1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ХАРКІВСЬКА МИТНИЦЯ
Н А К А З
07.07.2006 N 441
Про затвердження Порядку дій підрозділів митниці при анулюванні ВМД, ПД
З метою визначення порядку дій підрозділів митниці при необхідності анулювання ВМД та ПД у визначених законодавством випадках, та для актуалізації діючої нормативної бази Харківської митниці
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок дій підрозділів митниці при анулюванні ВМД, ПД (далі - Порядок) (додається).
2. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Східної регіональної митниці від 31.12.2003 N 1120 "Про затвердження Порядку дій підрозділів Східної РМ при анулюванні вантажної митної декларації".
3. Відповідальність за виконання наказу покласти на начальників відділів митного оформлення, відділ інформаційної роботи та митної статистики, відділ контролю за переміщенням товарів, відділ митних платежів в частині, що їх стосується.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників начальника митниці, відповідно до розподілу обов'язків.
Начальник митниці М.І.Прудніков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Харківської митниці
07.07.2006 N 441
ПОРЯДОК
дій підрозділів митниці при анулюванні ВМД, ПД
1. Загальні положення
Це Порядок розроблено відповідно до наказу Держмитслужби (далі - ДМСУ) від 28 лютого 2003 року N 129 "Про затвердження Положення про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 червня 2003 р. за N 424/7745, із змінами і доповненнями та наказу ДМСУ від 10 грудня 2001 року N 800 "Про затвердження Положення про порядок скасування інформації з контролю за доставкою вантажів, модифікації й анулювання електронної копії вантажної митної декларації та документів контролю доставки" в Єдиній автоматизованій інформаційній системі Держмитслужби України" із змінами і доповненнями.
2. Розгляд Заяви щодо анулювання ВМД, ПД, та підготовка Акта на анулювання
2.1. Звернення суб'єкта ЗЕД щодо анулювання ВМД (Заяву) разом з повним пакетом документів, який був оформлений митницею (усі примірники ВМД або ПД (прим. 4, 5 та за наявності - 6) та товаросупровідних документів), загальний відділ (далі - ЗВ) передає заступнику начальника митниці, що курує відповідний відділ митного оформлення (далі - ВМО), на розгляд.
2.2. Згідно з резолюцією заступника начальника митниці заява та пакет документів (усі примірники ВМД або ПД (прим. 4, 5 та за наявності - 6) та товаросупровідних документів) передаються ЗВ до ВМО, де проводилось митне оформлення зазначеної ВМД (ПД).
2.3. Начальник ВМО розглядає пакет документів, в передбачених випадках встановлює місцезнаходження вантажу, що засвідчується актом догляду, за необхідності вживає заходів для отримання додаткових документів, необхідних для надання висновків щодо можливості анулювання або визначення умов, за виконання яких можливе його проведення.
В термін, що не перевищує трьох діб з дати надходження документів, забезпечує підготовку Акта про анулювання ВМД (додаток 1 до Порядку), в якому зазначає висновки по результатам розгляду.
2.4. Пакет документів направляється через ЗВ до підрозділів, зазначених в Акті, для подальшого розгляду.
2.5. Начальник ВКПТ забезпечує перевірку в ЄАІС ДМСУ відсутність факту вивезення товару за заявленою до анулювання ВМД. У випадку анулювання ВМД типу ПД перевіряє факт ввезення товару, роздруковує з ЄАІС ДМСУ витяг з електронної копії цієї ПД та вносить до ЄАІС ДМСУ відмітку про подання заяви про анулювання цієї ПД. До Акта вноситься відповідний запис, проставляється дата, підпис начальника відділу.
2.6. Начальники визначених в Акті підрозділів протягом трьох діб з дати надходження провадять розгляд документів та надають пропозиції щодо можливості анулювання даної ВМД (ПД), шляхом відповідного запису в Акті: "Вважаю за можливе (за яких обставин), або "Вважаю за неможливе" (яких причин) анулювання ВМД (ПД) N від ___ та повертають Акт з пакетом документів до ЗВ.
2.7. ЗВ надає зазначені документи заступнику начальника митниці, що курує відповідний ВМО, для прийняття остаточного рішення та внесення відповідної резолюції на Акті. Після чого ЗВ передає для анулювання пакет документів підрозділам у наступній послідовності: ВКПТ, ВІР та МС, ВМП, ВМО.
2.8. У випадку відмови в анулюванні ВМД або ПД, декларація з пакетом документів передається ЗВ до ВМО, в якому проводилось митне оформлення, для повідомлення заявнику причини відмови.
3. Порядок проведення анулювання
3.1. ВКПТ:
Проводиться анулювання ВМД (ПД), які підлягають контролю доставки, в ЄАІС ДМСУ у порядку, встановленому наказом Держмитслужби України від 10.12.2001 N 800 "Про затвердження Положення про порядок скасування інформації з контролю за доставкою вантажів, модифікації й анулювання електронної копії вантажної митної декларації та документів контролю доставки".
На акті про анулювання робиться запис "ВМД N ... від ... анульована", проставляється дата анулювання, підпис начальника відділу.
Термін - до 5 діб.
3.2. ВІР та МС.
У графі "А" другого примірника ВМД (примірника для статистики) виконавцем робиться запис: "ВМД анульована згідно Акта N від ...", примірник ВМД перекреслюється.
На Акті проставляється відмітка про анулювання ВМД у ВІР та МС дата та підпис начальника відділу.
Проводиться анулювання ВМД, які не підлягають контролю доставки, в ЄАІС ДМСУ у порядку, встановленому наказом Держмитслужби України від 10.12.2001 N 800 "Про затвердження Положення про порядок скасування інформації з контролю за доставкою вантажів, модифікації й анулювання електронної копії вантажної митної декларації та документів контролю доставки".
Дані про анульовану ВМД вносяться до журналу обліку анульованих ВМД (додаток 2 до Порядку), зазначаються причини анулювання та підпис виконавця.

................
Перейти до повного тексту