1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
27.05.2011 N 440
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 65 від 31.01.2012 )
Про затвердження Порядку дій керівників та посадових осіб митного органу під час зменшення пропускної спроможності пункту пропуску через державний кордон України
З метою практичної реалізації Концепції реформування митної служби України на 2011 - 2015 роки "Обличчям до людей", схваленої на Колегії Державної митної служби України 29 жовтня 2010 року, а також виконання пункту 9 статті 11 Митного кодексу України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок дій керівників та посадових осіб митного органу під час зменшення пропускної спроможності пункту пропуску через державний кордон України (далі - Порядок), що додається.
2. Установити, що цей наказ набирає чинності з моменту його підписання.
Контроль за виконанням наказу покласти на директора Департаменту організації митного контролю та оформлення Сьомку С.М.
Голова Служби І.Г.Калєтнік
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
27.05.2011 N 440
ПОРЯДОК
дій керівників та посадових осіб митного органу під час зменшення пропускної спроможності пункту пропуску через державний кордон України
I. Загальні положення
1. Під зменшенням пропускної спроможності пункту пропуску розуміється комплекс зовнішніх та внутрішніх обставин, що виникають раптово та наростають у неконтрольований спосіб, спричиняючи порушення в організації прикордонного руху або громадського порядку на території пункту пропуску, а також таких обставин, що мають вплив на пропускну спроможність пункту пропуску.
2. Порядок дій посадових осіб митного органу під час зменшення пропускної спроможності пункту пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення застосовується у випадках, коли кількість оформлених транспортних засобів є нижчою за оптимальну кількість оформлених транспортних засобів, визначених для даного пункту пропуску, а час очікування транспортних засобів у черзі становить:
- у пасажирському русі - більш, ніж 2 (дві) години;
- у вантажному русі - більш, ніж 6 (шість) годин.
II. Порядок інформування при зменшенні пропускної спроможності пункту пропуску через державний кордон України та вжиття заходів, спрямованих на виправлення такої ситуації
При зменшенні пропускної спроможності пункту пропуску:
1. Керівник підрозділу митного оформлення, що знаходиться на зміні (далі - старший зміни), ініціює зустріч на лінії державного кордону з посадової особою митного органу суміжної сторони, яка обіймає рівнозначну посаду, інформує її про зменшення пропускної спроможності пункту пропуску, що впливає на його стабільну роботу, встановлює причини виникнення такої ситуації, а також визначає спосіб її виправлення.
2. Якщо ситуація не виправляється протягом 2 годин, старший зміни доповідає про ситуацію, що склалася, керівнику митного поста (відділу) (далі - керівник МП).
3. Керівник МП в телефонному режимі повідомляє посадовій особі митного органу суміжної сторони, яка обіймає рівнозначну посаду, про зменшення пропускної спроможності пункту пропуску, що впливає на його стабільну роботу, встановлює причини виникнення такої ситуації, а також визначає спосіб її виправлення.
4. Якщо ситуація не змінюється протягом 2 годин, незважаючи на результативне повідомлення керівника МП в пункті пропуску на суміжній стороні про позитивну тенденцію до відновлення пропускної спроможності пункту пропуску, керівник МП:
- доповідає про ситуацію, що склалася, керівнику митного органу або уповноваженій ним особі (у т.ч. письмово з викладенням всіх обставин у доповідній записці);
- інформує оперативного чергового митного органу про ситуацію, що склалася, для подальшого інформування оперативного чергового Держмитслужби України.
5. Керівник митного органу інформує керівника митного органу на суміжній стороні про ситуацію, що склалася в пункті пропуску.
6. Якщо ситуація не змінюється протягом 2 годин, незважаючи на результативне повідомлення керівника митного органу на суміжній стороні про позитивну тенденцію до відновлення пропускної спроможності пункту пропуску, керівник митного органу інформує (у т.ч. у письмовій формі) про вжиті заходи та їх результати заступника Голови Держмитслужби України.
7. Заступник Голови Держмитслужби України доповідає Голові Держмитслужби України та контактує з уповноваженим керівником митної служби/адміністрації суміжної сторони.
III. Заходи, що здійснюються митним органом для стабілізації пропускної спроможності пункту пропуску
1. Керівником МП вивчаються причини та обставини, що призвели до зменшення пропускної спроможності пункту пропуску.
2. Якщо причина зменшення пропускної спроможності знаходиться в межах компетенції контрольних служб, що здійснюють інші види державного контролю в пунктах пропуску, керівник МП негайно ініціює проведення робочої зустрічі з керівництвом відповідної контрольної служби, на якій розглядаються причини та обставини, що призвели до зменшення пропускної спроможності пункту пропуску, шляхи усунення черг перед пунктом пропуску, а також визначається час, необхідний для їх ліквідації.

................
Перейти до повного тексту