передає на своєму засіданні один примірник попереднього списку виборців відповідній дільничній виборчій комісії звичайної виборчої дільниці.
Від дільничної виборчої комісії списки виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії, одним з яких повинен бути голова комісії, а в разі неможливості - заступник голови або секретар комісії.
2.17. Про передачу дільничній виборчій комісії списку виборців складається акт за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 26 жовтня 2009 року
N 198, у двох примірниках.
Акт підписується в порядку, зазначеному в пункті 2.13 цього Роз'яснення.
Один примірник акта зберігається в окружній виборчій комісії, другий - в дільничній виборчій комісії.
2.18. Дільнична виборча комісія наступного дня після отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.
2.19. Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії від 5 листопада 2009 року
N 257. Таке запрошення надсилається не пізніш як за п'ятнадцять днів до дня виборів (до 1 січня 2010 року включно).
3. Порядок оскарження неправильностей у попередньому списку виборців на звичайній виборчій дільниці
3.1. Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Громадянин має право звернутися до відповідної дільничної чи окружної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, в тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.
3.2. Громадянин особисто подає скаргу до дільничної або окружної виборчої комісії чи органу ведення Реєстру щодо обставин, зазначених у пункті 3.1 цього Роз'яснення.
( Абзац перший пункту 3.2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
N 6 від 04.01.2010 )
Така скарга подається за формою, встановленою статтею
95 Закону (без зазначення суб'єкта оскарження).
До скарги додаються відповідні документи (їх належно засвідчені копії), які встановлюють (підтверджують) відомості про виборця.
Орган ведення Реєстру, виборча комісія, до яких надійшла така скарга, забезпечують її невідкладний розгляд у порядку, встановленому законом та цим Роз'ясненням.
3.3. Позовна заява про уточнення списку виборців може бути подана до суду за місцезнаходженням виборчої дільниці.
Орган ведення Реєстру забезпечує невідкладне проведення перевірки та надання відповіді на запит суду стосовно уточнення відомостей про виборця у разі розгляду судом скарги щодо неправильностей у списку виборців.
3.4. Виборча комісія, яка виявила неправильності у попередніх списках виборців, приймає рішення про звернення з цих підстав до відповідних органів ведення Реєстру щодо уточнення відомостей у попередньому списку виборців.
До звернення виборчої комісії додаються оригінали всіх скарг громадян щодо усунення неправильностей у списках виборців та додатки до цих скарг.
3.5. Орган ведення Реєстру, який отримав таке звернення виборчої комісії, проводить перевірку вказаних у ньому відомостей у порядку, встановленому статтями
19,
20 Закону України
"Про Державний реєстр виборців", та в разі підтвердження цих відомостей вносить до бази даних Реєстру відповідні зміни.
3.6. Про результати розгляду скарг громадян (прийняте рішення керівником органу ведення Реєстру щодо внесення змін до Реєстру або відмову в задоволенні скарги в разі, якщо перевіркою встановлено, що відомості стосовно неправильностей у попередніх списках виборців не підтвердилися) орган ведення Реєстру повідомляє відповідні окружну та дільничну виборчі комісії.
4. Уточнення попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях
4.1. Для уточнення попередніх списків виборців не пізніш як за шість днів до дня виборів (до 10 січня 2010 року включно) органи, заклади, установи, зазначені в пунктах 4.2-4.8 цього Роз'яснення, за формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 4 листопада 2009 року
N 252, подають відомості про виборців (осіб).
Відомості подаються до відповідного органу ведення Реєстру за період з 1 до 31 грудня 2009 року включно.
Такі відомості подаються з метою забезпечення:
включення до списку виборців осіб, які після 30 листопада 2009 року (останній день періоду, за який надавалися до органу ведення Реєстру передбачені Законом України
"Про Державний реєстр виборців" відомості) набули права голосу (у зв'язку з виповненням на день виборів вісімнадцяти років, набуттям громадянства України, поновленням дієздатності); зареєстрували своє місце проживання в межах території, на якій утворено відповідну звичайну виборчу дільницю; прибули для проходження строкової військової служби у військовій частині (формуванні); були зареєстровані за юридичною адресою спеціалізованого закладу, який відповідно до закону здійснює облік бездомних громадян, розташованого у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
виключення із списку тих виборців, які після 30 листопада 2009 року померли (встановлено факт смерті); зняті з реєстрації за місцем проживання в межах території, на якій утворено відповідну звичайну виборчу дільницю; втратили право голосу (у зв'язку з припиненням громадянства України, визнання судом недієздатними); вибули з території дислокації військової частини (формування); зняті з реєстрації за юридичною адресою спеціалізованого закладу, який згідно із законом здійснює облік бездомних громадян, розташованого у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці; прибули для відбування покарання до відповідних установ;
відповідності відомостей про виборців, які після 30 листопада 2009 року змінили прізвище, ім'я, по батькові, дату народження; змінили реєстрацію місця проживання в межах території, на якій утворено відповідну звичайну виборчу дільницю.
4.2. Керівник відповідного районного (міського, районного у місті) органу Міністерства внутрішніх справ України подає відомості про:
громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, яким після 30 листопада 2009 року виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років;
осіб, які після 30 листопада 2009 року набули громадянства України та отримали тимчасове посвідчення громадянина України або паспорт громадянина України;
виборців, які після 30 листопада 2009 року змінили реєстрацію місця проживання в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
виборців, які після 30 листопада 2009 року зареєстрували своє місце проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;
виборців, які після 30 листопада 2009 року зняті з реєстрації за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;
осіб, громадянство України яких припинено після 30 листопада 2009 року.
Відомості про громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, яким після 30 листопада 2009 року виповнилося або на день виборів виповниться вісімнадцять років, що були надані для їх включення до попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях, до органу ведення Реєстру не подаються.
4.3. Керівник відповідного районного (міського, районного у місті) органу Міністерства юстиції України подає відомості про:
виборців, які проживали на відповідній території та померли після 30 листопада 2009 року (що підтверджено виданим свідоцтвом про смерть);
виборців, які після 30 листопада 2009 року змінили прізвище, ім'я, по батькові, дату або місце народження.
4.4. Командир військової частини (формування), дислокованої в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, подає відомості про:
виборців - військовослужбовців строкової служби, які після 30 листопада 2009 року прибули для проходження служби у цій військовій частині (формуванні);
інших виборців, які після 30 листопада 2009 року прибули для проживання на території дислокації цієї військової частини (формування);
виборців (у тому числі військовослужбовців строкової служби), які після 30 листопада 2009 року вибули з території дислокації цієї військової частини (формування).
4.5. Керівник відповідного районного (міського, районного у місті) органу опіки та піклування подає відомості про:
виборців, які після 30 листопада 2009 року були визнані судом недієздатними, внаслідок чого стосовно них була встановлена опіка;
осіб, стосовно яких після 30 листопада 2009 року було скасовано рішення про визнання їх недієздатними, внаслідок чого стосовно них була припинена опіка.
4.6. Керівник відповідного місцевого органу Державного департаменту України з питань виконання покарань подає відомості про:
виборців, які після 30 листопада 2009 року прибули для відбування покарання до установ, розташованих у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
виборців, які відбували покарання в установах, розташованих у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, і після 30 листопада 2009 року вибули з цих установ.
4.7. Керівник розташованого в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці спеціалізованого закладу, який відповідно до закону здійснює облік бездомних громадян, подає відомості про:
виборців, які після 30 листопада 2009 року зареєстровані за юридичною адресою закладу;
виборців, які після 30 листопада 2009 року зняті з реєстрації за юридичною адресою закладу.
4.8. Керівник відповідного районного, районного у місті, міського (у містах без районного поділу) органу охорони здоров'я, установи соціального захисту, сільський, селищний, міський (у містах, де немає органів охорони здоров'я, установ соціального захисту) голова подають відомості про виборців, щодо яких після 30 листопада 2009 року встановлено факт постійної нездатності пересуватися самостійно.
4.9. Відомості, передбачені пунктами 4.2-4.8 цього Роз'яснення, подаються на паперовому носії формату А4 у вигляді списку, який має наскрізну нумерацію записів та наскрізну нумерацію аркушів. До нього додається диск CD-R із електронними файлами подань, сформованими програмними засобами Microsoft Excel. Достовірність відомостей засвідчується на кожному аркуші підписом керівника відповідного органу, закладу, установи, командира військової частини (формування), який скріплюється печаткою.
4.10. Окружні виборчі комісії одночасно із включенням громадян України до складу дільничних виборчих комісій приймають рішення про включення до списку виборців на кожній звичайній виборчій дільниці членів відповідної дільничної виборчої комісії, які включені до попередніх списків виборців за своєю виборчою адресою на інших виборчих дільницях.
Таке рішення надається відповідним дільничним виборчим комісіям.
4.11. При прийнятті рішення згідно з частиною дев'ятою статті
34 Закону окружна виборча комісія повідомляє органи ведення Реєстру, повноваження яких поширюються на територію, де члени дільничної виборчої комісії були включені до попередніх списків виборців, про їх включення до відповідного списку виборців у цьому виборчому окрузі.
Таке повідомлення окружної виборчої комісії подається органу ведення Реєстру за встановленою формою (додаток 2).
Про зміни у складі дільничних виборчих комісій окружна виборча комісія невідкладно повідомляє зазначені органи ведення Реєстру.
4.12. Орган ведення Реєстру до 9 січня 2010 року забезпечує уточнення попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях на підставі:
- розгляду скарг громадян, поданих до органу ведення Реєстру, щодо обставин, передбачених пунктом 3.1 цього Роз'яснення;
- перевірок звернень виборчих комісій, які виявили неправильності у попередньому списку виборців;
- рішень судів,
- опрацювання подань, передбачених пунктами 4.2-4.8 цього Роз'яснення;
- опрацювання повідомлень окружних виборчих комісій щодо включення громадян України до списку виборців на іншій виборчій дільниці відповідно до частини дев'ятої статті
34 Закону.
4.13. Уточнення попереднього списку виборців на підставі зазначених повідомлень окружних виборчих комісій, в яких обов'язково вказуються номери виборчих дільниць, на яких включено членів дільничних виборчих комісій до списків виборців, здійснюється органом ведення Реєстру шляхом внесення до бази даних Реєстру відповідних службових відміток щодо виборців, які не будуть голосувати за своїми виборчими адресами у зв'язку з їх включенням до списків виборців на інших виборчих дільницях.
На підставі повідомлень окружної виборчої комісії про зміни у складі виборчої комісії орган ведення Реєстру забезпечує внесення чи вилучення відповідної службової відмітки.
4.14. Після отримання відомостей про виборців, наданих згідно з пунктами 8.7, 8.8, 8.10-8.12, 9.11 цього Роз'яснення дільничними виборчими комісіями спеціальних виборчих дільниць, які самостійно склали списки виборців, орган ведення Реєстру вносить до бази даних Реєстру відповідні службові відмітки щодо виборців, які не будуть голосувати за своїми виборчими адресами у зв'язку з їх включенням до списків виборців на інших виборчих дільницях.
4.15. Після завершення уточнення попередніх списків виборців члени дільничних виборчих комісій включаються до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці головою, заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісії на підставі рішення окружної виборчої комісії, прийнятого відповідно до частини дев'ятої статті
34 Закону.
5. Виготовлення уточнених списків виборців на звичайних виборчих дільницях та їх передача виборчим комісіям
5.1. Уточнені списки виборців на звичайних виборчих дільницях виготовляються органами ведення Реєстру відповідно до пунктів 1.2, 2.2, 2.4-2.9 цього Роз'яснення.
5.2. Органи ведення Реєстру не пізніш як за три дні до дня виборів (до 13 січня 2010 року включно) передають відповідній окружній виборчій комісії підписані у встановленому порядку уточнені списки виборців для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної у межах відповідної території, у двох примірниках на паперових носіях.
5.3. Передача уточнених списків виборців на звичайних виборчих дільницях окружній виборчій комісії здійснюється відповідно до пунктів 2.12-2.14 цього Роз'яснення.
5.4. Окружна виборча комісія невідкладно, але не пізніш як за два дні до дня виборів (до 14 січня 2010 року включно) передає уточнені списки виборців на звичайних виборчих дільницях відповідним дільничним виборчим комісіям у порядку, передбаченому пунктами 2.16, 2.17 цього Роз'яснення.
5.5. Орган ведення Реєстру передає окружній виборчій комісії перелік геонімів (назв вулиць, проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів, кутків тощо), які були змінені відповідно до рішень органів місцевого самоврядування згідно з відомостями адресної підсистеми Реєстру, для подальшої передачі відповідним дільничним виборчим комісіям. Перелік включає відомості про нові, перейменовані вулиці та присвоєння номерів новим будинкам, зміни нумерації існуючих будинків, стосовно яких можуть виникати розбіжності у списку виборців та паспортах громадян України, із зазначенням їх попередніх найменувань, нумерації.
Такий перелік формується окремо для кожної звичайної виборчої дільниці, на території якої існують геоніми із зміненою назвою на підставі наявних в органі ведення Реєстру відомостей про зазначені зміни.
6. Складання витягу із списку виборців на виборчій дільниці для голосування за межами приміщення для голосування
6.1. Виборець, який за станом здоров'я не може прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де він включений до списку виборців, а також виборець, який включений до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному лікувальному закладі, і через постільний режим не може прибути до приміщення для голосування, має право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування.
( Абзац перший пункту 6.1 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії
N 6 від 04.01.2010 )
Така заява із зазначенням місця перебування виборця може бути подана не пізніш як за дванадцять годин до початку голосування, тобто до 20 години 16 січня 2010 року.
6.2. Виборець, щодо якого у списку виборців відсутня відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, у власноручно написаній заяві до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити йому голосування за межами приміщення для голосування зазначає причину нездатності самостійно пересуватися.
( Абзац другий пункту 6.2 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
N 6 від 04.01.2010 )
( Абзац третій пункту 6.2 виключено на підставі Постанови Центральної виборчої комісії
N 6 від 04.01.2010 )
6.3. Заява виборця про бажання голосувати за межами приміщення для голосування реєструється дільничною виборчою комісією в окремому журналі, де зазначаються день і час її надходження, прізвище, ім'я, по батькові та місце проживання (місце перебування) виборця, особи, яка доставила таку заяву до дільничної виборчої комісії.
6.4. При прийнятті дільничною виборчою комісією рішення про включення виборця, щодо якого у списку виборців відсутня відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, до витягу із списку виборців для голосування за межами приміщення для голосування, розглядається окремо кожна заява. Таке рішення повинно бути спрямоване на реалізацію виборчих прав громадян.
................Перейти до повного тексту