1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 454 від 05.07.2001
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 801 від 09.11.2004 )
Про затвердження Тимчасового порядку митного оформлення товарів у митницях поза місцем обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності
( В доповнення до Листа додатково див. Лист Держмитслужби N 1/10-3539-ЕП від 18.07.2001 )
З метою відпрацювання на практиці порядку взаємодії митниць обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі - ЗЕД) та митниць фактичного митного оформлення товарів за листами-узгодженнями поза місцем обліку цих суб'єктів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок митного оформлення товарів у митницях поза місцем обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі - Порядок), що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць забезпечити з 16.07.2001 виконання вимог Порядку відповідно до розділів 3 і 4 та інформувати суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності про його запровадження.
3. Місцем дії Порядку в повному обсязі з 16.07.2001 по 30.11.2001 визначити Північну регіональну митницю.
4. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С.А.) розробити та впровадити в дослідну експлуатацію з 16.07.2001 відповідний програмно-інформаційний комплекс.
5. Начальникам регіональних митниць, митниць у термін до 01.11.2001 надати Північній регіональній митниці пропозиції щодо внесення змін і доповнень до цього Порядку.
6. Начальнику Північної регіональної митниці Соболю І.М. проаналізувати пропозиції митниць, узагальнити й направити їх до Управління нетарифного регулювання Держмитслужби в термін до 15.11.2001.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Єгорова О.Б.
Голова Служби Ю.П.Соловков
Затверджено
наказом Державної митної
служби України
від 5 липня 2001 р. N 454
Тимчасовий порядок митного оформлення товарів у митницях поза місцем обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності
1. Загальні положення
1.1. Тимчасовий порядок митного оформлення товарів у митницях поза місцем обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі - Порядок) запроваджується з метою відпрацювання на практиці єдиного механізму взаємодії митниць обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (далі - ЗЕД) та митниць фактичного митного оформлення товарів поза місцем обліку цих суб'єктів. При митному оформленні товарів за листами-узгодженнями, виданими на конкретні партії товарів, використовується Єдина автоматизована інформаційна система Держмитслужби (далі - ЄАІС Держмитслужби).
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні: митниця обліку - митний орган, у якому перебуває на обліку суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності;
митниця оформлення - митний орган, у якому здійснюється митне оформлення товарів на підставі листа-узгодження;
оперативний підрозділ - відділ контролю за доставкою вантажів митниці, який здійснює контроль за митним оформленням товарів за листами-узгодженнями;
митний підрозділ - відділ митниці, який здійснює митне оформлення товарів за листами-узгодженнями;
лист-узгодження (далі - ЛУ) - документ установленої форми, який надає право суб'єкту ЗЕД здійснювати декларування та митне оформлення товарів у митниці оформлення, якщо митниця обліку не заперечує проти цього;
декларант - юридична або фізична особа, яка здійснює декларування товарів та інших предметів.
1.3. ЛУ застосовується у випадках, коли митне оформлення в митниці обліку неможливе внаслідок характеру вантажу, специфіки виду транспорту та за умовами контракту економічно недоцільне.
1.4. ЛУ виготовляється й заповнюється декларантом за допомогою друкувального пристрою ПЕОМ на аркушах паперу формату А4 за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
1.5. ЛУ оформлюється на одну партію товарів.
1.6. Забороняється митне оформлення за ЛУ товарів:
- на які встановлено акцизний збір;
- в інших випадках, визначених Держмитслужбою.
1.7. Для здійснення контролю за проведенням митного оформлення товарів поза місцем обліку суб'єкта ЗЕД митні органи використовують електронний реєстр листів-узгоджень в ЄАІС Держмитслужби (далі - реєстр ЛУ).
Реєстр ЛУ (додаток 2) представляє собою таблицю, у якій наведено такі відомості:
1) номер листа-узгодження;
2) дату видачі ЛУ;
3) код суб'єкта ЗЕД за ЄДРПОУ;
4) відомості про контракт;
5) назву товарів;
6) код товарів згідно з УКТЗЕД;
7) митний режим (крім режиму митного складу);
8) характер угоди;
9) назву митниці обліку;
10) назву митниці оформлення;
11) дату митного оформлення;
12) номер і дату вантажної митної декларації (далі - ВМД), за якою проведено митне оформлення.
Графи реєстру ЛУ 1 - 7, 9, 10 заповнюються митницею обліку під час видачі ЛУ.
Графи реєстру ЛУ 6, 8, 11, 12 заповнюються митницею оформлення.
При цьому заповнення деяких граф ЛУ має такі особливості:
- графа 1 "Номер листа-узгодження" заповнюється за таким зразком:
10000/2001/0000001,
де 10000 - код митниці обліку за Класифікатором митних органів;
2001 - поточний рік;
0000001- порядковий номер ЛУ в реєстрі ЛУ;
- у графі 6 "Код товарів згідно з УКТЗЕД" митниця обліку під час видачі ЛУ зазначає чотиризначний код товарів згідно з УКТЗЕД, а митниця оформлення після завершення митного оформлення доповнює цей код до 10-ти знаків;
- графи 7, 8 заповнюються відповідно до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307 і зареєстрованої в Мін'юсті 24.09.97 за N 443/2247.
1.8. Інформаційно-аналітичне митне управління Держмитслужби, використовуючи канали оперативного зв'язку, забезпечує посадовим особам митниць у межах їх службових повноважень доступ до реєстру ЛУ для контролю за поточним станом ВМД, зазначених у графі 12 цього реєстру.
1.9. При митному оформленні вантажів, переміщуваних за договорами комісії, у митниці обліку комісіонера - суб'єкта ЗЕД узгодження з митницею, у зоні діяльності якої обліковується комітент, не потрібне. Митне оформлення вантажу не за місцем обліку комісіонера проводиться в разі узгодження такого оформлення між митницею обліку та митницею, де буде здійснюватись митне оформлення.
2. Оформлення листа-узгодження в митниці обліку
2.1. Суб'єкти ЗЕД, які мають намір провести декларування вантажу в митниці, у якій вони не перебувають на обліку, звертаються до оперативного підрозділу митниці обліку з ЛУ у двох примірниках, деяких додаються два пакети документів і магнітний носій інформації з електронною копією ЛУ в установленому форматі. Кожен пакет документів разом з їх описом та ЛУ обов'язково прошнуровується суб'єктом ЗЕД і завіряється його печаткою на зворотному боці останнього аркуша пакета із зазначенням кількості аркушів у ньому.
До пакета документів обов'язково мають уходити завірені в установленому порядку копії таких документів:
облікової картки суб'єкта ЗЕД;
довідки про декларування валютних коштів;
зовнішньоекономічного договору (контракту);
дозволів контрольних органів, ліцензій, карток реєстрації, тощо.
2.2. Митний підрозділ перевіряє відомості щодо відсутності порушень митних правил суб'єктом ЗЕД і застосування до нього спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність". У разі відсутності зауважень інспектор митного підрозділу проставляє відбиток особистої номерної печатки (далі - ОНП) на обох примірниках ЛУ, на кожному документі пакета й на зворотному боці останнього аркуша пакета документів. За наявності зауважень ЛУ митницею не видається.
2.3. У разі подання ЛУ для митного оформлення товарів, які підлягають ліцензуванню та квотуванню, або в разі реєстрації контрактів у Міністерстві економіки України до пакета доданих до ЛУ документів також обов'язково долучається копія ліцензії або картки реєстрації-обліку контракту, на якій інспектором митниці робиться запис такого змісту:
"З оригіналом вірно. Ураховано для оформлення в __________________ митниці товарів за кодом _________ згідно з УКТЗЕД у кількості _______________ на суму ________________________".
Запис завіряється відбитком ОНП інспектора митниці.
2.4. У ЛУ дозволяється зазначати код товарів згідно з УКТЗЕД у межах 4-х знаків, а також назву товарів відповідно до поданого контракту. При цьому остаточне встановлення коду товарів за УКТЗЕД здійснюється митницею оформлення.
2.5. У графі "Примітки" ЛУ митним підрозділом митниці обліку наводяться відомості про суб'єкта ЗЕД, які потрібно врахувати при митному оформленні.

................
Перейти до повного тексту